Lietuva / Lithuania discussion

93 views
Virtualus knygų klubas > Tema Booker ir Ivanauskaitės premijos laureatams aptarti

Comments Showing 1-25 of 25 (25 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Justė (new)

Justė | 575 comments Mod
Bukerio premija (angl. Booker Prize) – viena iš svarbiausių angliškai kalbančiųjų pasaulio šalių literatūrinė premija. Viena iš sąlygų – autorius turi priklausyti Britanijos Tautų Sandraugai arba būti kilęs iš Airijos ar Pietų Afrikos Respublikos. Paprastai iš penkių vertintojų – kritikų, autorių, leidėjų – susidedanti komisija sudaro kandidatų sąrašą, iš kurio renkamas nugalėtojas.


Bukerio premiją įkūrė maisto pramonės koncernas „Booker-McConnell“. 20 000 svarų sterlingų įvertinta literatūrinė premija nuo 1969 m. skiriama už geriausią metų romaną anglų kalba.*************************************************************************

Jurgos Ivanauskaitės vardo premija už geriausią lietuvių literatūros kūrinį, atitinkantį formuluotę „Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką”.
Premija įsteigta 2008 m. lapkritį. Steigėjai – J. Ivanauskaitės kūrybos paveldo centras ir leidykla „Tyto alba”. Nuo 2014 m. premiją skiria Lietuvos rašytojų sąjunga ir leidykla „Tyto alba”.
J. Ivanauskaitės premija skiriama ne vyresniam kaip 45 metų amžiaus autoriui už geriausią lietuvių literatūros kūrinį, išleistą per dvejus praėjusius kalendorinius metus. Tam pačiam autoriui Premija antrą kartą neskiriama.


message 2: by Justė (new)

Justė | 575 comments Mod
Ilgasis pretendentų į 2016m. Booker premijos laureatus sąrašas bus paskelbtas liepos 27d. Trumpasis - rugsėjo 13d. O laimėtojas spalio 26-ąją.

Jurgos Ivanauskaitės laureatai apdovanojami vasario pabaigoje, per knygų mugę. Šiemet 7 premiją laimėjo Aušra Kaziliūnaitė.


message 3: by Justė (new)

Justė | 575 comments Mod
Kai suklijavom šias dvi premijas į vieną, pamaniau, kad keistokai gavosi, Lietuva su Anglija visai nesiderina. Bet jei žiūrėtume į nubalsuotas knygas - Silva rerum ir Vilko dvaras - tai jos labai gražiai susižiūri/susiskaito. Abi rašytojos - moterys, abu romanai - istoriniai. Abi tituluotos ir adoruotos.

Baigiau visą Silvą rerum seriją ir toks tuštumos jausmas apėmė, laukiu ko nors naujo iš Sabaliauskaitės. Tikiuosi, ji netrukus pradžiugins gerbėjus, nes nuo paskutinės knygos gana ilgas laiko tarpas praėjo.

O Vilko dvarą ką tik pradėjau skaityti, tai dar nelabai ką ir pakomentuoti galiu. Bet manau, nesigailėsiu. Tik pastaruoju metu labai daug istorinių romanų skaitau ir norisi kažko šiuolaikiškesnio, gal net iš fantastikos srities.

Beje, dar viena knyga, kuri mano nuomone labai stipri iš Ivanauskaitės premijos, tai Žagrakalytės "Byla...", seku šios autorės naujienas, tai atrodo, kad netrukus pasirodys dar viena jos knyga. Įdomu, kokia ji bus, nes visa jos kūrybą labai įvairi ir spalvinga.


message 4: by Caro (new)

Caro the Helmet Lady (caro_helmet_lady) | 487 comments Mane Mantel irgi labai domina, bet dar neprisirpau. ;)


message 5: by Justė (new)

Justė | 575 comments Mod
Aš su Mantel ilgai sirpinausi, nes knygos kaina kosminė, bet nusprendžiau pasidovanoti gimtadienio proga (kaip ir dar 10 kitų knygų). Beje, knygos.lt dabar už 19 eurų Vilko dvarą parduoda, bet vis tiek ko gero, čia brangiausia kada nors mano pirkta knyga :D


message 6: by Caro (new)

