Czech readers discussion

580 views
eKnihy

Comments Showing 1-49 of 49 (49 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Tomáš (new)

Tomáš Fojtik (pankaplan) | 8 comments Co vy a eknihy? Jste pro? Proti?


message 2: by Tomas (new)

Tomas Bartl (tomasbartl) | 1 comments Jsem určitě pro. Sám mám doma Kindle. To ale určitě neznamená, že si občas nekoupím papírovou knížku.

Co mi na celém prodeji eknih nejvíc vadí je fakt, že když koupím například knížku od Amazonu, tak jsem vázán na čtečky od Amazonu. Tato absence univerzálního, dostatečné rozšířeného formátu typu mp3 podle mě eknihám škodí úplně nejvíc.


message 3: by Tomáš (new)

Tomáš Fojtik (pankaplan) | 8 comments Abych taky odpověděl - jsem velký fanda eKnih, ale tištěné u mě zatím vyhrávají na celé čáře. A budou vždycky, čtečku mám na takový ten literární konzum.

Tomáš má pravdu - univerzální formát by to chtělo, zachytil jsem nějaké snahy EU o sjednocení, tak snad jednou z Bruselu vzejde něco opravdu užitečného.


message 4: by Vendelín (new)

Vendelín | 2 comments Osobně si myslí, že čtečkám nejvíce škodí opatrnost vydavatelů a zoufalé setrvávání u DRM.
Tento postup zabíjí prodej hudby protoze priznejme si to CD jsou mrtvé a jiný uživateli akceptovcatelný způsob distribuce se jiz nekolik let marne hleda.
V poslední dobe se blyska na lepsi casy v obou smerech (hudba i knihy)i bez naseho uzasneho evropskeho regulatora.
Vsechno co evropska legislativa prosadila ma stejne v 1/2 zemi nejakou vyjimku takze je to zase o rovnych a rovnejsich.
Ale abych se vratil k puvodnimu dotazu, ano eKnihy jsou perfektni a kindle uz mam radeji nez papirovou knihu. Ted jen, aby bylo mozne opravdu bez zasadnich omezeni a obtizi nakupovat obsah.


message 5: by Tomas (new)

Tomas Janousek (liskni_si) | 1 comments Já jsem jednoznačně pro. Elektronický inkoust mě vrátil ke čtení, a čtu jen na něm. Papírovou beletrii nečtu, protože mi vadí, že ji nemůžu mít hned, kdykoliv se mi zlíbí. A na DRM už jsem rezignoval, knížky si kupuju kde zrovna jsou, a prostě to z toho drápu pryč a pak čtu na tom pětipalcovým Sony.


message 6: by Koisna (new)

Koisna | 3 comments Tak mě osobně eknihy moc neučarovaly.. papír je prostě papír, to mi nikdo nevymluví. Navíc pokud čtu knihu na papíře, vnímám i jak vypadá, jaký je papír, font, které nakladatelství ji vydalo, protože většinou je v tom znát i "rukopis" toho daného nakladatelství. V eknize jsou všechny knihy naprosto stejné, což je škoda.. Jednu jedinou výhodu to pro mě ale přecijen má - pokud si chci přečíst nějakou hodně objemnou knihu, radši si ji někdy přečtu na eknize, protože se s tou váhou nemusím pořád tahat do práce a z práce..


message 7: by Ludmila (new)

Ludmila Kovaříková | 1 comments Taky jsem si pořídila čtečku. Jak už tady zaznělo, některé knihy raději přečtu na papíře, některé zase ve čtečce. Řada formátů se dá pohodlně převést, v tom problém nevidím. Spíš v množství dostupných knih. Momentálně mi nejvíc vadí, že na své čtečce nemám možnost dělat si poznámky.


message 8: by Daya (new)

Daya | 2 comments A jakou čtečku sis koupila?


message 9: by Iva (last edited Nov 30, 2011 09:54AM) (new)

Iva Frýdková (ivafrydkova) | 4 comments Dlouho jsem byla k e-knihám skeptická, ale letos bych si k Vánocům ráda pořídila Kindle 4.

