Marmara discussion

50 views
Ekim > Aynı Yıldızın Altında

Comments Showing 1-10 of 10 (10 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Hatice (new)

Hatice Önder | 17 comments Aynı Yıldızın Altında Ekim 2014'te Ekim okuması başlığı altında Marmara Grubundan 10 üye tarafından okunmuştur. Yorumlar burada paylaşılmaktadır.


message 2: by buse etiker (new)

buse etiker | 3 comments Kitap iki kanser hastası olan gencin romantik ilişkilerini anlatsa da, kitabı ön plana çıkaran özelliği karakterlerin hayatlara bakış açıları olmasıdır. Duygulara dokunan düşünceleri, ister istemez sizinde düşünmenize ve hayat hakkında kafa yormanıza neden oluyor. Okuma boyunca sürekli empati kurmanızı sağlıyor.Sadece dramatik bir aşk hikayesi olarak bakmak çok yanlış olacaktır. Aşk ve ölüm temaları bir arada işlenmiştir. Kitabın en akılda kalan cümlesi olan 'Acı hissedilmeyi talep eder.' tüm kitap boyu başarılı bir şekilde işlenmiş ve kitabın temasına uygun kullanılmıştır.Kitabı okuduğum süre boyunca gözlerim dolu doluydu. Bazı anlarda ise yüzümde kocaman bir gülümseme vardı. Bence empati kurmak isteyen her insanın okuması gereken bir kitap.


message 3: by Seher (new)

Seher demirci | 3 comments İnsan hayatını cehenneme çeviren kanser hastalığının yanında aşkı da anlatan en akıcı roman. Elinize aldığınızda bırakamayacağınız bir olay örgüsü var. Kanserli bir kızın hayatının ufak ama çok heyecanlı bir bölümü anlatılmış. Tabi çarpıcı son kaçınılmazdır. Sonu hiç tahmin edemeyeceğiniz şekilde kurgulanmış. Hem aşkın hem de kanserin birbiriyle iç içe olması romana çok özgün bir hava katmış. Beğenerek okuyacağınız müthiş bir eser. Herkesin okuması gerekli. Hayatınıza tecrübe katacağına emin olabilirsiniz.


message 4: by Naile (new)

Naile Yaşar | 1 comments Okurken empatinizi en iyi şekilde geliştiren bu roman kanseri siz yaşıyormuşçasına sizi bir anlık hasta yatağınıza atıyor. Aşk ve hastalığı aynı anda hissettiren bu roman kitabı elinizden bıraktırmıyor. Sonunda beklemediğiniz kişinin ölmesi size büyük bir şok yaşatabiliyor. Kitap size bir tedavisi olmayan hastalığı olan kişinin hayata nasıl bir gözle baktığını öğretiyor. Size bir başka tecrübe kattığı konusunda temin edebilirim.


message 5: by Mervetopcuoglu (new)

Mervetopcuoglu | 1 comments Kitap kanser hastası iki gencin hayata bakış açılarını , hayatlarını , hayallerini , ve aşklarını anlatıyor. Aşk gibi güzel bir durumla hastalığı aynı anda anlatıyor Kitabı okurken hayatı sorguluyorsunuz. Her türlü duyguyu tadıyor hem ağlıyor hem gülüyorsunuz.Kesinlikle empati kurmak kaçınılmaz hale geliyor. Kitabın olay örgüsü çok akıcı ve sonu çok beklemediğiniz şekilde gelişiyor bu da kitaba hayran kalmanıza neden oluyor. Kitabı okumanızı kesinlikle tavsiye ediyorum. kitap empati deneyinimini yaşamanızı ve hayata bakış açınızı değiştirmenizi sağlıyor.


message 6: by FeyzaBabacan (last edited Nov 06, 2014 12:42AM) (new)

