KKK - Klub Koneserów Książek discussion

10 views
Aktualnie czytane

Comments Showing 1-21 of 21 (21 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by hevs (new)

hevs (hevi) | 45 comments Wiadomo, książka miesiąca, książka miesiąca, ale nie tym człowiek żyje. Co czytacie tak poza tym? Ja wpadłam w bardzo przyjemny worek starszej polskiej fantastyki - tej z czasów przed Ćwiekami i innymi tego typu. Wszystko za sprawą Helu. Poszłam za ciosem i zaliczyłam powrót do Brzezińskiej w której kręgi mam zamiar jeszcze troche pozostać. Poza tym zakupiłam wczoraj (a żeby cholera wzięła Nexto i jego ofertę Premium) "Eleganckiego mordercę", gdyż nie ma to jak true crime i to w dodatku jeszcze z polskiego podwórka. Poza tym bede czytała tez książkę ktora dostałam od... Autora, którego nie znam i który chyba mnie z kimś pomylił. Ale ponieważ chłopina chciał w zamian recenzje na Amazonie i ja mu te recenzje napisze to czuje się usprawiedliwiona :3


message 2: by Karolina (new)

Karolina Firlej | 15 comments Ja aktualnie utonęłam w pewnej antologii - konkretnie w Craiisowej "Dawno temu w kosmosie" i jestem nie tylko zaskoczona, ale zauroczona. Nie sądziłam, że amatorska fantastyka w Polsce może stać na tak dobrym poziomie i być naprawdę przyjemną lekturą: a jednak! <3 Jak tylko skończę, książkę mogę pożyczyć, bo naprawdę jest godna polecenia.

Poza tym młócę pewne książki od dawna, jestem w trakcie koszmaru jakim jest "Idź i czekaj mrozów", mam zaczęte kilka true crime (najlepiej) i Lovecrafta. Ale znając siebie rzucę to wszystko i pojadę w Bieszczady, to jest będę szarpać Robin Hobb jak tylko uznam, że mam jakieś trzy dni kiedy mogę nie-żyć.


message 3: by hevs (new)

hevs (hevi) | 45 comments Czemu amatorska? Tam jest może ze dwóch debiutantów z tego co kojarzę.


message 4: by Karolina (new)

Karolina Firlej | 15 comments A to pardą, założyłam źle, kajam się.
Niemniej, może i bunkrów nie ma, ale też jest zajebiście :D


message 5: by LadyV (new)

LadyV (ladyvpisarka) | 47 comments Mod
Hevs, całkiem zacnie z czytaniem książki nieznajomego Autora ^^"

Żmiju, ja już się ustawiłam w kolejce po zacną antologię ;)

Co do czytania obecnie... hmmm... właściwie moja półeczka na GR mówi wszystko. Ale niektóre rzeczy są zaczęte i leżą, czekając na lepsze czasy. Natomiast obecnie jestem na etapie czytania Walca xD Robienie planu wydarzeń jest mi obecnie bardzo potrzebne, bo nie pamiętam, co pisałam. Także czytam i czytam. Poza tym kończę "Pokój światów", zaczynam "Hel 3" i z grubsza tyle na dzisiaj ^^


message 6: by hevs (new)

hevs (hevi) | 45 comments Ja zaczęłam tę książkę od nieznajomego i jak na razie nie jest źle, chociaż trudno tez stwierdzić ze jakoś specjalnie dobrze. Styl bardzo utylitarny, fabularnie dopiero się wszystko zarysowuje.


message 7: by LadyV (new)

LadyV (ladyvpisarka) | 47 comments Mod
@Hevs - a jakiej narodowości Autor?


message 8: by hevs (last edited May 22, 2017 12:21PM) (new)

hevs (hevi) | 45 comments Amerykańskiej. O tym mowa:
The Rogue Retrieval (Gateways to Alissia, #1) by Dan Koboldt

Nakupiłam i napaliłam się ostatnio na tyle książek, że mi tytuły z głowy wylatują :D


message 9: by Wordcerer (new)

Wordcerer | 35 comments Hmm... Aktualnie robię wiwisekcję "Behawioryście" Mroza, "Lód" Dukaja się szlachetnie chłodzi, a "Wilki z Calla" (czyli Mroczna Wieża V) wyciem próbują mnie przywołać do porządku. Chwilowo karnie skończyłem Hel-3 i pewnie wrócę do którejś z wymienionych w pierwszym zdaniu książek.


message 10: by hevs (new)

hevs (hevi) | 45 comments Ach, Mroczna wieża, kolejny cykl który od lat chce przeczytać ale jakoś się nie składa.