"Papírové knihy" si určitě budu kupovat i nadále, ale zřejmě jen ty, co se mi opravdu zalíbí, protože je mi už líto dávat peníze za knihy, které mi pak doma leží a zabírají místo, nechce se mi je vyhodit, ale vím, že už je podruhé do ruky nevezmu. Jako e-knihy překážet nebudou ;)


message 10: by Trpaslyk (new)

Trpaslyk | 10 comments Přesně! V papírové podobě si budu nadále kupovat ty, co se k nim budu chtít vrátit, nebo které mě zaujmou nějak víc a budu přesvědčená, že si zaslouží místo v mé knihovničce. A ty ostatní, které nechci, aby ho zabíraly, a stačí mi je jen si přečíst, ty budu kupovat v e-verzích.


message 11: by StarryCatEyes (new)

StarryCatEyes (dangerous) A co knihovny? :) Knihy, které si chci přečíst jen jednou nebo si je prostě nechci kupovat, si vypůjčím v knihovně. Staré a použité mají své kouzlo... :) Kdybych si měla všechny kupovat, už bych neměla kde bydlet. No, a možná ani za co bydlet. :)

A co se týká e-knih... Občas nelegálně sbírám pdfka, ale to proto, že to není k dispozici jinak. Nebo proto, že když potřebuju v té knize vyhledávat, jde to v pdfku rychleji než v papírové knize, přestože mi řádně zakoupená papírová kniha leží v knihovničce. Speciální čtečku na e-knihy nemám a ani ji mít brzy nebudu, pokud mi ji někdo nečekaně nedaruje, a ani mi nechybí. I když už obdivuju, že vypadají jako papír atd.


message 12: by Iva (new)

Iva Frýdková (ivafrydkova) | 4 comments Dangerous wrote: "A co knihovny? :)"

Když jsem naposledy byla v naší maloměstské knihovně, měly tam na chlup ty samé knihy, co tři roky předtím :(

Navíc, raději čtu zahraniční literaturu v angličtině ;)


message 13: by StarryCatEyes (new)

StarryCatEyes (dangerous) Ivya wrote:
Navíc, raději čtu zahraniční literaturu v anglič..."


Maloměstské knihovny... To mi nedošlo. :) Já mám zkušenost jen s městskými knihovnami, které jsou i cizojazyčnými knihami zásobeny dobře. A nebo ještě navíc je jejich součástí knihovna British Councilu. :)


message 14: by Rhiannon (new)

Rhiannon | 1 comments Čtečku jsem dostala loni k Vánocům; do té doby jsem ani nevěděla, že něco takového existuje. Za ten rok jsem ji prakticky nepustila z ruky a přečetla na ní desítky knih ve spoustě různých formátů (zvládá kdeco). Papírové knihy si kupuju pořád - všechno, co bych chtěla, v elektronické podobě k dispozici není. Je ale fakt, že co mám čtečku, čtu mnohem víc.


message 15: by Trpaslyk (new)

Trpaslyk | 10 comments Dangerous wrote: "A co knihovny? :) Knihy, které si chci přečíst jen jednou nebo si je prostě nechci kupovat, si vypůjčím v knihovně. Staré a použité mají své kouzlo... :) Kdybych si měla všechny kupovat, už bych ne..."

Ja jsem vernym klientem knihoven uz od utleho detstvi, ale momentalne ziju ve meste, ktere ma vic nez 100 000 obyvatel, a na nove (a zajimave) knihy se tu ceka hrozna cekaci fronta. :o( A ja jsem strasne nedockavej clovek, takze si rada knizku prectu brzo po vydani, a ne az treba za rok. Takze do knihoven (dvou, obcas tri) chodim pravidelne, ale i tak mi ctecka nekdy pomuze dostat se ke knizce rychleji.


message 16: by Trpaslyk (new)

Trpaslyk | 10 comments Je ale fakt, že co mám čtečku, čtu mnohem víc.

