Jump to ratings and reviews
Rate this book

Levend verleden: De Nederlandse samenleving van de prehistorie tot in onze tijd

Rate this book
Dutch

248 pages, Hardcover

First published January 1, 1983

Loading...
Loading...

About the author

H.P.H. Jansen

15 books

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
0 (0%)
4 stars
2 (50%)
3 stars
2 (50%)
2 stars
0 (0%)
1 star
0 (0%)
Displaying 1 of 1 review
Profile Image for Jordy.
174 reviews13 followers
December 29, 2024
Het is interessant om geschiedenis te bekijken vanuit het perspectief van een vroegere historicus. Jansen legt accenten die een huidige schrijver niet snel zou leggen.

Voor zijn tijd schreef de auteur best levendig en gevarieerd. Toegegeven, het is een klassiek politiek verhaal over 'Nederland', maar de auteur geeft in vooral de tussenkopjes wel een bijzonder kijkje in zijn belevingswereld. Weinigen zullen de Graal-beweging bijvoorbeeld nog iets zeggen. Uiteraard zijn niet alle inzichten zo bijzonder. Dat Nederlanders massaal de Duitsers zouden haten in 1940, is tijdsgebonden aan de auteur.

Er zitten wel onnodige herhalingen in het boek die op een moment de lezer beginnen te storen. Zo achtte de auteur het noodzakelijk om meermaals de lezer eraan te herinneren dat Amsterdam vroeger een handelscentrum was. De eindeloze toelichtingen bij wat verzuiling is, zijn aan het einde van het boek ook opmerkelijk.

Voor iemand met voorkennis kan het een interessant boek zijn. Soms is de inhoud verouderd, maar Jansen weet je als lezer wel bij de hand te nemen.
Displaying 1 of 1 review