Polska / Poland discussion

141 views
Mixture > Ktokolwiek czytał, ktokolwiek wie

Comments Showing 1-4 of 4 (4 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Irm (new)

Irm | 48 comments Temat dla tych, którzy kiedyś czytali jakąś książkę, coś tam z niej pamiętają, ale nie pamiętaj ani tytułu, ani autora, a chcieliby do niej wrócić. I dla tych, którzy być może będą wiedzieć, co to za książką.

Dość dawno temu czytałam opowiadanie lub książkę (jakiś romans?), z którego pamiętam tylko początek (i to dość mgliście) - wykoleja się pociąg (w wyniku wybuchu bomby albo czyjegoś ataku) jadący przez dżunglę (albo inne mało dostępne tereny). Dwójka jego pasażerów - kobieta i mężczyzna - spędzają w swoim towarzystwie noc / dobę, w jakimś ciemnym miejscu (wagonie?), czekając na pomoc, któreś z nich chyba jest ranne. Nie widzą siebie, nie wiedzą kim są, ale opowiadają sobie ważne rzeczy o sobie. Po tym, jak nadchodzi pomoc, rozstają się (nadal nie znając swojej tożsamości) i chyba po latach się spotykają. Ktoś kojarzy?


message 2: by Anna (new)

Anna | 1 comments Czyt to możliwe, że to była sztuka? Bo wydaje mi się, że kiedyś było coś takiego w Teatrze Telewizji w reżyserii Jerzego Stuhra - "Świeczka zgasła" Fredry?


message 3: by Irm (new)

Irm | 48 comments Tę sztukę Fredry znam, słyszałam kiedyś słuchowisko, ale to nie to :( Dzięki za odpowiedź w każdym razie :)


message 4: by Krysztyna (new)

Krysztyna | 116 comments Cześć. Pytałam już o to na grupie specjalnie do tego przeznaczonej, ale może tutaj będziecie mi w stanie lepiej pomóc. Szukam książki, która jest częścią serii fantasy o magach. Główny bohater (chłopak) dostępuje awansu społecznego, bo okazuje się, że ma moc. Podróżuje przez jakiś las, spotykając po drodze różne magiczne stworzenia. Ostatecznie ląduje w mieście, które wisi za pomocą magii w powietrzu. W mieście mieszkają magowie - zwyczajni i nadzwyczajni (taka jest hierarchia). Tam zostaje uczniem jednego z magów. Na okładce jednej z książek było to miasto. Książka była wydana po polsku między 2000 a 2010 rokiem (mniej więcej).


back to top