Presne tak! Od te doby, co mam ctecku, prectu docela o dost knizek vic, nez driv. I kdyz porad u me prevladaji papirove knihy. Ale proste tu lasku ke cteni to jenom prohloubilo.


message 17: by Iva (new)

Iva Frýdková (ivafrydkova) | 4 comments Tak Kindle 4 dorazil a (ač jsem neměla moc času ho zkoušet, přeci jen jde o vánoční dárek ;)) vypadá moc dobře! ^^


message 18: by Ester (new)

Ester | 4 comments Čtečku zatím nemám a ani o ní nepřemýšlím. V současné době se dost načtu elektronických verzí studijních a pracovních podkladů. Čtení ve volném čase mi vyhovuje z knih. Mají své kouzlo a jasnou identitu, kterou si pamatuji ještě roky. Střídavě si knihy kupuji a půjčuji, ale uznávám že si v Praze můžu půjčit prakticky cokoli. Nedovedu si představit, že by tomu tak nebylo. A mám tedy absolutní pochopení pro výhody eknih. ;)


message 19: by Polarka (new)

Polarka | 18 comments Knihy tu nie su nejak extremne drahe. Hlavne ked to porovnam s UK (odkial objednavam). Viazane knihy su tu dokonca lacnejsie. Obycajne je porovnatelna cena paperbacku z Amazonu a toho co tu kupis v pevnej vazbe.

Ctecka je pre mna idealna na klasiku, ktoru si mozem zadarmo stiahnut z netu a magaziny.


message 20: by Petr (last edited Mar 08, 2012 07:50AM) (new)

Petr (xmort) | 2 comments Polarka wrote: "Knihy tu nie su nejak extremne drahe. Hlavne ked to porovnam s UK (odkial objednavam). Viazane knihy su tu dokonca lacnejsie. Obycajne je porovnatelna cena paperbacku z Amazonu a toho co tu kupis v..."

U amazonu ti to zle prodražuje poštovné. Zkus http://bookdepository.co.uk Ti mají poštovné zadarmo. Tím se kolikrát dostaneš na polovinu ceny knihy u nás.


message 21: by Polarka (last edited Mar 08, 2012 01:59PM) (new)

Polarka | 18 comments Petr wrote: " ...Zkus http://bookdepository.co.uk ..."

do bookdepository by som uz rovno mohla posielat nejaky mesacny pausal z vyplaty, tolko som tam uz utratila =(

ale podla mojich skusenosti su Amazon s postovnym priblizne rovnake ako bookdepository bez postovneho. nakoniec, maju toho isteho vlastnika.

a pre porovnanie cien:
bookdepository
kosmas


message 22: by DaViD´82 (new)

DaViD´82 (david82) Čtečka se s tradičními publikacemi krásně doplňuje, rozhodně to není "buď a nebo". Osobně ji použivám především na anglicky psanou literaturu či objemnější svazky (přeci jen vláčet se kupříkladu s Laskavými bohyněmi v zimních měsísích cca tři týdny není zrovna "user friendly"). Autory či knihy co chci mít i "normálně" si i tak pořídím... Velkou výhodou určitě je výrazné ušetření místa (přeci jen již teď jsou dvě místnosti zapráskané knihami a co teprve za pár let), přenosnost/dostupnost titulů a naopak největší nevýhodou je určitá degradace knih na něco čistě "spotřebního", k čemu nemám takový vztah; bez ohledu na kvalitu textu to přeci jen není to samé jako pěkně provedená publikace, o tom žádná.


message 23: by Mejša (new)

Mejša (mejsa) | 2 comments David´82 wrote: "Čtečka se s tradičními publikacemi krásně doplňuje, rozhodně to není "buď a nebo". Osobně ji použivám především na anglicky psanou literaturu či objemnější svazky (přeci jen vláčet se kupříkladu s ..."

