Marmara discussion

Bin Muhteşem Güneş
This topic is about Bin Muhteşem Güneş
43 views
Ekim > Bin Muhteşem Güneş

Comments Showing 1-5 of 5 (5 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Hatice (new)

Hatice Önder | 17 comments Bin Muhteşem Güneş Ekim 2014'te Ekim okuması başlığı altında Marmara Grubundan 8 üye tarafından okunmuştur. Yorumlar burada paylaşılmaktadır.


Birgül Balta | 3 comments Aşkın , acının , çaresizliğin birbiri üzerindeki etkisinin güzel bir şekilde aktarıldığı bir kitaptı . Olay örgüsü akıcıydı. Sadece Leyla ile Meryem arasında keskin bir geçiş vardı. O arada biraz kopukluk ve kitabın çeviri olması nedeniyle bazı kelimeleri anlamakta zorluk yaşadım. Ama kitabın geneli güzel ve sürükleyiciydi. Kitaptaki Meryem karakterinin yaşadığı olaylar, çektiği acılar beni üzdü. Leyla ile Tarık'ın aşkı da unutulmazdı tabi. Okunmaya değer bir kitap ve herkesin okumasını tavsiye ederim.
Okumaya Başladığım Tarih: 16.10.2014
Okumayı Bitirdiğim Tarih: 25.10.2014


message 3: by Aslı Avcıl (new)

Aslı Avcıl | 3 comments Ön planda Leyla ve Meryem'in kesişen hayatları, yaşadıkları ve dostlukları anlatılırken arka planda da Afganistan'ın tarihi, geçmişiyle ilgili bilgiler veriliyor. Bu ikisini bir arada sıkmadan, akıcı bir şekilde anlatabilmiş yazar. Bir çırpıda okudum ve Afganistan'da olanlar içimi sızlattı. Okurken ağladım, gülümsedim, sinirlendim... Sondaki Amerikan yandaşlığı ve bazı olaylara, karakterlere tek yönlü bakış açısı keşke olmasaydı diyorum ama yine de bende fazlasıyla iz bırakan bu kitabı herkese tavsiye ediyorum.
Okumaya başladığım tarih: 18.10.2014
Okumayı bitirdiğim tarih: 22.10.2014


message 4: by Didem (last edited Nov 06, 2014 04:34AM) (new)

Didem Öztürk | 2 comments Bu yazara ait okuduğum ilk eserdi. Yazar alıcıda uyandırmak istediği etkiyi başarıyla sağlamıştır.Afgan kadınlarının acısını iç savaş ile harmanlamış olan etkileyici bir eser. Savaşın, cinsiyet ayrımcılığının ne kadar korkunç olduğunu biraz da olsa insanlara entegre edebilen bir yapıt.Duru ve akıcı anlatımı, bir şeylere ikna etmeye çalışmadan sadece gözlemci olarak olayları aktarması, yoğun bir duygusallığa boğmadan, uzaklaştırmadan duyguları verebilmesi açısından dikkate değer...

Okumaya Başladığım Tarih: 09.10.2014
Okumayı Bitirdiğim Tarih: 27.10.2014


message 5: by Kübra (new) - added it

Kübra Nezaket | 4 comments Okuduğum romanda savaş zamanlarinda kadinlara karşi olan tutum ve davranişlar konu alinmiş.Meryem ve Leyla adlı iki kadinin kesişen dram dolu hikayeleri anlatilmaktadir.Beğenerek okuduğum kitaplar arasindadir.


back to top