Lietuva / Lithuania discussion

Gegutės šauksmas
This topic is about Gegutės šauksmas
72 views
Virtualus knygų klubas > „Gegutės šauksmas“ - 2015 m. gegužės mėnesio knyga

Comments Showing 1-15 of 15 (15 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

Caro the Helmet Lady (caro_helmet_lady) | 485 comments „Gegutės šauksmas“ – puikus J.K. Rowling, pasirašiusios Robert Galbraith slapyvardžiu, debiutas išmėginant detektyvo žanrą.

Kai prabangiame Londono rajone randama iš balkono iškritusi garsi manekenė Lula Landri, niekas neabejoja – ji nusižudė. Byla baigta. Tik Lulos brolis nenurimsta ir nusprendžia kreiptis į privatų detektyvą Kormoraną Straiką, Afganistano karo veteraną. Straikui šis pasiūlymas – pačiu laiku: pinigų kaip niekad trūksta, o sielą drasko nesėkmės asmeniniame fronte. Jis imasi tyrimo. Tačiau neriant gilyn į painų gražuolės Lulos Landri pasaulį jį pasitinka vis didesni pavojai...

Intriguojantis detektyvas, panardinantis į Londono atmosferą: apgaulingos ramybės apgaubtos prabangių kvartalų gatvės, nuo pašalinės akies slepiamas Ist Endo naktinis klubų gyvenimas ir vibruojantis Soho šurmulys. „Gegutės šauksmas“ – pripažintas J.K. Rowling, pasirašiusios Robert Galbraith slapyvardžiu, debiutas išmėginant detektyvo žanrą, kuriuo ji pristato privatų seklį Kormoraną Straiką.

Dėmesį prikaustantis intriguojantis detektyvas, pristatantis privatų tyrėją Kormoraną Straiką ir panardinantis į Londonui būdingą atmosferą.


Rolanda Rimkevičienė (rolandar) | 190 comments Kaip smagu, kad buvo išrinkta šitą knygą. Sakau iš labai savanaudiškų paskatų, nes esu baisingai užsivertusi darbais (mokslo metų galas vadinasi), o taip norisi visur sudalyvauti. O šią jau esu skaičiusi, tai bandysiu prisivyti kitus iššūkius. Kaip didelė Hario Poterio gerbėja puoliau skaitytį šią knygą dar pernai, tik jai pasirodžius. Deja, man pasirodė, kad Rowling labiau sekasi kitokio pobūdžio knygas rašyt. Labai smalsu bus išgirsti jūsų nuomonę.


Efka (3fka) | 395 comments Nu nežinau, Rolanda, kodėl čia tau pasirodė nenusisekusi knyga. Man tai su ja viskas labai gerai buvo, netgi nepaisant to fakto, kad detektyvus kaip žanrą paprastai nelabai vertinu.


Efka (3fka) | 395 comments Kaip visad, perspausdinu savo review:


Visada sakiau, sakau ir sakysiu, kad iš esmės tai nemėgstu lėtų knygų. O šita - tikrai lėta. Bet, nors ir netikėtai, tčiau susiskaitė labai greitai ir maloniai. Ponas Galbraith'as, pasirodo, turi polinkį rašyt visai neblogai: atrodo, niekas nevyksta, atrodo, kad daugoka apmąstym ir vidinių išgyvenimų, bet tik hop hop ir veiksmas eina, kaip bebūtų keista.

Deja, turiu nuvilt HP fanus - čia tradicinio Rowling stiliaus nerasite. Nors nieko keisto, urban fantasy ir detektyvas kaip žanrai neturi daug bendro, tad tikėtis, jog skirtinguose žanruose save bandantį autorių pavyks lengvai identifikuot būtų gal kiek naivoka. Turiu rimtą įtarimą, kad net tokiam ponui Kingui sugalvojus pakeist žanrą ir parašyt, paavyzdžiui, kokią nors biografiją ar pasaką vaikams, "jo" stiliaus nežinantis žmogus, ypač jei dar nežinos, kas tikrasis autorius, neatskirs. Beje, Kingas tą jau puikiai įrodė tapdamas Bachmanu - niekas jo taip ir neiššifravo pagal stiliuką.

Bet tiek to, gana lyrinių nukrypimų. Knyga tikrai gera, toks tradicinis detekyvas, su sekliu, sekretore ir netikėta atomazga. Nors, turiu pripažinti, iš pat pradžių buvo sukirbėjęs įtarimas, kas yra žudikas, kuris, pabaigus knygą, pasirodė teisingas - tiesiog autorei po to gerai pavyko nuslopint įtarimus, įkišt viską į trečia planą ir taip apsaugoti žudiką iki pat pabaigos.

Patiko patys personažai, juos sukurti pvayko tikrai gerai. Neįprasta, bet labai žavu pasirodė tai, kad pagrindinis veikėjas, Straikas, buvo sukurtas toks neutralus. Nei jis man, kaip skaitytojui, labai imponavo, nei buvo kažkoks išskirtinis, nei antiherojus ar koks nors Dikas Treisis. Toks tipiškas casual everyday guy.

