Marmara discussion

Ölü Ozanlar Derneği
This topic is about Ölü Ozanlar Derneği
26 views
Ekim > Ölü Ozanlar Derneği

Comments Showing 1-3 of 3 (3 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Hatice (new)

Hatice Önder | 17 comments Ölü Ozanlar Derneği Ekim 2014'te Ekim okuması başlığı altında Marmara Grubundan 5 üye tarafından okunmuştur. Yorumlar burada paylaşılmaktadır.


message 2: by Arzu (new)

Arzu Kavak | 2 comments bu kitabın ilk adını duyduğumda bana çağrıştırdığı ilk şey şiir olmuştu. Galiba lise son sınıftaydım...Hep merak etmiştim. okumak bu seneye kısmetmiş. bu kitap merakını beklentini karşıladı mı diye sorsanız olumlu bir cevap veremem..8 arkadaşın yurtta kalırken İngilizce hocalarının etkisinde kalarak bir şiir derneği kurmalarından bahsediliyor kitapta. Şiirler okudukları, ezberledikleri yazmaya çalıştıkları bir mecrada diyebiliriz. Edebiyatla uğraşmak aslında kişilerin kendilerini tanımasına keşfetmesini sağlıyor. Tabi İngilizce öğretmenin etkisini de göz önünde bulundurmak lazım. kitapta şiirlerin çevirisi de yer almakta. ama okurken sizde bir his uyandırdı mı diye sorulsa buna da olumlu cevap vermem mümkün değil. belki de çeviri kitapların en büyük sıkıntısı yazıldığı dildeki tadı verememesi. Bu etkiyi verip vermemek çevirmenin Türkçeyi kullanmaktaki ustalığına da bağlı tabi. bu kitapta ben o lezzeti alamadım.. konu olarak gençlik ve eğitim ile ilgili filmlerde rastlayabileceğimiz bir konu.


message 3: by Pınar Kutluğ (new)

Pınar Kutluğ | 1 comments Ölü Ozanlar Derneği,kitabın adından dolayı beklentilerinizi her dakika değiştiren bir kitap.Edebiyat aşkı üzerine bir grup kuruluyor,İngiliz klasiklerinden birçok örnek okunuyor ancak bir Türkçe şiirin İngilizce'ye çevrilmesi gibi okuyucuya tat vermiyor.Kitapta,sisteme boyun eğmeyip yeni bakış açıları ve yeni eğitim sistemleri kazandıran İngilizce öğretmenleri de hayranlık uyandıran bir karakter.Dünya genelindeki eğitim sistemini saçma buluyorsanız,bilginin öğretimini bu şekilde olmaması gerektiğini ve önemli olanın kişisel gelişim olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle iç sesiniz olacak bir kitap denebilir. PINAR KUTLUĞ


back to top