Musím naprosto souhlasit. Čtečku používám převážně na cestování(vlak, tramvaj, letadlo), v situacích kdy se klasická kniha čte opravdu špatně (jiiidlo :D u jídla se mi stránky neotáčejí, čtečka jde přece jenom otřít nebo vyčistit, když se stane "nějaká nehoda"), nebo ve škole (je to mnohem nenápadnější :D)
Na klasické knihy jsem ani v nejmenším nezanevřela a pravidelně nějakou tu stovku v knihkupectví opravdu nechám. A také před spaním dávám přednost klasickému způsobu čtení.


message 24: by Sokolik (new)

Sokolik (sokolikcz) | 2 comments S posledními příspěvky více než souhlasím. Od doby, co mám čtečku, čtu mnohem více knížek (i těch papírových), kupuji si knížky častěji (hlavně ty papírové, protože vůně papíru a možnost si knížkou listovat se ničemu nevyrovná) a navíc jsem si díky Amazonu pořídil několik zajímavých knížek, které na našem trhu nejsou. Obecně pak sebou v batohu nosím čtečku, na nočním stolku mám obyčejnou poctivou knížku, pěkně z papíru a látky. A už se jen těším na dobu, kdy nebudu muset letuškám vysvětlovat, že díky používání čtečky letadlo nespadne. Prozatím tak vždycky trpělivě čtečku při startu letadla zavírám :)


message 25: by KateZ (new)

KateZ (kacakonik) | 1 comments Já mám ráda, když si můžu na knihu sáhnout, otáčet stránky a obdivovat obálky, ale je pravda, že je těžké sehnat knihu, která právě vyšla, ať už v češtině nebo jiném jazyce. Eknihy rozhodně mají své výhody, ale já bohužel žádnou čtečku nevlastním, takže když jsem si stáhla nějakou knihu na internetu, louskala jsem to z mobilu nebo z mp4, což není právě to nejlepší. V poslední době ale uvažuju nad tím, že bych si nějakou tu čtečku pořídila, narozeniny se blíží :) Už jsem se i dívala na internetu, ale nevím, co bych měla hledat, takže bych byla vděčná, kdyby mi mohl někdo poradit. Jaké čtečky máte vy? A jste s nimi spokojeni?


message 26: by DaViD´82 (new)

DaViD´82 (david82) Jsem vlastníkem Kindle Touch a manželce jsem pořídil Kindle 4.

Spokojenost úplná (viz výše). Kindle 4 má menší paměť (ovšem vzhledem k velikosti jednoho "knižního souboru i tak olbřímí), o něco menší výdrž baterie (ale i tak vydrží cca 3-4 týdny na jedno nabití při denním používání) a zároveň je lehčí a tenčí. Touch je o něco málo těžší, malinko tlustší, ale má delší výdrž. Dotykové ovládání na Touchi je o zvyk; je dosti citlivé, takže to chce trénink,aby se neotočilo více stran apod. V tomto je možná o něco lepší klasická tlačítková verze.

Knihy získátee nákupem (Amazon či Kosmas) a nebo stažením (starších již těžce dostupných knih či těch, které i tak máme ve sbírce ve fyzickém provedení; v tomto je tuzemská "e-knihovna" Xtrance.info nenahraditelná :).


Na netu je i v češtině hodně srovnávacích testů a recenzí napříč dostupnými značkami, takže se spíše (ze)ptejte, co konkrétně by vás zajímalo...


message 27: by Tatiana (new)

Tatiana | 1 comments Vrelo odporúčam:
Kindle 4 s klasickými tlačítkami a integrovanými výkladovými slovníkmi, keď čítam v cudzom jazyku, minimálna váha, displej použiteľný aj na priamom slnku vďaka e-ink, normálna cena,... proste netreba váhať!


message 28: by Jakub (new)

