Čtenářský klub Cz/Sk discussion

21 views
Ostatní - off topic > VIDEOGAMES

Comments Showing 1-15 of 15 (15 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by YEVA (new)

YEVA | 44 comments Ahojky bando,

v tomto topicu se budeme věnovat hraní videoher, které paříte. Já - za sebe - miluju FPS akce a závodní hry, a pak taky Magic: The Gathering, které nemám v reálu s kým hrát.

Hrajete hry, popřípadě zde popiště zážitky, jak moc hrajete a jaké hry Vás uchvátily!!!

S pozdravem

YEVA


message 2: by YEVA (new)

YEVA | 44 comments Dneska nainjstaluju Styx: Master of Shadow, je to hra trošku podobná Thiefovi! Btw, jaké hry hrajete, abyste přečkali sychravé podzimní večery?


message 3: by Martin (new)

Martin Dolezal (nethar) | 146 comments Hodně jsem hrál na PS3... ale není čas... co mám děti, tak to tak jednou za rok pustím, nainstaluju aktualizace a zase to vypnu :-) Ale hry mám rád, v důchodu se k nim vrátím :-D Uncharted, Skyrim, Heavy Rain...


message 4: by Martin (new)

Martin Dolezal (nethar) | 146 comments Nedávno jsem koukal, že už se podle her i píšou knihy. Je nějaká série třeba Assassin's Creed. Ale co jsem četl recenze, tak je to nejspíš jenom tupý přepis a nefunguje to.


message 5: by Martina (new)

Martina (sechmet5) | 121 comments Já miluju hry Divinity a mým snem je pracovat pro Larian Studios a podílet se na jejich tvorbě. Bohužel ty poslední jsem ještě nehrála, protože jsou na dlouho a nemůžu si to dovolit.
Další moje oblíbená hra je Vampire Masquerade: Bloodlines a je ideální do hnusného počasí, protože se musí hrát ve tmě. Zvlášť některé mise.
A další je Battle for Wesnoth. Když volali po programátorech na pomoc, tak mi bylo děsně líto, že moje zkušenosti jsou omezené, protože s touhle rou bych pomáhala ráda.

U mě je primární příběh a hratelnost a pak až grafika a podobné detaily.


message 6: by Eva (new)

Eva | 39 comments Martin wrote: "Nedávno jsem koukal, že už se podle her i píšou knihy. Je nějaká série třeba Assassin's Creed. Ale co jsem četl recenze, tak je to nejspíš jenom tupý přepis a nefunguje to."

No já nevím, vloni u Fantom Printu vyšel dotisk třetího vydání Renesance.


message 7: by Martin (new)

Martin Dolezal (nethar) | 146 comments Jako že se to prodává? No to asi jo :-) Ale podle recenzí to je prostě "dostal jsem úkol, vlezl jsem tam, koupil jsem si lepší zbraň" a tak furt dokola, že prý hrozně repetitive. Čili to na mě působí jednoduše a komerčně, není to žádný asi nový příběh, jenom přepis hry a to moc nerozvedený do šíře. Ty jsi četla? Hra mě bavila, ale knížku jak říkám neznám, pomlouvám jen z doslechu :-)


message 8: by Martina (new)

Martina (sechmet5) | 121 comments Měl by to být jen přepsaný příběh. Kamarád to četl a byl s tím celkem spokojený. Já si myslím, že to může být dobrá věc, pokud člověk zkusí hru a zjistí, že mu nevyhovuje gameplay, ale zaujme ho příběh. Případně pokud ho ta série začne štvát, ale je zvědavý, jak to dopadne (což není můj případ, já se vždycky zeptám někoho, kdo to dohrál :D).

Kromě AC vím, že jsou přepsané do knihy i staré Warcrafty. Asi aby nově příchozí k WoWku nemuseli zjišťovat, jak ty staré hry rozchodí na těch nových počítačích (určitě totiž nemůže být problém s tím, že staré hry mají horší grafiky, to přece není důvod nehrát dobrou hru).


message 9: by Martin (new)

Martin Dolezal (nethar) | 146 comments Někdo to chválí, někdo ne, mně uvízla v hlavě (zcela přesně jsem si ji zapamatoval (nebo že bych to zkopíroval? ;-))): "Written like the narration of a computer game quest mission. He turned left, he saw someone, he turned right, he saw a door, he opened the door... In my opinion there is no character growth, no emotional involvement and the various Italian words woven into the story are quite unnecessary."

Asi to je takový jednodušší akční čtení. Ono AC má nějaký ten příběh, cestování v čase a tak, ale samo o sobě to podklad k mocnému románu dle mého není, tedy bez toho aby se to víc rozvedlo.

