Bekir Arslan

Add friend
Sign in to Goodreads to learn more about Bekir.

http://bekirarslan.com
https://www.goodreads.com/bekirarslan

The Third Ear
Bekir Arslan is currently reading
bookshelves: currently-reading
Rate this book
Clear rating

progress: 
 
  (65%)
Apr 23, 2022 11:26AM

 
Product analytics...
Rate this book
Clear rating

 
Loading...
Mustafa Kutlu
“Kişinin özel hayatının mahrem köşelerini bilmek isteği biraz da bizim süfli arzularımızın eseridir. Evet, o tarafı var, ama edebiyat esas itibarı ile ulvi olana yönelmeli. Ulvi olanın vücut bulması için süfli olanın zikredilmesi zaruri olsa bile bunun bir ölçüsü vardır. Her ne yaparsak yapalım Hududullah'a bağlı kalmak ilkemiz olmalıdır.”
Mustafa Kutlu, Tahir Sami Bey'in Özel Hayatı

“bir milletin örf, âdet ve geleneklerini bir günde değiştirmeye kalkışmak, bu örf ve âdetlerin gelişmesine ve geleneklerin teşekkül edip yerleşmesine hükmeden temel içtimaî kanunların bilinmediğine bir delildir. bunu artık öğrenmeliyiz.”
Said Halim Paşa

Mustafa Kutlu
“Hayatın "indirimli satışlar"dan bir süveter almaktan öte manaları olduğunu nereden bilecek. Sahi hayatın bu sıcaktan cıvımış asvaltlarda benzin kuyruğuna dadanmış arabalardan başka mânâsı yok mu? Yani ona bir deniz veya göl kenarında, müzik, yemek ve yataktan başka verebileceği bir şeyi. Sanat eserlerinin bile giderek bu ortama fon teşkil etmeye çabaladığını, hatta tarih boyunca bunun böyle olduğunu ve dünyanın bütün ünlü randevu evlerinin, otellerinin deniz veya göl kenarında inşa edildiğini anlatacak. Çoğu kez "Burada hayat yok" der geçeriz. Süheylâ işte söylüyorum hayat bir imtihandır.”
Mustafa Kutlu, Yoksulluk İçimizde

Mustafa Kutlu
“… insanların hayatlarında tatmadıkça bilemeyecekleri mutluluklar, sevinçler, acılar, mübhem, muğlak, dile getirilemeyen duygular var, haller var.
insanoğlu bir kapalı kutu. içinde ne gizli köşeler, ne mahrem mekânlar var.

seni anlıyorum.

seni seviyorum.

senden nefret ediyorum.

seni istiyorum. sensiz yapamıyorum. vesaire.
…”
Mustafa Kutlu, Kapıları Açmak

Ali Ayçil
“Ansızın büyüyor çocuklar. Daha bir kediyi görmeden savaşın görüntülerini izliyorlar ekranlardan. Kuş seslerinden önce bir bilgisayar oyununun görüntülerini tutuyoruz kulaklarına; parfümün kokusu, sabundan önce geliyor. Bu küçük bedenlerin içinde peyda ettiğimiz hormonlu hafızanın bir gün nasıl felakete yol açacağını düşünmeden, gururla, "artık her şeyi biliyor çocuklar" diyoruz. Alelade müziklerin, ölüm sahnelerinin, çıplak görüntülerin, hırçınlığın ve telaşın boca edildiği küçük kelepir evlerde, bu her şeyi bilen insan yavrularının aklı karanlık bir ormana dönüyor oysa. Bir gün onları kendi bedenleriyle hayatın içerisine bıraktığımızda, izledikleri filmlerin korkularına benzer bir korku, oynadıkları elektronik oyunların heyecanına benzer bir heyecan bulamadıkları için, bu tekdüze dünyadan öç almayı deneyecekler. Ya fazlasıyla içlerine kapanarak yapacaklar bunu, ya fazlasıyla saldırganlaşarak. Adını çocukluk koyduğumuz o büyük uygarlık, büyüklerin sorumsuz zevkleri tarafından işgal edildikçe, soyumuz daha bir vandallaşacak...”
Ali Ayçil, Kovulmuşların Evi

year in books
Emre Ergin
954 books | 190 friends

Murat Acar
53 books | 34 friends

Enes
398 books | 71 friends

Alp Ere...
611 books | 242 friends

Mehlika
746 books | 88 friends

Mburaka...
162 books | 3 friends

Fatih
175 books | 61 friends

Yunus Emre
10 books | 25 friends

More friends…


Polls voted on by Bekir

Lists liked by Bekir