Čtenářský klub Cz/Sk discussion

113 views

Comments Showing 1-21 of 21 (21 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by YEVA (new)

YEVA | 44 comments Ahojky

Zde jsem navrhl téma, které se týká toho, jakou knihu právě čtete.

Já nyní čtu Expanze - kniha 2 - Kalibanova válka od James S.A.Corey.


message 2: by Martin (new)

Martin Dolezal (nethar) | 146 comments Já teď čtu American Pastoral od Philipa Rotha. Líbily se mi jeho povídky, tak jsem se vrhl o pár měsíců později na román. Zpočátku jsem byl spíš zklamaný, ale víc a víc mě to chytá, teď mám za sebou tak 75 %.


message 3: by YEVA (new)

YEVA | 44 comments Za sebe rozhodně doporučuju autobiografii Já, Asimov od Isaaca Asimova, mistra sci-fi žánru.


message 4: by Eva (new)

Eva | 39 comments Já mám rozečtených víc knih. Říkám jim "vzdělávací" a prokládám je nějakým zajímavějším žánrem. Osha a Ženské příběhy jsem proložila Synem Londýna, včera jsem ho dočetla a teď zase nevím, co si dát dál...


message 5: by Illyria (new)

Illyria (illyriab) | 385 comments Eva wrote: "Já mám rozečtených víc knih. Říkám jim "vzdělávací" a prokládám je nějakým zajímavějším žánrem. Osha a Ženské příběhy jsem proložila Synem Londýna, včera jsem ho dočetla a teď zase nevím, co si dát..."

Jaký byl Syn Londýna? Už několikrát jsem se do toho málem pustila, ale vždycky mě něco odradilo. Co se ti líbilo, či nelíbilo?Stojí to za to?


message 6: by Eva (new)

Eva | 39 comments Illyria wrote: "Eva wrote: "Já mám rozečtených víc knih. Říkám jim "vzdělávací" a prokládám je nějakým zajímavějším žánrem. Osha a Ženské příběhy jsem proložila Synem Londýna, včera jsem ho dočetla a teď zase neví..."

Nakonec se mi to líbilo. Příběh je docela drsný, četla jsem to schválně po Kostičasu (oba autoři jsou Britové a ti z mé zkušenosti mají díla dobře promyšlená), protože jsem čekala podobnou tematiku, hořkosladké perličky.
Točilo se to kolem tajemství, odhalovalo se jich víc, než by člověk čekal, kolem práva na svobodnou volbu, hořkých životních zkušeností. Konec byl fakt dorážející, dokážu si představit, že před pár lety by mi úplně vzal vítr z plachet. Nevím, jestli si mám dát druhý díl hned, nebo to nechat trochu uležet (je totiž o jedné z vedlejších postav).
Jediné, co se mi nelíbilo - životní podmínky, ve kterých vlastně žili, ale ono to k té knize patří, takže jsem to tak brala.
Přeju příjemné počteníčko, ať už nakonec budeš číst cokoli :-)


hisgamingmajesty | 19 comments Nyní čtu Měsíc je drsná milenka od Heinleina.


message 8: by Martin (last edited Feb 17, 2017 10:09AM) (new)

Martin Dolezal (nethar) | 146 comments Už to teda nečtu, dočetl jsem, ale milovníkům fantasy mohu doporučit Tigana. Dal bych to i do "čtenářského klubu", ale asi to není přeložené do češtiny. Je to klasické fantasy - vládci, intriky, bojovníci, války, magie... ale není tam zase něco jako trpaslíci, draci, apod. Takový fantasy středověký příběh, hodně odlehčený GRRMartin nebo řekněme spíš něco mezi Martinem a Rothfussem. Moc se mi to líbilo. Je to tlustý, ale není to na díly. Od Kaye se ještě po něčem kouknu, ale už to jsou z toho podobného zaměření série.


message 9: by Martin (new)

Martin Dolezal (nethar) | 146 comments Tak je to i v češtině, ale asi vyprodané: Tigana by Guy Gavriel Kay


message 10: by Johana (new)

Johana Koutenská | 10 comments Já teď čtu šestý díl Zaklínače. Začala jsem včera, takže jsem zatím na začátku :) Současně s tím čtu Kingovo To.


message 11: by Martin (new)

Martin Dolezal (nethar) | 146 comments Další, kdo čte zrovna To? Co se To děje? ;-) Já se blížím do třetiny, četl jsem zároveň s Tím další knížky, už s tím Tím musím pohnout :-)


message 12: by Johana (new)

Johana Koutenská | 10 comments Taky právě čtu i zároveň s tím něco jiného, protože To se nedá moc nosit sebou :D Ale už mi chybí jen tak 100 stránek.


message 13: by Martin (new)

Martin Dolezal (nethar) | 146 comments Šťastná to žena! ;-) Ale je to dobrý zatím.


message 14: by Lilianne (new)

Lilianne (lilianyerk) Teď zrovna mimo jiné čtu Tōru: Wayfarer Returns. Jsem zhruba ve čtvrtině (ten voskovaný papír je tak krásný, že mi občas dělá problémy vnímat děj


message 15: by hisgamingmajesty (new)

hisgamingmajesty | 19 comments Aktuálně čtu David Weber - Stanice Bazilišek a už se nesmírně moc těším na další díly této super space opery, tedy spíše military sci-fi.


message 16: by Illyria (new)

Illyria (illyriab) | 385 comments Já mám rozečteno A Man Called Ove / Muž jménem Ove, a přestože mi to bylo už mnohokrát doporučováno, pořád jsem to odkládala. Jsem ráda, že jsem to nedělala do nekonečna, zatím to rozhodně stojí za to.


message 17: by hisgamingmajesty (new)

hisgamingmajesty | 19 comments Právě teď čtu 2 sbírky sci-fi a fantasy povídek - MLOK 2015 a MLOK 2016.


message 18: by hisgamingmajesty (new)

hisgamingmajesty | 19 comments Kromě MLOKů čtu David Weber - Čest královny.


message 19: by Pavlína (new)

Pavlína (pavkahu) | 30 comments Illyria wrote: "Já mám rozečteno A Man Called Ove / Muž jménem Ove, a přestože mi to bylo už mnohokrát doporučováno, pořád jsem to odkládala. Jsem ráda, že jsem to nedělala do nekonečna, zatím to r..."

Souhlasím. Jedna z knih, kdy jsem plynule přecházela od smíchu k pláči. Opakovaně.


message 20: by Anna (new)

Anna (annamoon) | 1 comments Já zrovna čtu knihu s názvem Nejlepší světové čtení. Jsou v ní čtyři romány.


message 21: by Illyria (new)

Illyria (illyriab) | 385 comments Anna wrote: "Já zrovna čtu knihu s názvem Nejlepší světové čtení. Jsou v ní čtyři romány."

To je super :) Které romány obsahuje? Dej pak vědět, který román se ti bude líbit nejvíc


back to top