Marmara discussion

Böğürtlen Kışı
This topic is about Böğürtlen Kışı
38 views
Ekim > Böğürtlen Kışı

Comments Showing 1-5 of 5 (5 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Hatice (last edited Nov 04, 2014 01:22PM) (new)

Hatice Önder | 17 comments Böğürtlen Kışı Ekim 2014'te Ekim okuması başlığı altında Marmara Grubundan 7 üye tarafından okunmuştur. Yorumlar burada paylaşılmaktadır.


Betül Çakır | 1 comments Sırların, aşkın, anneliğin iç içe geçtiği duygusal bir roman Böğürtlen Kışı. Çocuğunu kaybetmiş bir kadının 80 yıl sonra kaybolan bir çocuğu aramasıyla başlayan daha sonra bir yap boz parçaları gibi tamamlanan bu roman gayet akıcı bir dille yazılmış. Okurken elimden bırakmayıp sürekli ne olacağını merakla bekledim. Yalın bir anlatımla aktarılan bu duygusal kurguda insan kendinden bir şeyler buluyor. Yazar sayesinde yaşanan o duyguları hissediyorsunuz. Gerçekten beğenerek okuduğum hatta bitince üzüldüğüm bir roman. Bu romanı puanlayacak olursam 100 üzerinden 95 verirdim çünkü kitabın sonunda bana bitmemiş gibi bir his uyandırdı. Ama genel olarak beğendim. Birkaç günde bitirdiğim bu romandan çok şey öğrendiğimi düşünüyorum.
Kitabı okumaya başlangıç tarihim: 08.10.2014
Kitabı okumayı bitiriş tarihim: 14.10.2014


message 3: by Gülmine (new) - added it

Gülmine Teke | 1 comments " Gerçekten de güzel bir kitaptı. Kadının ısrarla geçmişteki kayıp çocuğu araması bana biraz zorlama geldi. Bu kadar kolay cevap bulması da. Aradığı kişinin yakınından birisi çıkması ise çok klasikti. Yazdığı bölümler eksik kalmış biraz daldan dala atlamış gibiydi. Bunların dışında insan kitaba başlayınca bitirmek istiyor. Akıcı ve meraklandırıcı. İsmi bile meraklandırıyor.
Kitaba başlama tarihim:04.10.2014
Kitabı bitirme tarihim:09.10.2014


message 4: by Tuğba (last edited Nov 05, 2014 12:07PM) (new) - rated it 4 stars

Tuğba Çakmakcı | 2 comments İki anne, iki oğul ve iki böğürtlen kışı... Kitap çok etkileyici ve sürükleyiciydi. İki farklı olay birbirine gayet güzel bağlanmış, kurgusunu da beğendim bu yüzden. Eksik olan bazı yerler var ama olayların akışına kendimi o kadar kaptırmışım ki bunları sonradan fark ettim. Vera'nın çocuğunu çok aramayışı, Charles'in Vera'dan hemen vazgeçmesi ve Dominic'le Claire'nin samimi olması kısımlarını pek sevmedim. Ama çok duygusal bir kitap olarak kalacak aklımda. Kitaptan çıkardığım sonuçsa 'Asla vazgeçme sevdiklerinden'.
Kitaba Başlama Tarihi: 09.10.14
Kitabı Bitirme Tarihi: 18.10.14


Zehra Sevinç | 1 comments Kitabı seçme nedenlerimden biri başlığının çok ilgi çekici olmasıydı. Başlığı çok ilgi çekici ve iddialı buldum. Kitap da bir o kadar güzeldi. Romanın iki bölümden oluşması bir bölümden hemen diğerine geçilmesi çok sürükleyiciydi. Diğer bölüme geçince acaba ne olacak diye merakla okudum. Vera başına talihsizlikler gelen şanssız bir anne. Çok büyük acılar yaşamış. Oğlu kaybolmuş. Claire de çocuğu doğmadan onu kaybetmiş. Bu iki karakter arasında benzerlik kurdum ben. En ilgi çekici noktalardan diğeri de mayıs ayının ortasında kar yağması ve Claire'in bu makaleyi yazarken Vera ve Daniel'in hikayesini aydınlatması. Daniel'in de Ethan'ın büyük amcası çıkması.


back to top