Marmara discussion

36 views
Ekim > Fareler ve İnsanlar

Comments Showing 1-5 of 5 (5 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Hatice (new)

Hatice Önder | 17 comments Fareler ve İnsanlar Ekim 2014'te Ekim okuması başlığı altında Marmara Grubundan 7 üye tarafından okunmuştur. Yorumlar burada paylaşılmaktadır.


message 2: by Ezgi (new)

Ezgi Kaçar | 2 comments Fareler ve insanlar kitabını çok beğendim.Kitap dostluk üzerine çok güzel düşünceler anlatıyor. George ile Lennie’ nin kendilerine ait bir parça toprak edinip oraya yerleşmeye dair ortak bir hayalleri,küçük hayaller kurarken yaşanan, paylaşılan mutlulukları iki arkadaşın birbirine bağlılıklarını, hatalarını ve masum hayallerinin yarım kalışı, ve en önemlisi dostlukları vardı ama kitapta olaylar ve onların dostlukları o kadar güzel anlatılmış.Kitaba 1 Ekim'de başladım 26 Ekim'de bitirdim.


message 3: by Ferdi (last edited Nov 06, 2014 11:45AM) (new)

Ferdi Kanat | 3 comments John Steinbeck’in en güzel kitaplarından birisidir. 3 kere okumama rağmen her okuyuşumda etkilenmişimdir. Elinize aldığınızda bir nefeste okuyabileceğiniz zevkli, heycanlı ve bir o kadar da hüzünlü bir kitap. Lennie ve George’un hayallerine ortak olacak Lennie’le sevinip Lennie’le üzüleceksiniz. Lennie’nin İleri yaşına rağmen çocuksu hareketleri ve sevdiği her şeye dokunma alışkanlığı Lennie ve George’un başına sorunlar açacak ve bu sorunlardan biri, Lennie’nin tüm hayallerine mal olacak.
Kitabın filme aktarılmış halini de izledim ama pek beğenmedim karakterler iyi yansıtılmamıştı. Özellikle Lennie karakteri, bunun nedeni karakterin özgün oluşudur.
Başlama Tarihi:26 Ekim
Bitirme Tarihi:27 Ekim
Puanlama: 5/4


message 4: by Firdevs (new)

Firdevs erdem | 2 comments ''george tabancayı kaldırdı, namluyu lennie'nin ensesine yaklaştırdı. tetiği çekti... lennie titredi sonra kumun üstüne düştü..orada öylece hareketsiz kaldı.. '' bu satırları okuduğumda kendi hayallerim yarıda bırakılmış gibi oldum, lennie bendim sanki.. iyiler olmemeliydi


message 5: by Fulya (new)

Fulya Coşkun | 3 comments John Steinbeck'in efsanevi kitaplarındandır.Kitabın sonunda hüzünle ağlatabilen, okudukça tekrar tekrar okumak istenecek niteliktedir.


back to top