كافه كتاب discussion

278 views
هفته پنجم و ششم > بحث در مورد کتاب 1984 - جرج اورول

Comments (showing 1-17 of 17) (17 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Morteza (new)

Morteza Delgir | 49 comments Mod
با سلام و خسته نباشید. امیدوارم از کتاب لذت برده باشید. نقد و نظراتتون رو راجع به کتاب با ما درمیون بگذارید.
موفق باشید
1984


message 2: by [deleted user] (new)

من این کتاب رو چند سال پیش خوندم و بسیار ازش لذت بردم و دوباره هم خوندمش.به نظرم یکی از بهترین کتابایی هستش که تا حالا خوندم.آدم میتونه تو واقعیت همه اتفاقات توی کتابو ببینه.سراسر کتاب سرشار از هیجان و استرس و غافلگیری است دقیقا همون چیزی که توی جوامع بسته و دیکتاتوری میشه مشاهده کرد.این چند ماه اخیر فکر می کنم باعث شده همه کسایی که این کتابو قبلا خوندن یاد این کتاب بیفتن و با خودشون بگن چقدر شرایط کنونی ما شبیه این کتابه!


message 3: by Alireza (new)

Alireza | 2 comments سلام دوست گرامی من در حال حاضر مشغول مطالعه کتاب دیگری هستم ولی با توجه به تعریف دوستان حتما تو برنامه خواهم گذاشت


message 4: by Mohammad (new)

Mohammad | 4 comments به نظر من دیگه نیازی به تعریف کردن از کتاب نیست
واقعا شاهکاره،به مفاهیمی که در کتاب بیان شده بپر دازیم.


message 5: by Mohammad (new)

Mohammad | 4 comments دو گانه باوری!به نظر من جمهوری اسلامی خیلی به این طرز تفکر نیاز داره ،عدای از مردم هم واقعا این جوری فکر می کنند.قبلا که این کتاب خوندم به نظرم اغراق آمیز اومد ،ولی این روزا رگه هایی از این شیوه ی فکر کردن دیده میشه


message 6: by Mohammad (new)

Mohammad | 4 comments جنگ پابدار!چیزی که آمریکا و ایران در فلسطین به دنبال اون هستن،برای همین نمیزارن صلح اونجا بر قرار بشه.نه احمدی نژاد میزاره نه تند رو های آمریکا.این کتاب دیده خوبی برای تحلیل مسائل سیاسی به میده.


message 7: by Azade (new)

Azade jafari | 4 comments این روزهاباید این کتابو بخونید تا ببینید
دنیای کثیف سیاست چقدر حقیرو کوچیکه و حقه های کثیف ان
با گذشت سالها و دهه ها و قرنها تغییری نمیکنهطيبه تيموري روايت تلخ اين روزها
وقتي احساس مي كني به هيچ رشته اي وابسته نيستي و ابزاري هستي كه آنچه را هم كه مي انديشي به تو ديكته شده
هول اكتشاف و درك حقايق
هول لمس زندگي و عشق
باور تسليمي كه بي اراده دچارت مي كند
و تو بلند بلند فكر مي كني مبادا كه فكر كرده باشي
اين دنيا را دوست ندارم، اماهيجانهاي مكتوب در كتاب يادم آورد كه هميشه مي توان دنياي بدتري متصور شد، شايد هم دنياي بدتر را باور كرد

با تشكر


message 9: by Mahyar (new)

Mahyar Mohammadi | 9 comments یک لحظه به این اندیشیدم که آیندگان با خواندن ِ چنین کتاب هایی چی میگن؟ یعنی در مورد ِ ما که درگیر ِ چنین سیاست بازی هایی هستیم چه فکر می کنند؟ بعد، به نظرم آمد که قرن ها بعد هم چیزی عوض نخواهد شد و انسان، همان حیوانی است که بود


message 10: by Hossien (new)

Hossien mohsenizade | 3 comments ensan haman heyvani ke boood??????


message 11: by Mahyar (new)

Mahyar Mohammadi | 9 comments آره. هیچ چیز در آینده عوض نخواهد شد. همون طور که تو این کتاب از زبان او-براین می شنویم، هیچ چیز در آینده عوض نخواهد شد و حزب تا ابد پا بر جا خواهد بود. به نظر من این کتاب خیلی به واقعیت نزدیکه. حتی کسانی که دنبال آزادی هستن - مثل وینستون و ژولیا - به هیچ کدام از مسائل اخلاقی پایبند نیستند. این جاست که وقتی وینستون می گه که حتی حاضره رو صورت یک کودک اسید بپاشه پی می بریم چیزی از انسانیت باقی نخواهد ماند.... و این چیزی هست که داریم بهش نزدیک می شیم


message 12: by Somayeh (new)