Dar patiko, kad autorius nepuolė suvedinėt kiekvieną menkiausią siužeto liniją į kažkokį aiškų, išspręstą finalą. Visi personažai, išskyrus Straiką, buvo tiesiog panaudoti, atliko savo funkciją, ir buvo numesti į šalį. Gal kam nors tai gali atrodyt trūkumas, bet mane dažnai biškį užknisa tos tradicinės pabaigos, kai 37 personažų siužetinės linjos išspręndžiamos, apibendrinamos, nupasakojama, kas bus etc etc. Čia to nėra, ir man tai patinka.

Žodžiu, viskas čia su šita knyga gerai, skaitykit, tikrai geras rezultatas.

P.s. - ar man vienam pasirodė, kad Lula Landry ir Evan Duffield yra iš esmės tiesiog Kate Moss ir Pete Doherty, tik kitais vardais?


Rolanda Rimkevičienė (rolandar) | 190 comments Teisingai pastebėjai, man trūko tempo, trūko daugiau veiksmo, norėjosi "greičiau greičiau" o to nebuvo. Manau tai gera knyga tiems, kas mėgsta tokio tradicinio kirpimo detektyvus: seklys, sekretorė, susukta istorija, kurią po truputi išsukinėji ir tikrini save. Bet aš daug mieliau imčiau į rankas HP. :)


Caro the Helmet Lady (caro_helmet_lady) | 485 comments O man nieko netrūksta, negaliu atsitraukti tiesiog, tik va į darbą reikia eiti kasdien. :D


Justė | 574 comments Mod
Kažin, ar prisiruošiu anglišką variantą skaityti artimiausiu metu, gal palauksiu kelionės į Lietuvą ir tada nusipirksiu. Nors labai knieti paskaityti šią knygą, nes ką tik baigiau kitą J.K. Rowling kūrinį - "Netikėtą vakansiją". Trūksta žodžių... Neabejotinai viena geriausių šių metų knygų. Pirmi puslapiai kėlė įtarimą, ar sugebėsiu įveikti gana storą knygą, bet dar po kelių pastraipų jau nebegalėjau atsiplėšti nuo istorijos! Visi veikėjai tokie gyvi, pasakojimas be priekaištų. Reikės laiko atsigauti po šito skaitinio.


Caro the Helmet Lady (caro_helmet_lady) | 485 comments Juste, jeigu tave domina, jau ir serialas pasirodė. http://www.imdb.com/title/tt2554946/ Ir ten net Dambldoras vaidina. ;)
O va kai baigsiu antrą dalį, skaitysiu Vakansiją.

Knyga man labai labai patiko, turiu omeny Gegutės šauksmas. Taip, tai nebe Harris Potteris, bet kaip ir naturalu, kad autorius negali visą gyvenimą varyti tą patį per tą patį, kol visiems nenusibos arba kol išspaus paskutinį dolerį. Labai svarbu laiku sustoti ir "just let it go". Rowling tai pavyko, detektyvas tikrai geras, toks tradicinis ir labai angliškas, nuostabiai parašytas, tokia gyva kalba - nežinau kaip ten vertimas išėjo, su jais, kaip žinia, visaip būna. Gal ten nieko per daug ir nevyksta, bet vistiek pagriebia ir nepaleidžia, kol nepabaigi 3 valandą nakties.
Antra dalis dar labiau užsukta, žinokite.


Justė | 574 comments Mod
Reiks pažiūrėt.
Tiesa, gal pasirodysiu "ne prie chebros", bet su Poteriu mūsų santykiai nesusiklostė. Kažkaip ties pirma dalim ir nebetęsiau pažinties su juo. Gal netinkamu metu atsirado mano gyvenime :)


message 10: by Caro (new) - rated it 5 stars

Caro the Helmet Lady (caro_helmet_lady) | 485 comments Juste, tau dar ne viskas prarasta, aš pati HP tik užpernai-pernai skaičiau. ;)


Skaistė | 258 comments Kaip negaunu "Gegutės šauksmo" bibliotekoje, taip negaunu, tad bent šį mėnesį perskaityt nepavyko...


message 12: by Efka (new) - rated it 4 stars

Efka (3fka) | 395 comments Tai nieko, gausi kada kitą kartą.


Indrė | 34 comments Patiko! Skaitėsi gana ilgai, bet nenuobodžiai. Tokio detektyvo dar nesu skaičiusi, reikės daugiau tokių tradicinių paskaityti. Įtraukianti knyga, vis bandžiau spėti kas žudikas ir su kiekvienu skyreliu persigalvodavau, pakeisdavau savo nuomonę :) . Pabaigoje galvojau, kad jau žinau, bet pasirodo klydau (sekle būti negaliu :D ).


Justė | 574 comments Mod
Pagaliau ir aš perskaičiau šitą knygą. Prarijau tiksliau :) man atrodo, jog Rowling tiesiog geniali! Kad detektyvas būtų geras, man nebūtinas intensyvumas ar greitas tempas (gal pripratino skandinaviški skaitiniai). Didžiausias pliusas, kai pasikapstoma po visokius purvinus žmogiškus reikalus, klaidas ir tyčinius poelgius bei psichologinius niuansus. Tai va, viso to galima rasti štai šitoj knygoj. Imkit ir skaitykit :)


message 15: by Caro (new) - rated it 5 stars

Caro the Helmet Lady (caro_helmet_lady) | 485 comments Sveikinu! Ir visiškai pritariu - Rowling geniali. ;)


back to top