FeyzaBabacan | 1 comments Günümüzün en yaygın hastalığı olan kanseri anlatan sıradan bir kitap gibi görünse de kitabı okumaya başladıktan sonra elinizden bırakamıyorsunuz.İki genç kanserli çocukların üye olduğu bir grupta tanışıp birbirine aşık oluyorlar.İkisinin de hayattan beklentileri var ve bunlar için mücadele ediyorlar.Bir iz bırakabilmek veya öldükten sonra hatırlanmak gibi.Sonunda ölüm gibi bir gerçek de olsa hayata nasıl bağlanabileceğimizi anlatıyor bu kitap. Herkesin beğenebileceği kimi zaman gülümseten kimi zaman da kendimizi kısa bir süreliğine de olsa onların yerine koyabileceğimiz sıradışı bir kitap.Okumalısınız, emin olun size çok şey katacaktır.


message 7: by [deleted user] (new)

Ölümü bekleyen kanser hastası bir genç kızı karşılayanın aşkın olduğu akıcı bir dille yazılmış kitapta hastalığın çeşitlerini ve aşamalarını detaylarıyla öğrenip hissetmemek kaçınılmaz. Yaşamın,aldığımız her nefesin değerini bir kez daha hatırlamamıza öncülük eden yazar bu hastalıkla baş edenlerin duygu ve düşünceleriyle baş başa kalmamızı da sağlamış. Hastalık,ölüm gibi kavramların işlendiği bu kitapta gülümseten yerlerde yok değil.Günümüz arkadaşlıklarını ve sosyal medya gibi güncel konuları da işlenirken bazı kısımlarıyla kişiye bir ayna vazifesi görüyor. Kitabın içinde bir başka kitap ilk önceleri ilginç gelse de zamanla alışıyor insan. Filmi de çekilmiş olan bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum.


message 8: by Yağmur (new)

Yağmur Karakuzu | 3 comments Birbirine aşık iki kanser hastası gencin bu hikayesi gerçekten okunmaya değer bir hikayedir. Ölümü bekleyen kanser hastası genç kızın karşısına çıkan bir aşk ve akıcı dille anlatılmış inanılmaz bir roman. Gerçekten elinizden düşürmeyeceginiz filmi de çekilmiş olan bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.
İki genç kanserli çocukların üye olduğu bir grupta tanışıp birbirine aşık oluyorlar.İkisinin de hayattan beklentileri var ve bunlar için mücadele ediyorlar.Bir iz bırakabilmek veya öldükten sonra hatırlanmak gibi.Sonunda ölüm gibi bir gerçek de olsa hayata nasıl bağlanabileceğimizi anlatıyor bu kitap. Herkesin beğenebileceği kimi zaman gülümseten kimi zaman da kendimizi kısa bir süreliğine de olsa onların yerine koyabileceğimiz sıradışı bir kitap.


message 9: by Oğuzhan (new)

Oğuzhan öz | 2 comments Kitap aslında kanserin çocukların inanç ve yaşama isteklerine olan etkisini gösteriyor.Kanserliler için hayatın aslında ne kadar sürprizlerle dolu olduğuna da değinmiş.Onlar için seksin,yaşama sevincinin,inancın ve güvenin ne boyutlarda değiştiğini anlıyorsunuz.Kendinin son kullanma tarihini doldurduğunu anladığı PET taramasında aldığı sonuçla hayatı yerle bir olan Augustus ve kanserle yaşamaya çalısan Hazel'ın baştan çıkarıcı,eğlendirici ve hıçkıra hıçkıra ağlattığı eşsiz bir roman.
Şu ana kadar okuduklarım arasında en iyisiydi. Kitabın anlatımı insana yeni bir bakış açısı katıyor bittiğindeyse her şeye rağmen çok güzeldi diyorsun. Acı gerçektende hissedilmeyi talep ediyor ve hissedersen o kitabın sana verdiği yeni dünya ve düşünceler muazzam. Okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.


message 10: by Eda (new)

Eda Borucu (EdaBorucu) | 2 comments Ne kadar kanser hakkında olsa da arasında aşkı da göze batmayacak şekilde anlatan diğer romanlardan farklı olarak daha bilgilendirici bir romandır. Sıkılmadan bir solukta okunan, okuyucuya merakı aşılayan yönü vardır.


back to top