Çizgi Roman Okurları discussion

16 views
Çizgi Roman Mücadele ( Şenlik ) Önerileri

Comments Showing 1-3 of 3 (3 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Murat (last edited May 06, 2015 04:44AM) (new)

Murat (pikofarad) | 27 comments Mod
Herkese tekrar merhaba,

Bildiğiniz gibi goodreads üzerinden pek çok "Reading Challenges" yapılıyor. Bu etkinlikler bence oldukça güzel ve okumayı teşvik edici, ayrıca okumayı daha da eğlenceli hale getiren olaylar.

Her ne kadar "Challenge" kelimesine mücadele demeyi sevmesem de genel kullanım bu şekilde. Ancak ben bu kavramı "Şenlik" diye çevirmek taraftarıyım. Tabi ki yine de kabul gören kullanımı yazmak da yerinde bir davranış olacak.

Neyse çok uzattım. Bu grupta çizgi romanlarla ilgili çok farklı ve değişik "Şenlikler" ( Mücadeleler ) düzenleyebiliriz. Bazıları klasik bazıları ise yaratıcı şenlikler olabilir. Bu konuda önerilerinizi bu başlık altına belirtebilirsiniz. Üzerinde tartışıp olgunlaştırabiliriz.

Herkese bol okumalı günler diliyorum.


message 2: by Murat (last edited May 11, 2015 12:22AM) (new)

Murat (pikofarad) | 27 comments Mod
Aslında pek çok fikir var kafamda ama şöyle ilk aşamada basit bir şenlik önerebilirim. Herhangi bir karaktere ait ciltlerden belirli bir sayıda okuma şeklinde bir şenlik yapılabilir.

Biraz daha açacak olursam;

"X karakterine ait herhangi 5 çizgi roman okumak" gibi.

Okunacak ciltler tek macerada biten ciltler olmalı ki daha önce o karakteri hiç okumamış olanlar bile herhangi bir cildi alıp mücadeleye katılabilsin.

(Tabi bu arada Türkçe olarak Goodreads veri tabanında olmayan çizgi romanlar da veri tabanına eklenerek gelişim sağlanabilir.)

Tabi bu bile geliştirilebilir. Herkesin fikrini bekliyorum. Lütfen kafanızdaki mücadele önerilerini paylaşın ki yepyeni ve sürekli mücadelelerle her daim çizgi roman okuyalım ve grubumuzu da aktif ve eğlenceli tutalım.

Herkese bol okumalar.


message 3: by Murat (last edited May 27, 2015 07:56AM) (new)

Murat (pikofarad) | 27 comments Mod
Henüz hiç kimseden mücadele (şenlik) önerisi gelmedi. Bu grubun bu anlamda güzel etkinlikler düzenlemesi gerektiğini düşünüyorum. Hem kendimiz belki uzun zamandır okumak isteyip de ertelediğimiz çizgi romanları okuruz ya da belki de hiç okumadığımız eserleri keşfederiz. En güzeli de türe yeni okuyucular kazandırmak olur.

Bu yüzden aklımda olan birkaç tane Şenlik (Mücadele) fikrini ilgili bölüme açmayı düşünüyorum. Yavaş yavaş hareketlenelim değil mi? :)


back to top