Somayeh Jam (Sojam) | 3 comments منم مثل بقيه مي گم که کتاب فوق العاده ايه، مخصوصأ براي ما که مجبوريم تو اين عصر زندگي کنيم.. ولي يه جاهاييش واقعأ اذيتم کرد، اون قسمت که دستگير مي شن و يه فصل جديدي براي کتاب شروع مي شه که واقعأ تلخ و زجر آور! و پايانشم که آدم و خورد مي کنه.. کلأ به نظرم کتابيه که خوندنش سخته و تقريبأ به همون اندازه لذت بخش:)


message 13: by Somayeh (new)

Somayeh Jam (Sojam) | 3 comments منم مثل بقيه مي گم که کتاب فوق العاده ايه، مخصوصأ براي ما که مجبوريم تو اين عصر زندگي کنيم.. ولي يه جاهاييش واقعأ اذيتم کرد، اون قسمت که دستگير مي شن و يه فصل جديدي براي کتاب شروع مي شه که واقعأ تلخ و زجر آور! و پايانشم که آدم و خورد مي کنه.. کلأ به نظرم کتابيه که خوندنش سخته و تقريبأ به همون اندازه لذت بخش:)


message 14: by Somayeh (new)

Somayeh Jam (Sojam) | 3 comments Mortezadelgir wrote: "با سلام و خسته نباشید. امیدوارم از کتاب لذت برده باشید. نقد و نظراتتون رو راجع به کتاب با ما درمیون بگذارید.
موفق باشید
1984"


منم مثل بقيه مي گم که کتاب فوق العاده ايه، مخصوصأ براي ما که مجبوريم تو اين عصر زندگي کنيم.. ولي يه جاهاييش واقعأ اذيتم کرد، اون قسمت که دستگير مي شن و يه فصل جديدي براي کتاب شروع مي شه که واقعأ تلخ و زجر آور! و پايانشم که آدم و خورد مي کنه.. کلأ به نظرم کتابيه که خوندنش سخته و تقريبأ به همون اندازه لذت بخش:)


message 15: by tahere nejat (new)

tahere nejat | 2 comments جمله ي قشنگي گفتي سميه جان
خوندنش سخته
.... واقعا همينه
يه جاهايي از كتاب انگار داره روح تورو تكه پاره ميكنه
عذاب ميكشي از دنياي سياسي
اما واقعا عالي بود
و لازم بود برام كه بخونمش
واقعا لازمه هركس اين كتاب رو بخونه


message 16: by Pedram (new)

Pedram Hashemi (PeHash) | 1 comments بار اولی که 1984 رو خوندم پوستم کنده شد تا تمومش کنم. فکر کنم 14 15 سالم بود. فضای سیاه و ناامید کننده کتاب مخصوصا توی بار اول مطالعه آدمو عذاب میده. اما میتونم بگم یکی از قشنگترین کتابهاییست که تا بحال نوشته شده. هیچ چیزی توی سیاست مدرن نیست که توی این کتاب بهش اشاره نشده باشه. شما برای ساخت یک دیکتاتوری هیچ چیزی لازم ندارید جز یک نسخه کتاب 1984. میشه از هر صفحه کتاب چندین مصداق برای زندگی امروزی ما پیدا کرد.
در کل کتاب بینظیریه. هرکس که این کتاب رو نخونده بدونه که ضرر کرده !


message 17: by Iman (new)

Iman ASK خیلی دوستش داشتم. خوندنش بدلم نشست یجورایی مطالب کتاب رو قبلا بهشون فکر کرده بودم چشیده بودم و کتاب انگار افکارمو مرتب و قابل بیان میکرد. جالبترش وقتی شد که توی خود کتابم پای ی کتاب دیگه اومد وسط که وینستون با خودندش با خودش فکر کرد ک کتاب چیز جدیدی بهش نمیگه بلکه داره افکار خئدشو بصورت منظم براش بازگو میکنه و این دقیقا حسی بود ک من به کتاب اصلی داشتم.


back to top

unread topics | mark unread


Books mentioned in this topic

هزار و نهصد و هشتاد و چهار ۱۹۸۴ (other topics)