Jakub (jakubasgard) | 3 comments Tak já mám Kindle Keyboard (kdysi 3) už lehce přes rok a jsem spokojen. Čte se mi na něm pohodlněji (úplně nesnáším, když dočítám 600 stránkovou knihu a papír mi úplně vykluzuje z ruky) a vcelku i rychleji. I nabídka u nás už je solidní. České knihy, pokud jsou ebook, si klidně i koupím, za rozumnou cenu a kvalitu. Když nejsou a moc je chci, tak koupím papírovou, proč ne. I v Čechách jsou eshopy, kde lze sehnat knihu klidně o stovku levněji, než v knihkupectví.
Kradu pouze anglické, u kterých to snadno jde. Českou knihu (vydanou) jsem ke stažení snad ještě neviděl a je to dobře. :-)
Za poslední rok jsem za knihy utratil fůru peněz a přečetl jen zlomek... zato knihovna je plná a není čas. :D
Ale sentimentální k papíru opravdu nejsem. :-)


message 29: by Pavel Ondra (new)

Pavel Ondra | 1 comments Ja jedine pro, ale pravda chtelo by to nejaky jednotny format.


message 30: by KubaP (new)

KubaP | 2 comments Kniha je v 99% jenom obal na obsah. Po obalech, stejně jako po prázných láhvích od kvalitního vína, se nesháním, ani nemám potřebu je skladovat či vystavovat.


message 31: by Lucie (new)

Lucie P (lucielives) | 1 comments Tak ja od doby, co jsem si poridila Kindle Touch (asi pred 3 mesici), ctu mnohem vic. Castecne i kvuli tomu, ze jsou knizky pro me timhle zpusobem mnohem dosazitelnejsi - ziju uz leta po vsech certech v zahranici, takze mam problem a) se skladovanim a stehovanim klasickych knih, b) se shanenim knih - sice ctu v anglictine, ale zeme, kde anglictina neni hlavnim jazykem, zase tak dobre zasobene nejsou, plus me oblibene zanry (fantasy, sci-fi...) nejsou ve vetsine obchodu zastoupeny ani zdaleka ne tak bohate, jako na Amazonu/internetu.

Dlouho jsem se cteckam branila, protoze mam rada knihu v ruce, jeji vuni atd., ale Kindle je natolik prakticky a fakt dobre se na nem cte, ze se velmi rychle stal mym oblibenym "doplnkem". Vejde se vsude, je lehkej, knizku si najdu a stahnu behem 2 minut, takze se mi nikdy nestane, ze bych nemela co cist, navic jsou knihy levnejsi... No proste mam ctecku rada natolik, ze kdyz ted vysel Kindle Paperwhite, hned jsem uvazovala, jestli svuj "stary" neprodat a neporidit si novy.

Takze asi tak. :)


message 32: by Mountbatten (new)

Mountbatten | 14 comments Nemam rada takoveto vymezovani se eknihy VERSUS papirove knihy. Ac miluju vuni papiru, susteni stranek, puerhovy smrad starych knih, vahu bichli.... tak knihu jako tistreny cosi beru pouze jako medium. Je to proste jen prostrednik, co zprostredkovava ten obsah, tu LITERATURU. Uprimne, kolik knih v bezne produkci, na pultech knihkupectvi je jedinecnych z hlediska hmotne veci (tedy hezky papir, sazba, ilustrace, vazba....)? Moc ne, prizmejme si to!:-)

Takze beru lidi, co nemohou cist eknihy, protoze jim to proste nesedi, boli je oci (coz teda u e-inkovych ctecek nehrozi), je jim protivne drzet pocitatkovy tentononc v ruce...atp. . Stejne tak obracene.
Co ale neberu a kazdeho takoveho bych poradne zmrskala:-P, co se vymezuje ve stylu "eknihy jsou degenerace ctenaru", "eknihy jsou smrt literatury" apod. .

