داستان كوتاه discussion

27 views
نوشته هاي كوتاه > در پناه حق

Comments Showing 1-4 of 4 (4 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by mehrdad (last edited Jan 25, 2009 01:27PM) (new)

mehrdad قوانین رو اکثریت میسازند و یا قانونهای نانوشته ای که تا مخالفتی با اونها نشه اونهم از جانب کسی..پابرجا میمونند..نه اقلیت به قول خود بنیانگذار..گرچه مثل جامعه ای که دچار اونیم کسانی خودشونو مالک بر حق ایده ها و ارا بقیه میدوونند و چه با گوشه و کنایه چه تمسخر سعی در القا ایده خودشون دارند..دوستی فرمودند تقصیر..که باید از اون بگذرید..تقصیری نکردم که ازون گذشته بشه..و دوستی پیوست منو دلیل بر ترس از حذف یا سانسور!..احترامی بیشتر نبود..برای لایق ان!...به احترام دعوت یک دوست پا به این گروه گذاشتم و الان برای حفظ احترام خودم این گروه رو ترک میکنم..هرچند یقینا چیزی رو این گروه از دست نمیده چون نه شخص من و نه نوشته هام در حد و اندازه ای نبودند که باری به روی ارزش اون اضافه کنند..با تشکر از حمید عزیز و تذکرشون ازونجایی که قادر به حضور در جایی نیستم که به خاطر یک عنوان غیر فارسی اینچنین با اعضا برخورد غیر اخلاقی میشه و یا تهدید به سانسور و حذف میشن..از تمامی دوستانی که در این مدت از نوشته هاشون استفاده کردم تشکر و خداحافظی میکنم...انگار اینجا هم..دچار نونه کوچک شده ای از جامعه ای شدیم که در اون در حال زندگی هستیم...
در پناه حق...

www.mm0a.blogfa.com


MahtaBi KhaNooM | 1782 comments کار اشتباهی میکنی که میری :)


message 3: by Ahoo (new)

Ahoo | 129 comments البته اکثریت به این قانون رای مثبت دادند قبلا
ولی به نظرم شما هم خیلی حساس هستین، بچه ها اینجا از این شوخی ها با هم می کنند، ولی همه همدیگرو دوست دارند و به هم احترام می گذارند
آقا مهرداد اگه میخواین خودتون نمونه متفاوتی از جامعه باشید، انتقاد کنین، ولی ترک نکنین


message 4: by Mehdi (new)

Mehdi | 1795 comments Mod
خیلی جالبه تمرین دمکراسی در یک فضای مجازی هم برامون سخت می شه.
دقیقا همین هست که در زندگی واقعی مون هم نمی تونیم قوانینی که دیگران وضع کردند رو بپذیریم.
آقای مهرداد عزیز و یا هرکس دیگری که این نوشته را می خواند، اینجا یک گروه است. یعنی کسی یا کسانی قبل از شما این گروه رو ایجاد کردند و براش قانون وضع کردند و در زمان تثبیت شدن اون قانون ها عده ای که عضو گروه بودن اونها رو تایید کردند.
هر کسی که عضو هر گروهی می شه باید قوانین و هنجار های اونجا رو رعایت کنه. نه اینکه اعضای قبلی گروه بیش از اون می فهمیدن بلکه برای اینکه برای دوام گروه و جامعه قواعدی گذاشتن که همه ملزم به رعایتند برای بقا برای بالندگی.
تا کی می خوایم حرف حرف خودمون باشه. تا کی روشنفکرای ما، تحصیل کرده های ما، کتاب خون های ما خودشون رو فوق قوانین و هنجارها می خوان بدونن؟
روشنفکری که تفکرش حول و حوش خودش بگرده و خودش و افکار خودش رو تایید کنه و فقط دوست داشته باشه از دیگران و جامعه اطرافش انتقاد کنه و تک روی کنه نه تنها روشنفکر نیست بلکه یک نق نقوی آنارشیست هست.
برای همین هم هست که ما توی ایران روشنفکر واقعی نداریم چون فکر می کنند که دنیای مردم با دنیای اونها متفاوته.
هرکسی می تونه عضو گروه بشه. هرکسی می تونه با هر چی که خودش می دونه از این گروه جدا بشه.
اما اونایی که می خوان عضو گروه بمونن و تا حالا موندن و هستند و دارند فعالیت می کنند به قوانین گروه احترام گذاشته، می گذارند و خواهند گذاشت.


back to top