Lietuva / Lithuania discussion

255 views
Virtualus knygų klubas > Geriausios skaitytos mokslinės/akademinės/rimtosios literatūros žanro knygos

Comments Showing 1-4 of 4 (4 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Jolanta (new)

Jolanta | 4 comments Turbūt retai kam tenka tokias knygas skaityti vien savo malonumui - dažniausiai tai daryti mus priverčia studijos ar darbas. Bet tarp sunkiai įveikiamų veikalų vis atsiranda knyga, kurią perskaitome su malonumu.
Pavyzdžiui, štai kelios man įspūdį palikusios knygos:
1. Benedict Anderson Imagined Communities: Reflections on the Origin and Spread of Nationalism
2. Michael J. Sandel The Case Against Perfection: Ethics in the Age of Genetic Engineering
3. Dalia Marcinkevičienė Prijaukintos kasdienybės 1945-1970. Biografiniai Lietuvos moterų interviu
4. Jean Baudrillard Simulacra and Simulation
5. Michel Foucault Discipline and Punish: The Birth of the Prison ir The History of Sexuality

Pasidalinkite įvairių mokslo sričių knygomis, kurios Jums patiko. Tai gali būti ir mokslo populiarinimo literatūra. :)


message 2: by Linas (last edited Jun 13, 2018 04:06PM) (new)

Linas | 90 comments Priverstinis knygų skaitymas man nelabai suprantamas dalykas, laimei dabar jau niekas neverčia - mano darbas kartu yra ir mano hobis, biologinės irgi yra mano hobis, studijų metais skaičiau daug mokslinių apie istoriją ir jos taip pat patiko turbūt visos be išimties. Mokyklos laikais versdavo, bet neįdomių paprasčiausiai neskaitydavau ir gaudavau dvejetus :)

Man labai patiko visos skaitytos R. Dawkinso knygos apie biologiją ir evoliuciją - The Selfish Gene, The Blind Watchmaker: Why the Evidence of Evolution Reveals a Universe Without Design, The Ancestor's Tale: A Pilgrimage to the Dawn of Evolution. Jos tikrai palieka įspūdį ir padeda kitaip pažiūrėti į pasaulį.

Taip pat patiko ir Gouldo Wonderful Life: The Burgess Shale and the Nature of History apie Burgeso skalūnų fosilijas.

Dar esu skaitęs nemažai istorinių darbų, kurie savo laiku buvo rimti, o dabar jau teturi na istorinę reikšmę. Kaip kad Darvino The Origin of Species ar Adamo Smitho The Wealth of Nations. Na irgi patiko, tikrai verta susipažinti, vis tik tos knygos pakeitė pasaulį. Irgi skaičiau savo įdomumui niekieno neverčiamas.

Dar esu skaitęs nemažai rimtų apie programavimą nuo gana abstrakčios The Art of UNIX Programming iki konkrečiai pritaikomų Working Effectively with Legacy Code bet šitai turbūt bus įdomu tik kitiems programuotojams, ir tai ne visiems :)

Tiek greitosiomis prisiminiau. Iš tavo minėtų deja kol kas nieko neteko skaityti. Imagined Communities atrodo visai įdomi. The case against perfection irgi galimai įdomi, bet bijau, kad ten bus per daug moralizavimo ir per mažai realių argumentų, ar klystu?


message 3: by Jolanta (new)

Jolanta | 4 comments Linas wrote: "Priverstinis knygų skaitymas man nelabai suprantamas dalykas, laimei dabar jau niekas neverčia - mano darbas kartu yra ir mano hobis, biologinės irgi yra mano hobis, studijų metais skaičiau daug mo..."