Obaliłam w dwa wieczory "Eleganckiego mordercę". I zdecydowanie sięgnę po inne książki autora. Plus poszukam oryginalnych artykułów prasowych z procesu.

Teraz chyba Dick, bo wypadałoby nadrobić zaległości w klasyce.


message 11: by LadyV (new)

LadyV (ladyvpisarka) | 47 comments Mod
Podobnie mam z Mroczną Wieżą ^^

Dostałam też listę lektur do przeczytania od wykładowcy znajomego. Zobaczymy :P


message 12: by hevs (new)

hevs (hevi) | 45 comments Chciałam zameldować, że jak mój cel na czerwcowe wyzwanie już przeczytałam, tak zostało mi jeszcze 10 tomów, więc je zakupiłam i dzisiaj przyszły :D Chciałabym do końca miesiąca przeczytać wszystkie, ale zobaczymy jak będzie. Jedno co wam powiem, to że mam wydanie omnibusowe i... to nie jest Hornblower dla starych ludzi :D


message 13: by LadyV (new)

LadyV (ladyvpisarka) | 47 comments Mod
Ekhm... ustawiłam sobie dziś w słupek książki do przeczytania - termin do końca czerwca plus maksymalnie tydzień. Raptem czternaście... nie liczę ebooków.
Jak żyć, gdy tyle czytania? ^^"


message 14: by hevs (new)

hevs (hevi) | 45 comments Mnie powoli kończą się półki na to wszystko co nakupiłam i wciąż nie przeczytałam _^_ jestem ostatnią osobą, która może ci pomóc.


message 15: by Wordcerer (new)

Wordcerer | 35 comments Ja się chwilowo ratuję butlami z tlenem, tak mi dech zapierają Pieśni Hyperiona (aktualnie tom II pierwszej dylogii). Jak się za bardzo rozpędzę to się rozbiję o ścianę z napisem "nie mam co czytać" XD

BTW: Zastanawiam się czy książkożercy też mają syndrom "pustej szafy" czyli lekturowy odpowiednik "nie mam co na siebie włożyć"?


message 16: by LadyV (new)

LadyV (ladyvpisarka) | 47 comments Mod
Raczej "aaaa, co ja mam wybrać dzisiaj!" ;)


message 17: by hevs (new)

hevs (hevi) | 45 comments Wordcerer - mają, zdecydowAnie mają. A w każdym razie ja mam i to tak ciężki, że mi półek na nieprzeczytane brakuje a NIE MAM CO CZYTAĆ.


message 18: by Karolina (new)

Karolina Firlej | 15 comments Gdzie jest przycisk "lubię to" jak go poczeba.
Ale tak, zgadzam się z tym, że mają - niby książek mnóstwo, niby wszystko straszy z półek, a człowiek i tak patrzy na to i nic go nie ciągnie - ale za to nowoooości *__*

Ja zaś pożeram póki co Wypychacza Zwierząt, czyta się go równie dobrze co wtedy, kiedy obcowałam z nim po raz pierwszy, przede mną właśnie Weekend w Spestreku, będę przeżywać i płakać nad rzeczywistością.
Z drugiej strony zaczęłam "Eleganckiego Mordercę" i 1/4 już za mną - żaden wyczyn bo książka do długich raczej nie należy, ale non-fiction o mordercach zawsze omnomnomnom.


message 19: by LadyV (new)

LadyV (ladyvpisarka) | 47 comments Mod
Wywołaliście wilka z lasu... stosik książek leży, a ja się czuję, jakbym nie miała co czytać O.o
Naprawdę.
Nie wiem, po którą sięgnąć, za to mam ochotę kupić sobie jakiegoś ebooka na przykład. Albo cokolwiek. Aaaa!


message 20: by Wordcerer (new)

Wordcerer | 35 comments Lady: wybierz tę pod kolor oczu ;)

Chociaż przy książkach powinienem raczej powiedzieć "wybierz tę pod kolor myśli" ;)


message 21: by hevs (new)

hevs (hevi) | 45 comments Z ostatnim stosikiem (ostatnim zamówieniem z chodnika) rozprawiłam się w ten sposób, że zaczęłam czytać od góry. I sukces 3/5 z miejsca przeczytane :D


back to top