Türk Kitap Kurtları discussion

353 views
Çevrilmesini beklediğiniz kitaplar

Comments Showing 1-17 of 17 (17 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by pnaraltunel (last edited Jan 26, 2017 03:11AM) (new)

pnaraltunel | 5 comments Merhaba! Şahsen benim çevrilmesini beklediğim çok sayıda kitap var. Sizin de beklediğiniz kitapları merak ederek bu konuyu açtım (: Belki ortak kitaplar vardır.
Edit: The Healer, The Chase, Queen Song, Cruel Crown, Steel Scars, King's Cage. Şuan aklıma gelenler bunlar :) (Doğrusu hepsi Red Queen ve The Witch Hunter serisi :D)


message 2: by Onder (new)

Onder | 35 comments Çok güzel bir başlık. Ben de kimi yayınevlerine mail atıyorum ama umurlarında olmuyor. Tükenmiş bulunmayan kitapları bile basmaya yanaşmıyorlar. Mesela Pardayanlar Serisi.

Çevirisinin yapılmasını istediğim seri ise Hyperion Serisi Dan Simmons'ın. Bir de Kim Stanley Robinson'un Mars Üçlemesi.


message 3: by Ufuk (new)

Ufuk Aktas | 1 comments The Satanic Verses-Salman Rushdie


message 4: by Ayça (new)

Ayça | 2 comments The Battle for WondLa-Tony DiTerlizzi ve Doğruluk Kılıcı Serisi-Terry Goodkind (sadece ilk ikisi çevrilmiş)


message 5: by Çağrı (new)

Çağrı | 1 comments Connie Willis'in Kıyamet Kitabı haricindeki "Oxford Time Travel" serisinin çevrilmesini isterdim.


message 6: by Boreas (new)

Boreas | 2 comments "The Melancholy of Resistance" - László Krasznahorkai beklentisi içindeyim, Macar yazarın ilk romanı "Şeytan Tangosu" Can Yayınları'ndan çıkmıştı. Bela Tarr'dan ötürü pek tabiki.


message 7: by Fatih (new)

Fatih | 1 comments Niteliksiz adamın geri kalanı.


message 8: by zenoyes (new)

zenoyes | 1 comments David Foster Wallace - Infinite Jest.


message 9: by cagatay (new)

cagatay kupcu (cagataykupcu) | 2 comments Benim yıllardır beklediğim kitap justin cronin in ‘the city of mirrors’ kitabı.. passage üçlemesinin 3. Kitabı.. ilk iki kitap doğan kitaptan ‘hiçlikten gelen kız’ ve ‘oniki’ isimleriyle çıktı ama ne hikmetse 3. Kitap birtürlü çevrilmedi.Bu sene amerikada fox kanalında kitabın dizisi de başladı 1. Sezonu yayınlandı..Herkese tavsiye ederim ama hala hikayenin sonunu bilemiyorum.
https://youtu.be/6rJ64J-gSbY fragmana göz atmak isterseniz bu linkten bakabilirsiniz


message 10: by Onder (new)

Onder | 35 comments cagatay wrote: "Benim yıllardır beklediğim kitap justin cronin in ‘the city of mirrors’ kitabı.. passage üçlemesinin 3. Kitabı.. ilk iki kitap doğan kitaptan ‘hiçlikten gelen kız’ ve ‘oniki’ isimleriyle çıktı ama ..."

#11

O kitabı ben de bekliyorum, hatta farklı zamanlarda iki kere e-posta gönderdim yayınevine ama dönüş olmadı. Ben henüz kitapları okumadım gerçi tümü tamamlanınca okumak gibi bir huyum var. Bir de siz mesaj gönderin belki dönüş yaparlar Çağatay bey. Sağlıcakla kalın.


message 11: by cagatay (new)

cagatay kupcu (cagataykupcu) | 2 comments Merhaba öncelikle ilginize teşekkür ederim.Defalarca aradım mesaj attım tweet attım instagramdan etiketleyerek yazdım sadece kapılarına dayanmadım yani ama malesef doğan kitap ın umrunda değil.İğrenç bir yayınevi..Umarım başka bir yayınevi tekrar çıkarır kitapları ithaki den umudum var..Yada bir şekilde ingilizcesinden okumaya çalışacağız..


message 12: by Nes (new)

Nes (nesprofile) | 2 comments Culottées
by Pénélope Bagieu


message 13: by Burak (new)

Burak | 2 comments John Allen Paulos-Innumeracy

Eşsiz olduğunu düşünüyorum bu eserin keşke okuyabilsek kendi dilimizde, bu konuda ne yapılabilir ?

Eğer büyük bir cehalet sonucu var da ben bilmiyorsam yardımlarınıza müteşekkir olurum


message 14: by Onder (new)

Onder | 35 comments Burak wrote: "John Allen Paulos-Innumeracy

Eşsiz olduğunu düşünüyorum bu eserin keşke okuyabilsek kendi dilimizde, bu konuda ne yapılabilir ?

Eğer büyük bir cehalet sonucu var da ben bilmiyorsam yardımlarınıza..."


#15

Burak bey genelde ben kitabı basabilecek ( kitabın türüne hitap ettiği kesime göre değişir tabi ki ) yayınevlerine e-posta gönderiyorum. Bu kitabı basabilecek yayınevleri Alfa, Say, Ayrıntı, Domingo, Boğaziçi Üniversitesi Yayınları'nın Bilim Serilerinde basılabilir. Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları ve İmge yayınları da düşük ihtimalle basabilir. Biraz çaba gerektiriyor bu konu. Sağlıcakla kalın, kolay gelsin.


message 15: by Burak (new)

Burak | 2 comments Onder wrote: "Burak wrote: "John Allen Paulos-Innumeracy

Eşsiz olduğunu düşünüyorum bu eserin keşke okuyabilsek kendi dilimizde, bu konuda ne yapılabilir ?

Eğer büyük bir cehalet sonucu var da ben bilmiyorsam ..."


Bu çabada katkı verebilmem mümkün ise yapılacaklar konusunda beni bilgilendirirseniz ne gerekiyorsa yaparım ben de. Çok teşekkür ederim.


message 16: by Onder (new)

Onder | 35 comments Burak wrote: "Onder wrote: "Burak wrote: "John Allen Paulos-Innumeracy

Eşsiz olduğunu düşünüyorum bu eserin keşke okuyabilsek kendi dilimizde, bu konuda ne yapılabilir ?

Eğer büyük bir cehalet sonucu var da be..."


#17

Burak bey aslında söylemek istediğim şuydu tam ifade edemedim. Bu yayınevlerine teker teker sizin e-posta gönderip (ya da bizzat yayınevine gidip konuşmanız ) ilgili kitabın çevrilmesi isteğinde ( sebebiyle birlikte ) bulunmanız gerekiyor. Ha kabul edilir mi bilemiyorum tabi ama ben böyle yapıyorum ve başka bir yol da açıkcası bilmiyorum. Sağlıcakla kalın kolay gelsin.


message 17: by Yasin (new)


back to top