Turkish Books in GoodReads.com discussion

120 views
Edinimleriniz > Bir kitap alışveriş sitesinden beklentiniz nedir?

Comments Showing 1-6 of 6 (6 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Varol (new)

Varol Aksoy (varolaksoy) | 3 comments Merhaba arkadaşlar, daha önce yapılmamış bir proje üzerinde profesyonel bir ekiple çalışıyoruz. Ne yazık ki ülkemizdeki berbat tasarımlı, müşteri memnuniyetini minimum tutan, fiyat olarak genel anlamda pek de cazip görünmeyen sitelerden alışveriş yapmak zorundayız.

Sizden küçük bir ricam olacak. Bir kitap alışveriş sitesinden beklentiniz nedir? Mevcut sitelerin eksiklikleri ve şu da olsa harika olurdu diyeceğiniz önerilerinizi almaktan büyük onur duyacağız.

İlginizden dolayı şimdiden çok teşekkür ederim.
Saygılarımla.


message 2: by Kronik (new)

Kronik kronik | 6 comments Merhabalar,
Bir kitabevinin rafları arasında dolaşmak, kitapların kokusunu içine çekmek, eline alıp önsözünü ve arka kapak yazılarını okumanın hazzı sanırım hiçbir şeyde yoktur. Ancak, kitabevi fiyatlarıyla aynı kitabevinin web sayfası üzerinden satış fiyatları arasında 30% fark olunca web üzerinden alışveriş yapmak kaçınılmaz oluyor. Ben kendi adıma kitabevlerini geziyor, o hazzı yaşıyor, ancak alışverişimi web sitesi üzerinden yapıyorum. Günlük, ya da kısa sürelik şok indirimler de çok cazip oluyor bu sitelerde.

Genel olarak beklentilerimi aşağıdaki önem sırasına göre sıralayabilirim.
- Ucuzluk
- Ücretsiz kargo limitinin düşük olması
(birçok sitede 150 TL civarı, bir sitede ise 50 TL, bir başka sitede ise tamamen ücretsiz -reklama girmesini istemediğim için isimlerini vermiyorum-)
- Kitap çeşitliliğinin çok olması
(Örneğin, almak istediğim 4 kitap olsun, bunların bir tanesini bulamamak hoş olmaz, alışveriş yarım kalır ve belki o bulunamayan kitap yüzünden bir başka siteye kayabilir)
- Okur yorum / tavsiyeleri kısmı olmalı. Hatta mümkünse, kişisel blog sayfalarına linkler de verilebilmeli.
- Benzer kitap ve yazarlara erişimler gelmeli, kitap severin ufkunu genişletecek, belki bilmediği eserlerle tanıştıracak bir yapısı olmalı.
- Sitenin kitaplar altında çok ayrıntılı bir sınıflandırma yapmasını da kişisel olarak tercih ederim. Hem konu anlamında (bilimkurgu, polisiye, dram, klasik, vb..); hem de yazarlar seçilerek kitaplarına erişilebilmeli.
- Sitenin elektronik kitap alanında da normal kitap arşivinden geri kalmayacak bir arşivi olmalı. Çünkü okur tercihleri ve teknolojik gidişat bunu gerektirmekte diye düşünüyorum.

Herkese selamlar,


message 3: by Varol (new)

Varol Aksoy (varolaksoy) | 3 comments Çalışmalar sürüyor @Bender, en kısa sürede yayına geçme arzusu içerisindeyiz.

Değerli arkadaşlarım incelemeleriniz ve yorumlarınız için her birinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Sürekli yenilenen ve ihtiyaca dayalı bir site uğraşındayız. Umarım sonuçtan herkes mutlu olur :)

Keyifli okumalar..


message 4: by Tedirginsincap (new)

Tedirginsincap | 5 comments Fiyat konusuna üok takılmıyorum.zaten kargo ile falan üç aşağı beş yukarı aynı fiyata tekabül ediyor. Ben daha çok bana gezdiğim ve incelediğim kitaplara dayanarak keşfedebileceğim yeni kitaplar önerebilmesini bekliyorum. Bunu sağlamak için de içeriğinin zengin olması gerekiyor.


message 5: by Pinar (new)

Pinar Celebi (pinuccia) Tedirginsincap wrote: "Fiyat konusuna üok takılmıyorum.zaten kargo ile falan üç aşağı beş yukarı aynı fiyata tekabül ediyor. Ben daha çok bana gezdiğim ve incelediğim kitaplara dayanarak keşfedebileceğim yeni kitaplar ön..."
Kesinlikle katılıyorum. Amazon tadında kitap öneren bir siteye ihtiyaç var.


message 6: by Ahmet (new)

Ahmet Çetinkaya (ahmetctinkaya) | 5 comments Basit ama kullanışlı bir arayüz.
(Karşı çıkan olabilir ama reklam, öneri, yorum falan bence çok kalabalık olur. Yorumları, önerileri başka ortak yerlerden takip etmeli.)
Üç günde hazır olacaksa üç, on günde hazır olacaksa on gün denilmesi.
Güncel sipariş takibi.
Seri kitapların düzgün kategorizasyonu.
Fiziki stok ile sayfada görünenin uyumlu olması.
Paketten ayraç falan ufak tefek şeyler çıkması:d


back to top