Ja mam ctecku pres dva roky, vyhovuje mi jeji prakticnost a me nakupy jsou tak, ze nejdrive zkusim zda pozadovana kniha vysla elektronicky a kdyz ke koupi neni, koupim ji tistene (u starsich knih, ktere jsou vyprodane a i nesehnatelne, obzvlaste jsou-li to knihy, co jsem cetla pujcene z knihovny, takove obcas stahuju z piratskych ulozist. Ale nejsem tomu prilis naklonena, takze je to az ta posledni cesta). Stejne jsem ji od partnera dostala proto, ze mame maly byt a ma strach, ze by knihy nas za chvili zahltily (nehrozi, este je pod stropem spousta volneho prostoru!:-D)


message 33: by TytoAlba (new)

TytoAlba (tyto_alba) | 2 comments Čtečka asi bude brzo nutností, nemám už kam dávat papírové knihy a navíc ne všechny, co chci, jsou u nás k sehnání (ani v té slavné městské knihovně pražské není všechno ;) )

Navíc tahat do tramvaje šestisetstránkovou bichli, mno, to snad radši ani ne.


message 34: by Kateřina (new)

Kateřina Matuštíková (iswida) | 8 comments Nevím, jestli něco nedělám špatně, ale mám dojem, že elektronické verze knih mají sklon vytvářet v textu víc a víc překlepů s každým převedením formátu. Navíc i ty legálně stažené (stydím se, ale už ani co se týče knih nejsem úplně "čistá") mají dost často rozházené řádky apod. O nějaké typografii nemůže být řeč. Čtečku mám a používám, ale hlavně na oddechovou literaturu, u které jdu po obsahu a vím, že se nebudu potřebovat vrátit o sto stránek zpátky, abych si něco ověřila. Spoustu knížek - hlavně tedy asi žádnou poezii - bych na čtečce nečetla.


message 35: by Akira (new)

Akira Honda | 2 comments > Kateřina
u "šedých" knih je dosti důležité odkud pocházejí, "old skool" porátui a pirátky si dosti zakládají na co nejlepší kvalitě díla (ostatně jako všechny praví warezáci) a některé knihy mívají i první a druhou revizi a některé typografické veci prostě u e-booků nejdou a ani nemají smysl

jinak osobně jsem všemi deseti pro ebooky, díky Kindlu jsem se po mnoha letech vrátil ke čtení knih,
nečetl jsem proto, že jsem neměl čas k návštěvám knihkupectví a knihovny a sledování toho co vychází,
díky čtečce je pořízení knihy záležitostí pár klepnutí myši a také při cestách do a ze zaměstnání se čtečka tolik nepronese jako nějaká pořádná bichle .)


message 36: by Petr (new)

Petr Šimčík (petrsimcik) | 1 comments Ralda wrote: "Nemam rada takoveto vymezovani se eknihy VERSUS papirove knihy. Ac miluju vuni papiru, susteni stranek, puerhovy smrad starych knih, vahu bichli.... tak knihu jako tistreny cosi beru pouze jako med..."

Mno, kniha, kterou teď tahám do tramvaje má 1150 stran :) Ale ve čtečce bych ji ocenil, to jo.


message 37: by Mindnights (new)

Mindnights | 1 comments Torrenty zásobují mou eknihovnu už hodnou dobu. Naučila jsem se skoro vůbec nečíst v češtině, většinou překladem knihy utrpí, takže upřednostňuji angličtinu, pokud je původním jazykem díla. Převádím knihy v Calibre, kde naštěstí nemám potíže s nějakým zhoršením kvality kvůli převádění textu. Papírových knih mám jen já sama 15 beden a to jaksi všude s sebou nemůžu tahat. Navíc, k dobrým knihám se vracím, takže ocením přístupnost ve čtečce.


message 38: by Malá (new)

Malá Víla | 1 comments Mám nespočet knih v iPadu, je to skvělé, že můžu číst kdekoli a kdykoli na cestách, ale i přes to z toho nemám takový zážitek jako když knihu držím v ruce. Je to čistě jen o atmosféře té knihy a čtení.


message 39: by [deleted user] (new)