Při té příležitosti mě napadá třeba Barbar Conan, kdysi jsem to četl, jak toho klasického od Roberta E. Howarda, tak potom ty různý navazující, co psal Lyon Sprague de Camp a další. To bylo taky hrozně jednoduchý, Conan přišel do nějakého nového království, byla tam hezká ženská, ale zlý čaroděj, Conan to vyřešil po svém a odjel pryč. Pak v každé knížce stačilo jen vyměnit jména království, ženy a čaroděje a jelo to znovu :-) Přesto jsem to hltal.

Já si ten Assassins Creed právě našel jako že bych si to mohl i přečíst, ale recenze mě odradily. Asi jsem hledal spíš nějaký nový příběh "na motivy" než jenom přepis toho herního.

V dnešní době je to móda, jak je něco úspěšného, tak se kolem toho nabalí další věci, aby se víc vydělalo - film, knížka, hra... a není to úplně vždy propracované, že jo. No ale protože se to prodává, tak jsou asi všichni spokojení.

Opačný přístup než máme u AC a toho Warcraftu je zase naopak knížka a z ní potom hra - kdysi jsem hrál třeba nějaký takový docela hezký RPG (mělo to taky víc dílů) podle Pána prstenů. Z aktuálnější tvorby pak samozřejmě Zaklínač.


message 10: by Martina (new)

Martina (sechmet5) | 121 comments U Warcraftu je to něco trochu jiného, protože u něj byly nejdřív příběhy a až pak s WoWkem přišly přepisy starých her. Měli už partu vcelku kvalitních autorů, takže si myslím, že ty přepisy mohly dopadnout dost dobře, přestože jsem je nečetla. Četla jsem několik knih a třeba Studna věčnosti se mi moc líbila (i když spousta lidí kritizovala, že se autor věnuje svým postavám víc než těm z her - možná právě proto jsem měla Knaakovi příběhy ráda). Ale všechny tyhle knížky jsou pro mě víceméně profi fanart.

Co se týče opačného přístupu z knihy na hru, tak mám doma CD z Levných knih s Pánem prstenů, ale bohužel už nefunguje :( Každopádně tady musím zmínit Harryho Pottera, i když to je spíš Kniha -> Film -> Hra. První tři díly jsou sice kratičké hry, ale mám je moc ráda a často se k nim vracím :D bohužel čtyřka už je víceméně konzolovka a má překopaný systém a už mě nebavila a ty další hry prý nejsou o moc lepší (jen v pětce nebo šestce jsou prý zavedené fajn duely, ale jinak nic moc).


message 11: by YEVA (new)

YEVA | 44 comments Tak jsem včera tři hodiny pařil Styxe a musím říct, že takhle pekelně těžkou hru jsem už dlouhou dobu nehrál. Je to dle mého soudu typ hry jako Hitman, jenže tady se musíte více soustředit na poplachy, kdy se na Vás může sesypat více než 3 stráže a můžete quickloadovat.


message 12: by YEVA (new)

YEVA | 44 comments Btw, jaký máte vztah k warezu. Napište zde, jaké hry jste warezili proč, v kolika letech jste warezu odrostli či stále warezíte či proč jste si uvědomili, že je fajn podpořit vývojáře!!!


message 13: by YEVA (new)

YEVA | 44 comments Martin wrote: "Nedávno jsem koukal, že už se podle her i píšou knihy. Je nějaká série třeba Assassin's Creed. Ale co jsem četl recenze, tak je to nejspíš jenom tupý přepis a nefunguje to."

Jo, já zase teď koukal na novinky v kroměřížské knihovně, a do ní nakupují takové 3.14čoviny jako Deus Ex, HALO a BATTLEFIELD. Nevím, proč raději nekoupí obyčejné knihy, než tyto paskvily.


message 14: by Ondřej (new)

Ondřej Chmelík (koffein) Musím se zastat (některých) herních knih, např. u Guild Wars nebo Dragon Age - ne, že by ty knihy byly nějaké zázraky, ale pro hráče, kteří se zajímají i o příběh hry jsou to velmi zajímavé doplňky toho, co se ve hrách děje.


message 15: by YEVA (new)

YEVA | 44 comments Ondrej wrote: "Musím se zastat (některých) herních knih, např. u Guild Wars nebo Dragon Age - ne, že by ty knihy byly nějaké zázraky, ale pro hráče, kteří se zajímají i o příběh hry jsou to velmi zajímavé doplňky..."

Právě že to jsou jen doplňky, ale jako samostatný žánr nemají jak obstát proti sci-fi/fantasy konkurenci.


back to top