Aš bandau prisimint, ar tikrai ten tiek daug moralizavimo buvo. Kadangi senokai skaičiau, sunku prisimint, bet man atrodo, jog ten buvo daugiau tokie pasvarstymai, kaip biotechnologijos ir genų inžinerija gali būti pritaikoma tobulinti žmogaus kūną. Šiaip tikrai įdomus dalykas ir gali būt kaip "stepping stone", kurio atsispiri toliau domėtis biotechnologijomis.
O dėl priverstinumo, tai pritariu. Dažnai "privalomas skaityti" knygas atsiversdavau ir supratus, kad ne man ta knyga, tiesiog užversdavau. Bet kartais iš tų "privalomųjų" atsirasdavo tokios, kurios sudomindavo. Mano atveju, studijų metais paskaitoms būdavo reikalaujama skaityti ištraukas iš veikalų, kurių daugelis būdavo visiškai nuobodžios. Bet būdavo tokių, kur perskaičius ištrauką, norėdavosi perskaityti visą knygą. :)


message 4: by Aušrinė (new)

Aušrinė (ausrejurke) | 387 comments O man studijuojant tekdavo skaityti tik visokius vadovėlius, parašytus taip, kad viską iškalus išlaikytum egzaminą. Juose buvo kalnai formulių, tad puikiai gebėdavo migdyti. Prieš kelis metus pradėjau skaityti "Ellipsometry at the Nanoscale" (grynai su mano darbu susijusią), bet kažkaip užmečiau, nes vis tik labiau reikia naujausius mokslinius straipsnius nagrinėti.
Tad laisvalaikiu negrožinę literatūrą retai skaitau, nebent tai mokslo populiarinimo. Paminėsiu keletą labiausiai įsiminusių.

Alan Weisman "Pasaulis be mūsų" - visų laikų mano mėgstamiausia negrožinė knyga, kurią tikrai rekomenduoju visiems. Ją perskaičiusi, pirmą kartą rimtai susimasčiau, kokią įtaką žmonija turi planetai, kurioje gyvena. Patiko, kad joje nėra pasakoja apie tai, dėl ko ir kaip išnyks žmonės, bet apie tai, kas liktų po jų ir kaip ilgai užtruktų, kol viską galutinai perimtų gamta. Iliustruojama pavyzdžiais iš realiai egzistuojančių vietų, kuriose žmogaus įsikišimas minimalus.

Michio Kaku "Neįmanomybių fizika" - irgi labai patiko. Autorius paima mokslinės fantastikos idėją ir ją nagrinėja kaip realią mokslinę problemą, aptaria, koks šiuo metu yra įdirbis toje srityje bei bando nuspėti, kada galima tikėtis pilnai išvystytos technologijos. Manau, šią knygą verta perskaityti ne kartą, padarant kokių dešimties metų pertraukas.

Paul Lunde "KODAI: kaip suprasti slaptų žinučių pasaulį" - turėtų patikti tiems, kam patinka "Da Vinčio Kodas" ir panašios knygos, bet nori žinoti, kiek jose aprašomi dalykai yra realūs. Mane visada domino paslaptys, kodai ir mįslės, tad ir šita knyga patiko. Dar įdomu buvo tai, kad žodis kodas joje yra vartojamas įvairiapusiškai: nuo debesų formų, kurios pranašauja orus, ir Pasaulinio karo slaptųjų žinučių, iki aprangos ir kompiuterinių kodų.

Jeremy Melvin "...izmai padedantys pažinti architektūros stilius" - lankydamasi įvairiuose miestuose mėgstu atkreipti dėmesį į pastatus, tad ši knyga padėjo susipažinti su architektūriniais stiliais (kai kuriuos prisiminiau iš mokyklos laikų dailės pamokų, bet ne viskas buvo atmintyje išlikę).

Meik Wiking "The Little Book of Hygge" - kurį laiką teko pagyventi Danijoje pagal mainų programą, tad norėjosi sužinoti, kodėl tie danai tokie laimingi. Knygoje bandoma paaiškinti, kas yra hygge, nes šį žodį iš danų kalbos tiesiogiai išversti yra praktiškai neįmanoma. Perskaičiusi supratau, kad daniška laimė yra genialumas paprastume - jaukus vakaras žiūrint filmą, bendras maisto gaminimas, įsisupimas į šiltą antklodę ir pan.

Niels Davidsen-Nielsen "An Outline of English Pronunciation" - dar viena iš mano skaitytų Danijoje ir skirta pirmiausiai danams studentams, tačiau ir aš radau gerų patarimų, kaip reikia tarti angliškus garsus. Lyginimas su danų kalba nepadėjo, bet labai naudingi buvo paveikslai su liežuvio padėtimi gomurio ir dantų atžvilgiu, kad garsas būtų ištartas taisyklingai.


back to top