Lidi, ze startu jsem si myslila, že e-knihy a čtečky jsou na nic, bolí z toho oči apod. Ovšem pak jsem jednou Kindle dostala do ruky, začetla se a nepustila. Leč je pravda, že požitek z otáčení každé stránky, či vůni nové knihy Vám čtečka nedá, ale máte mnohem jiné výhody.
Já čtu vždy a všude, a když jsem teď začala do školy dojíždět, ty 500-ti stránkové bichle se mi nechtěli tahat v batohu (+ se knížky dost ničily). Teď mám čtečku, ve čtečce cca. 20 knížek a čtu a čtu :D
Zatím jsem neměla problém s "nákupem" knih. (Pokud bude zájemce, jsem pro si některé e-knihy i vyměňovat) :)


message 40: by Hafhaf (new)

Hafhaf | 1 comments Já mám radši opravdové knihy.. Z eknih mám pocit, že se mi rozbije čtečka nebo něco a kniha je fuč. Když mám knihu v ruce, tak ji opravdu mám napořád. Když už ji nechci nebo nemůžu tahat, tak si radši vezmu ňákou audioknihu. Ty si stahuju hodně a nemůžu si to vynachválit - jdu třeba na autobus (mám to třičtvrtě hodiny) a u toho si poslechnu třeba i dvě kapitoly. Čtečku nemám a ani ji nechci. To už radši táhnu tu knihu. Mám z toho větší radost... :-)


message 41: by Kristýna (new)

Kristýna (kklepkaa) | 22 comments Mám Kindle 4 a jsem naprosto spokojená. Tištěnou knihu vezmu do ruky málokdy. Je to hlavně tím, že se mi s ní nechce tahat... Nehledě na to, že u Kindla není problém s bolestí očí a i baterie vydrží opravdu dlouho. Co mě akorát štve, tak stále dosti omezená nabídka e-knih na českém trhu. Pokud mě kniha zaujme, nemám problém si jí i koupit, když ale kniha není ani oficiálně k prodeji, tak si jí člověk obstará jinak... ale chápu, že s tím jsou problémy. Kor když se ptá nějaká holčina přímo nakladatele, kdy bude kniha ke stažení na uložto :D


message 42: by Lucie (new)

Lucie Sabo hlavnová | 1 comments Mám PocketBook Touch Lux a jsem taky naprosto spokojená, čtu papírové i e-knihy, čtečku hlavně ocením na cestách, baterka vydrží týden maximálního využívání, super podsvícení, dá se číst v každém osvětlení. Problém je, jak už psali přede mnou v nabídce e-knih, hlavně odborných, většinu stahuju v AJ mimo české servery, jinak bych se asi nedohledala. Je ale fakt, že pokud je za stejnou cenu papírová a e-kniha (na českých serverech), tak kupuji vštšinou papírové - někdo jiný z rodiny si ji třeba přečte nebo se do odborné dělám poznámky, i když to čtečka umí, nějak to není ono. Na ulozto taky občas hledám, ale jsou tam knihy oldchool naskenované, takže se mi stalo, že to na sice čtečka otevřela, ale 2 strany na jedné už se holt z čtečky špatně čtou.


message 43: by Eduard (new)

Eduard Kutscher (edua31) | 1 comments Já mám čtečku už cca 3 roky a nedám na ní dopustit.
Ano, chybí mi "vůně" nových knížek, zvuk šustění papíru apod. Ale to vše je kompenzováno pohodlím, které čtečka nabízí. Za tu dobu se čtečka stala součástí mé ruky a kamkoliv jdu já, jde i ona. V neposlední řadě obrovským plusem je, že stačí jeden klik a můžu mít novinku hned ve své čtečce (preferuji čtení v AJ, takže nemusím čekat na české překlady, navíc v AJ je množství knížek, které u nás nejsou a nikdy nebudou).


message 44: by Petra (new)

Petra (petrushe) | 3 comments Ráda čtu, ale nehodlám platit šest stovek za knížku kterou jednou přečtu a už po ní nikdy nesáhnu, s čtečkou je to jednodužší, knížku (většinou) pořídím levněji (nebo rovnou zdarma) a pokud za to bude stát pořídím si ji i do knihovny, a když nebude dobrá, nebude mě tolik hryzat svědomí :)
Mám paperwhite 2 (100% doporučuji), teď už 4. měsícem a z domu se bez ní nehnu, kdyby mi ji před rokem někdo nabízel, asi bych ho poslala domů, ale po čase jsem tomu přišla na chuť - Mám poznámky ze školy, slovníky a hromadu knížek neustále po ruce, což je prostě k nezaplacení. :D


message 45: by Karin (new)

