Meritokrasi discussion

135 views
Okuduğunuz kitaptan...

Comments Showing 1-6 of 6 (6 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by bazenoyleolur (new)

bazenoyleolur | 12 comments Mod
Şu an okuduğunuz kitapta bu cümleyi yazar değil de sanki ben söylemişim dediğiniz sizi etkileyen cümleler nelerdir?


message 2: by bazenoyleolur (new)

bazenoyleolur | 12 comments Mod
"Yalnızlığın coğrafyası yok. Ama insan sevdiklerinden oluşan kozasını geride bırakıp yabancı olarak damgalandığı bir yerlerde oldu mu, yalnızlığın kokusuna karşı daha bir keskinleşiyor burnu. İçinizdeki kelebeğin ağıt yakarak gövdenizde dolaşması acının en stratejik yöntemi, bir günlük acı, ama dünyaya bedel."


message 3: by Elif (new)

Elif Akbaş (clairelifisher) | 7 comments "hepimiz kötü şeyler düşünürüz, ama pek seyrek kötülük yapabiliriz. hepimiz iyi şeyler yapabiliriz, ama iyi şeyler düşünebilenlerimiz çok azdır. "
cesare pavese - yaşama uğraşı


message 4: by Elif (new)

Elif Akbaş (clairelifisher) | 7 comments "bir şeyden, onu görmezden gelerek değil, ancak onu yaşayarak kurtulabiliriz. "


message 5: by Elif (last edited May 03, 2015 02:15PM) (new)

Elif Akbaş (clairelifisher) | 7 comments "insanlar acı çekmekten değil, onları egemenliği altına alan, onlara bu acıyı çektiren güçten yakınırlar."


message 6: by Özgün (new)

Özgün | 1 comments "…Niçin aramızdan yalnızca bazılarına doğuştan armağandı engin düş gücü, arayıp bulma tutkusu? Çünkü böyleydik biz; çok uzaklarda, çılgınlığın savanlarında çıktığımız, yaşam boyu sürecek olan safaride, varlığına derinden inandığımız altın gergedanın peşinden koşan bir çete…"

Ingvar Ambjörnsen - Beyaz Zenciler


back to top