FBK Sever Türk Okurlar discussion

Mezarlık Kitabı
This topic is about Mezarlık Kitabı
55 views
Tartışmalar > "Mezarlık Kitabı" ile ilgili tartışma

Comments Showing 1-10 of 10 (10 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

oguz kaan (ogzkaan) | 76 comments Mod
Mezarlık Kitabı ile ilgili burada tartışabilirsiniz.


Elif Ozge | 16 comments Kitabı Neil Gaiman'ı ( bir yazara göre fazlaca rock star havalarında, tanrı onu korusun) çok da sevmesem de önyargılarımı bir kenara bırakıp okumaya çalıştım. Düşündüğüm gibi haketttiğinden fazlaca övülmüş bir kitap. Kitabın çıkış noktası ve fikirler ne kadar güzel olsa da olayların gidişatı ve sonu şaşırtmıyor. Kitap bittiğinde basit ama keyifli bir hikaye hatta cizgi roman tadında bir şeyler okumuş gibi oldum.


yamyamorama | 2 comments Ben kitabı daha önce okumuştum ve ben de kitabı okumadan önce yazarın şöhretindrn dolayı alacakaranlık serisi gibi kitaplar yazdığını düşünüyordum ama özge'nin aksine ben kitabı çok beğendim.
Tabi ki harika bir kitap, bir klasik değil ama bence günümüz edebiyat anlayışı içinde çok başarılı bir kitap. Günümüz edebiyat anlayışıyla da kastettiğim daha hızlı okunabilir basit dili olan kitaplar.
Gerçi kitap da zaten yarı çocuk kitabı ama artık bu ayrımın çok kalmadığı sözde çocuklara hitap eden şeyler keyifli oluyor, örneğin çizgifilmler.

Neyse 3 cümleyle 5 şey anlatmaya çalışıp her şeyi karıştırmayayım, kısaca ben beğendim ve oldukça başarılı buldum kitabı.


Elif Ozge | 16 comments Aslında ben de sevdim kitabı biraz kotuler gibi olmus yorumum simdi okuyunca farkettim. Keyifle ve kisa zamanda okudum, hugo odulu aldigi icin belki daha ilginc olaylar orgusu ve sasirtan seyler bekledim, onu bulamadim kitapta. Ama kesinlikle hic sıkılmadan okunacak guzel bir kitap.


Merih Bende kitabı geçen sene okumuş ve çok beğenmiştim. Aslında Neil Gaiman'ın en sevdiğim kitabıda budur. Keşke çocukken bu kitap olsaydı diye düşünmüştüm.


Altuğ Uşun | 14 comments Ben açıkçası pek etkilenmedim kitaptan. Merih gibi düşündüğümden, yani eğer kitabı çocukken okumuş olsaydım baya etkili olma olasılığı olduğundan aslında beğendim de sayılabilir. Kitabı bitirip "acaba çocukken bunu okumuş olsaydım çocuksu korkulara yaklaşımım nasıl olurdu?" diye düşünmeye itti beni.
Neil Gaiman'dan okuduğum ilk kitaptı. Bu kitapla Neil'i karşılaştırsanız neler söylersiniz peki?


Merih Neil Gaiman okuması zevkli bir yazar Amerikan Tanrıları ve Sandman dışında sanırım tüm kitaplarını okudum. Ben en çok Mezarlık Kitabı'nı sevmiştim. Diğer okuduğum kitapları içinde her seferinde Neil Gaiman okumak için artık çok yaşlıyım dedirtmiştir bana ama yinede baştada dediğim gibi okurken çoğu şeyler basit gelsede okuyucuyu eğlendirmeyi bilen bir yazar olduğunu düşünüyorum.


message 8: by Fifith (new)

Fifith Demeyeyim demeyeyim diyorum ama Allah aşkına şu Türkçe'nizi düzeltin artık. Koca koca insanlarsınız, koca koca kitaplar okuyorsunuz, hala -de'ler -da'lar saçma sapan kullanılmakta. Valla helal olsun.


Elif Ozge | 16 comments :)) Demeyeydin keşke Fatoş.. Ama madem dedin biz siradan insanlariz ve bilimkurgu okuyoruz. Hic de dusundugun gibi buyuk isler pesinde degiliz aslinda..


Elif Ozge | 16 comments :)) Demeyeydin keşke Fatoş.. Ama madem dedin biz siradan insanlariz ve bilimkurgu okuyoruz. Hic de dusundugun gibi buyuk isler pesinde degiliz aslinda..


back to top