Karin (behindthelastpage) | 1 comments Já dostala Kindle jako dárek a musím říct, že na něm čtu víc, než jsem si myslela. Často někam cestuju a tahat s sebou normální knížky je vážně nepraktický. Nemluvě o tom, že riskuju, že si knížku v batohu nebo kufru poškodím. Čtečka je v tomhle lepší.
Stejně mám ale pořád radši normální knížky. Většinou si je půjčuju z knihovny, kupovat se snažím jen ty, co mě vážně hodně zaujmou a třeba i vím, že je budu číst víc než jednou.
V Kindlu mám teda převážně knížky v angličtině, který jsou tady stejně prakticky nesehnatelný a objednávat je ze zahraničí je na nic, tím spíš, když ještě nevím, jestli se mi budou líbit.
Neskutečně mi ale vadí, že některé e-booky stojí skoro stejně jako normální knížka (ty zahraniční ani ne, ale v český jo). Když vidím, že za ni zaplatím jenom třeba o padesát korun míň, tak se mi to vážně kupovat nechce, to si radši koupím papírovou verzi.


message 46: by [deleted user] (new)

Ahoj, čtenáře českých knih,
docela mně zaujali interaktivní elektronické knihy (anglický Extended nebo Enriched ebooks). Obzvlášť pěkná je Alice from Wonderland pro iPad anebo 39 steps. Existuje také česka Apokalypsa a asi par dalších.
Tak že jsem na toto téma začala vypracovávat diplomovou práci a dělám v rámci ní průzkum, zda čeští čtenáře o takových funkcích eknih vědí, případně zda o ně vůbec stojí. Myslím si, že tato skupina, kde se shromáždili lidi nadšené do čtení, je vhodné místo pro takovou anketu.
Dotazník mám přípravny zde:
http://interaktivnieknihy.onquanda.co...
Je krátký, 20 klikacích otázek, tak že kdo byste se chtěl dotazníku zúčastnit - budu moc vděčna. Na konci seznam několika interaktivních knih (bohužel jen v angličtině) pro té z Vás, koho takové knihy zaujaly.
Děkuji


Pavlína Konečná (pavlinakonecna) | 18 comments Já mám elektronické knihy ráda moc. Jsem nevidomá a když si chci přečíst knihu v papíru, předchází tomu její dlouhé a nudné skenování a opravování chyb v textu po OCR. Eknihu otevřu v PC hned a rovnou můžu číst a mám to bez práce. I přesto se ale skenování občas nevyhnu, některé tituly elektronicky prostě nejsou a nikdy nebudou. Ale ekniha je pro mě jednodušší. Čtečku typu Kindle nemám a nechci, myslím, že tato zařízení v sobě nemají žádný odečítač obrazovky, který by text četl hlasem. I tak by pro mě takovéto zařízení bylo nadbytečné, protože můžu číst víc než pohodlně z mobilu, který si s sebou vezmu kamkoli, a jelikož v podstatě čtu ušima, je mi jedno, jak malý má mobil display. A občas čtu taky v pc, resp. v notebooku.


message 48: by idle (new)

idle (widle) | 3 comments Pavlína Konečná wrote: "Já mám elektronické knihy ráda moc. Jsem nevidomá a když si chci přečíst knihu v papíru, předchází tomu její dlouhé a nudné skenování a opravování chyb v textu po OCR. Eknihu otevřu v PC hned a rov..."

Čtečky hlasové předčítání mívají, ale jejich přednosti jsou jinde, hlavně v kvalitě displeje. Takže souhlasím, že pro tyhle účely by bylo pořízení čtečky zbytečné.


Pavlína Konečná (pavlinakonecna) | 18 comments Díky za objasnění. :)


back to top