Na het verslaan van Haak en het vertrek van Wendy was Peter nooit meer dezelfde. De voorzichtige balans die hij en Pan hadden gevonden, hield niet langer stand. Hierdoor trok hij zich terug van de wereld en veranderde feit uiteindelijk in mythe.
Die wereld stond ondertussen niet stil. In de 21ste eeuw krijgt Moira Darling, Wendy's laatste afstammeling, bezoek van een fee die haar meesleept in een onverwacht avontuur.
Dimitri Balcaen is de oprichter en eigenaar van Readmore Publishing. Hij creëerde dit platform om een uitlaatklep te hebben voor zijn creaties zonder de regels van grote uitgeverijen te moeten volgen en hoopt zo kleinere spelers een kans te geven die ze bij hen niet krijgen.
Het laatste deel in de 'Peter & Pan' trilogie door Dimitri Balcaen. Na 'Peter & Wendy' (een letterlijke vertaling van het originele boek door James M. Barrie), moest ik terug even wennen aan de compleet andere schrijfstijl. Het voelde niet echt alsof ik een serie aan het lezen was. Desondanks heb ik zeker opgemerkt dat de schrijver zijn best heeft gedaan om bij de vertelstijl van het originele Peter Pan te blijven. Ook deze keer was het erg fascinerend om te lezen hoe Balcaen de verhalen van James M. Barrie mixt met Griekse mythologie. Het hoofdpersonage in dit boek is een verre afstammeling van Wendy Darling. Ik vond het leuk dat dit personage lesbisch was en hier gewoon open en uit over was. Dit zie ik nog veel te weinig in fantasy boeken! Het boek was een goede afsluiter voor de trilogie. Er waren geen losse eindjes en ik was zeer tevreden met het einde dat ieder personage kreeg.
Dit boek vormt het laatste deel van de trilogie. Het was fijn om weer de schrijfstijl van de auteur zelf terug te hebben. Ondanks de Vlaamse invloeden las dit een stuk prettiger dan het tweede deel dat vertaald was.
Qua verhaal vond ik dit deel minder sterk dan het eerste dat voor mij echt de favoriet van de trilogie blijft. Het verhaal ging nu wat snel voorbij, terwijl ik juist houd van wat meer diepgang, zodat de personages wat meer gezet zijn met een geschiedenis/achtergrond.
Al met al wel weer een goed verhaal met gelukkig een mooi einde voor Peter en zijn familie.
I'm so telling my psychologist about the heartache I endured because of the ending. It was so fucking good and I really should have listened when Dimitri told me this book was gonna make me cry even harder and not have finished it during my work break because GODDAMN. I can't even put into words how I feel about this book because I just don't want to admit its over. And I'll never stop hoping for more books its called manifesting (and delusion)
This was the third book in the Peter Pan retelling trilogy by Dimitri Balcaen, and I have to say that I was slightly disappointed. The first book was amazing and had me in its grasp from the first page to the last. This book not so much...
Now, I would like to say that the story is pretty great and a nice conclusion to the story of James and Peter. It took a few surprising twists and turns but ends nicely with some heartbreaking losses and betrayals.
And, because the story is definitely there and has amazing potential, I wasn't willing to rate it lower than 3 stars. Unfortunately, the writing took a nosedive compared to the other books. Characters were introduced and disappeared again soon after. Some characters were killed of, just for the sake of not having them in the story anymore, and the plot and character development generally felt rushed.
I feel like the book would have benefited from an extra 100 pages and maybe another proofread. The story needed more room to grow and develop, but it has great potential, and I'll definitely read more from Balcaen in the future!
In het eerste boek werkte de mix van Griekse mythologie en het bekende verhaal van Peter Pan al geweldig. In dit derde deel komt die mix misschien wel nog beter tot zijn recht. In alle opzichten is dit nog steeds Nimmerland, vol met avonturen en gevaren, vol met elfjes en piraten en inboorlingen, met Darlings en natuurlijk met Peter Pan. Maar ook de Griekse mythologie komt op zoveel momenten terug en drukt echt zijn stempel op dit verhaal. De Griekse Goden, de onderwereld, de queeste, de orakels, de amazones, alles is aanwezig. En het klopt. Het past. En het ontroert. Ik moest tegen het einde van het boek een traantje wegpinken. Ik zal niet zeggen dat het verhaal per definitie voor alles en iedereen goed afloopt, maar het einde is wel bevredigend. Wat ergens ook weer jammer is, want ik had best meer verhalen zoals dit willen lezen!
Van de drie delige serie vond ik dit laatste deel absoluut het leukste! Ik vloog er werkelijk doorheen. Het verhaal leest heerlijk vlot en je zit er vanaf de eerste pagina meteen helemaal in. Wat ik vooral erg kon waarderen, is hoe de Griekse mythologie ook in dit deel weer een belangrijke rol speelt, het blijft boeiend en geeft het verhaal een unieke sfeer.
Daarnaast zitten er verrassende twists in die je echt aan het boek gekluisterd houden. Elke wending maakt je nieuwsgieriger naar wat er gaat komen. Een fantastisch slotstuk van de serie en wat mij betreft een absolute aanrader!
Oké, ik ben denk ik gewoon niet zo'n fan van het originele verhaal. Waar ik moeite had met door boek 2 te komen, was deze weer fijn te lezen. Sommige stukken hadden van mij want langer mogen duren maar overal was het een tof boek met wederom prachtige art.
Enjoyable read, really liked the Greek Gods connections. Would have been 4 stars if not for few grammatical errors. It is quite the adventure with mythical creatures and gods. I liked the darker approach to a children's story.
Ik las Peter & Haak van Dimitri Balcaen. Waar het tweede deel mij minder wist vast te pakken, deed deze dat zeker wel weer. Ik heb genoten van dit boek en ergens vind ik het jammer dat de serie nu klaar is. Ik heb er van genoten. Ik geef Peter & Pan 5 sterren.