Turkish Reading Challenges discussion

Bütün Hikâyeleri
This topic is about Bütün Hikâyeleri
67 views
Tartışmalar - Discussions > Edgar Allan Poe - Bütün Hikayeleri ile ilgili tartışma

Comments Showing 1-8 of 8 (8 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Ugur, Challenge Generator (new) - rated it 5 stars

Ugur (ugur_basak) | 1329 comments Mod
Edgar Allan Poe'nun Edgar Allan Poe - Bütün Hikayeleri kitabı ile ilgili tartışmaya buradan başlayabilirsiniz.


Laila Çok akıcı gidiyor, bazı hikayelerde bitmese iyiydi hissine kapılan tek ben miyim. :)


Emrah Özdemir | 2 comments Bazı hikayeleri kaç defa okudum bilmiyorum ama bildiğim bir şey var. Hepsi çekici ve tuhaf. Bu yüzden de bağımlılık yapıyor. O hikâyelerin sadece atmosferdeki başlı başına bir şaheser. Üzerine bir de karakterler ve insanın kanını çeken bir öykü gelince her şey tamam oluyor. Bu hikayeler öyle sardı ki ruhumu hızımı alamayıp kendi çevirilerimi yaparken buldum kendimi. Umarım bir gün yayınlanma fırsatı bulabilirim.


volkan  1984 (buzzz) | 3 comments Amerikan edebiyatının bizim için yokolma noktası uzaklık bence. Hayatı algılamada, anlamlandırmada, neşede tasada, mekanda uzaklık. Bu nedenle birini sevebilmem için evrensel denilebilecek eserler vermesi gerektiğini düşünürüm hep. Bu hikayeler de oluşturduğu genel çerçeve, betimlemeler, mantığıyla evrensel ve güzel bence. Düzeyli korku diyelim, sevenler kaçırmasın.


Ezgi (ezgisakar) | 158 comments Şu ana kadar oldukça beğendim. Okumakta ve ilerlemekte zorlandığım tek bir öykü oldu şimdiye kadar o da Rodman'ın Günlüğü. Bazılarını tabii ki daha çok sevdim. Bitirdiğimde yeniden gözden geçireceğim. İyi ki seçmişiz bu kitabı.


message 6: by Laila (last edited Feb 27, 2015 02:31AM) (new) - rated it 5 stars

Laila Bitireli çok zaman oldu. İncemem de burada

Kitap üzerine yazmak istediğim her şey incelemem de olduğundan buraya onunla ilgili ayrıca bir şey eklemeyeceğim ama bir tespitim var onu yazmak benim açımdan son derece önemli:

Şubat ayı 28 gün malumunuz. Ve bu 28 gün için gurubun seçtiği dünya literatürü kitabı Poe. 900 küsur sayfadan bahsediyoruz. Bazı yerlerde okuma süratinin düşeceğini de bu tespitlere eklersek çoğunluğun oyları ile kabul gören bu kitaba gurubun gösterdiği tepki (kitabı oknması için guruba öneren arkadaşımız da dahil) want to read rafına eklemekten ibaret. Kimseyi haksız da görmüyorum sebepler yukarıda malum.

Bana göre gurup okumalarında okuması bir aydan uzun sürebilecek kitaplar ekip okumaları kapsamına alınmalı. Her ay seçtiğimiz iki kitap ise daha bitirilebilir olanlardan seçilmeli...

Ben bitirdim ama hızlı okuma tekniklerine vakıf olduğumdan ama zamanlamayı doğru kurguladığımdan... arkadaş listemde şu an okuyor görünen 6 arkadaşım var ve Mart ayına da sarkma olacak gördüğüm kadarı ile onlara keyifli okumalar diler, azimleri için tebrik ederim.


Okuyacak olanlara da önerim zamana yayarak okumayı tercih etmeleridir... :)


message 7: by Ugur, Challenge Generator (new) - rated it 5 stars

Ugur (ugur_basak) | 1329 comments Mod
Ben okuyalı 6 seneyi geçmiş bu kitabı, bir ara elimdeki okunmamış kitapları bitirdiğimde bu kitap gibi eskiden okuyup çok beğendiklerime tekrar dönmek istiyorum.
Henüz başlamayanlara tavsiye olunur.


huzeyfe | 82 comments Normalde uzun zamana yayarak okunmasi gereken bu kitabi (yaklasik 1000 sayfalik oldugu icin) 8-10 gunluk bir sure zarfinda bitirmeyi planlarken yaklasik 20 gunde ancak bitirebildim. Bunun disinda herhangi bir kitap okumama ragmen bu kadar uzun surmesi sanirim Poe’nun meshur laneti yuzunden olsa gerek. Zira birkac saat araliksiz okumaya niyetlendigim her an ya bir dis etkenden oturu ya da kendimi bulundugum ortam farketmeksizin (koltuk, yatak, tren) uyurken buldum. Bu nedenle hem subat ayi okumalarimi aksatti hem de hedeflerimde epey gerilememe yol acti. Degdi mi? Kesinlikle… Kitap hakkindaki yorumlarimi kitap incelememde yaptigim icin buraya link vermekle yetinecegim. Incelemem burada...

Ancak ekip okumasi ile ilgili birkac yorumum olacak. Yukarida @Laila'nin da dedigi gibi boyle uzun kitaplar ekip okumalari kapsaminda degerlendirilmemeli. Sahsen bir iki aya yayarak bitirmeyi tercih ettigim bir kitapti bu ama ekip okumasinda secildigi icin subay ayinda bitirebilmek icin epey ugrastim birkac gun de sarkittim :) Her ne olursa olsun kesinlikle okunmasi gereken bir kitapti ve 7 yil once aldigim bu kitabi okumayi surekli erteleyen biri oldugum icin ben kendi adima cok memnun oldum bu okumadan. Dilerim diger arkadaslar da ayni keyfi almislardir ya da alacaklardir :)


back to top

unread topics | mark unread


Books mentioned in this topic

Bütün Hikâyeleri (other topics)

Authors mentioned in this topic

Edgar Allan Poe (other topics)