Bolâhenk Reads discussion

10 views
Yıllık Hedeflerinizin Neresindesiniz?

Comments Showing 1-8 of 8 (8 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Sercan (new)

Sercan Solmaz (sercansolmaz) | 9 comments Mod
Merhaba sevgili dostlar.
Bir hızla başladığımız yıllık kitap okuma hedeflerinizin neresindesiniz?
Kendi okuma performansınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?
Sene sonuna kadar hedefler tamamlanır mı sizce?

Sevgiler Bolâhenkler.


message 2: by Efe (new)

Efe Karadağlı | 1 comments Ben 1 yılda 52 kitap hedefimden, sadece 19 kitabı okuyabildim şimdilik. Yani her hafta bir kitap okumam gerekirken, 12 kitap geride kalmışım :) Neden böyle oldu bilmiyorum ama en az 9-10 tane kitaba başlayıp yarım bıraktım ve onları da bir şekilde tamamlamayı planlıyorum. Hedefime bir şekilde ulaşacağıma eminim o yüzden :D Umarım geçebilirim hatta..


message 3: by Sercan (new)

Sercan Solmaz (sercansolmaz) | 9 comments Mod
ben 35 diye planlamıştım sene başında.. araya türlü bahanelerim girdi tabi :) nişanlılık, evlilik süreci, taşınma, youtube çekimleri derken epey geri kaldım.. ama yetişebilir miyim diye de zorlamak istiyorum.. yeni taşındığım eve yaklaşık 30 dakikada giden bir metro yolculuğumun bana inanılmaz faydası oldu.. git gellerde dahi yaklaşık 50 sayfaya yakın garanti.. tüm düzen bir otursun. seneye 50 de okurum diye düşünüyorum.


message 4: by Deha (new)

Deha | 3 comments %162 olmuş uu beybi. Sene başında 45 kitap demiştim ama şimdiden 73 tane okumuşum, bunu yaparken kindle’ı her yere taşıyabilmenin ve pomodoro’nun ekmediğini yedim eheh her gün düzenli bir şekilde 2 ya da 3 kitap ile çapraz okuma yaptım. Umarım sene sonunda 100 kitabı görürüm.


message 5: by Sercan (new)

Sercan Solmaz (sercansolmaz) | 9 comments Mod
Deha sen ne yaptın.. harikasın :) ben kindle’ımın çalınmasıyla hezimete uğramadım epey... pomodoroyu jiç kitap okurken kullanmayı düşünmemiştim. Oku sinlen devam et şeklinde mi kullanıyorsun... (100 ne ki.. kesin gelir)


message 6: by Deha (new)

Deha | 3 comments Sercan şöyle yaptım, okumak için kendime zaman ayırdım mutlaka, sabahları ya da yatmadan önce ya da gün içinde herhangi bir işten önce sosyal medyaya ayıracağım zamanı kitaba verdim. 25 dakikalık pomodorolar yaptım genelde, hergün 25 dakika derken “compound effect” ile bir bakmışım kitap bitmiş :) bazen yolda, bazen birini beklerken 10 dakika olsa bile pomodoro’yu açıp okuyordum, bu kitaba tamamen odaklanmamı sağlıyordu bence denemelisin. Bir de okuma listesi yapmak da motive olmamı sağladı ve her şeyi öğrenme isteği :))


message 7: by Sercan (new)

Sercan Solmaz (sercansolmaz) | 9 comments Mod
okuma listesi her sene ocağın ilk haftası seve seve yaptığım bir şey :)
ben de yine pomodoro gibi forest kullanıyordum. eğer hiç telefonuna dokunmazsan senin için ağaçlar dikiyor :) dokunduğun an orman yok oluyor.. 21 günden sonra bir şey alışkanlık haline geliyor derler.. ben de kitap için öyle kullanacağım bakalım nasıl olacak pomodoro ile. çok teşekkürler. iyi okumalar :)


message 8: by Gökhan (new)

Gökhan | 3 comments Açıkçası kabaca 15 kitap okumayı hedefliyordum fakat bu yıl ağırlıklı olarak felsefi metinler okuduğum için 5 ancak olmuştur. Düşünmekten, okumaya zamanım ve enerjim kalmıyor pek. Pomodoro ve forest' den henüz haberdar oldum; oldukça faydalı olacaklarını düşünüyorum. Teşekkürler :)


back to top