Caro the Helmet Lady (caro_helmet_lady) | 487 comments Oho... palauksiu kol biblioteka gaus. :D yra ką skaityti. ;)


message 7: by Efka (new)

Efka (3fka) | 395 comments 19 eurų už knygą... Nu čia visiškai 3,14


message 8: by Dovilė (new)

Dovilė (dovilez) | 156 comments Nelabai į temą, bet bent jau ,,Pegase" (kitur greičiausiai kiek pigiau) antroji ,,Šantaramo" dalis kainuoja irgi 19 eurų. Man tokios knygų kainos visiškas kosmosas.


message 9: by Efka (new)

Efka (3fka) | 395 comments Čia jau net ne kosmosas, o kostmosas. :)))


message 10: by Justė (new)

Justė | 575 comments Mod
Tai čia dar su didele nuolaida. Silva rerum, beje 12 eurų, visos trys dalys 34. Kažkodėl negaila.


message 11: by Aušrinė (new)

Aušrinė (ausrejurke) | 367 comments Jei pilna kaina būtų 19 eurų, tai dar galima suprasti, juk gana stora knyga. Bet už ką ten mokėti vos ne 32 Eur, tai net neįsivaizduoju. Ir dar stebimasi, kodėl žmonės tiek nedaug skaito...

"Silva Rerum" turiu visas dalis ir paskutiniąją perskaičiau metų pradžioje. Kartais skaityti buvo sunku ir užtrukau labai ilgai, bet tikrai nesigailiu. Tai knyga, kuri tikrai turėtų tapti klasika. Beje, trečioji dalis man patiko labiausiai. Anksčiau nelabai mėgdavau istorinių grožinės literatūros knygų, bet dabar jos man pasidarė visai įdomios.
Esu parašiusi ir šiokius tokius atsiliepimus:
Silva Rerum
Silva Rerum II
Silva Rerum III


message 12: by Justė (new)

Justė | 575 comments Mod
Ačiū, Aušrine, kad pasidalinai savo įžvalgomis, ir pritariu Tavo paskutiniam sakiniui, kad Silva Rerum "dar ilgai bus skaitoma vis kitų ar net tų pačių skaitytojų."
Aš visai norėčiau grįžti prie pirmų dviejų knygų, nes daugelis dalykų pasimiršo, tik tas įspūdis neblėsta ir manau, rasčiau naujų dalykų, kurių nemačiau skaitydama pirmą kartą.

O dėl sakinių ilgumo man klausimo nekyla. Tiesiog net neįsivaizduoju šios istorijos su trumpais, kapotais sakiniais.


message 13: by Caro (last edited Jul 27, 2016 03:23AM) (new)

Caro the Helmet Lady (caro_helmet_lady) | 487 comments Man "Silva Rerai" irgi negaila pinigų leisti. Beje, dažnai perkant visas tris yra pigiau negu po vieną, tik reikia stebėti e.knygynų akcijas...


message 14: by Ieva (new)

Ieva | 660 comments Aš taip pat ypač žavėjausi tais sakiniais ir nė karto nepamečiau minties - kaip tik net nepajusdavau, kaip vienu atsikvėpimu suskaitydavau visą skyrių :)


message 15: by Aurius (new)

Aurius | 27 comments Turiu visas 3dalis silvos rer, bet rankos vis nekyla paimti:) o del pirkimu, tai d


message 16: by Aurius (new)

Aurius | 27 comments Sufeilinau, nusisspaude post netycia, ko gero cia negalima redaguoti komentaro? O del pirkimo, tai dar prie lito vis nusipirkdavau kokia knyga, bet kai prie euro dvieju knygu nesugebejau nusipirkti uz 30€, tai nusprendziau nebepirkti isvis knygu. Nuejau uzsirasiau i bible, po daug daug daug metu, ir labai dziaugiuosi:)


message 17: by Dovilė (new)

Dovilė (dovilez) | 156 comments Auriau, redaguoti galima :) Yra po komentaru ,,edit". O biblioteka tai taip, geras dalykas. Aš pati ilgą laiką tik ja naudojausi, tik studijų metais truputį piniginę atvėriau, bet pastaruoju metu dažniausiai jau susilaikau nuo pirkimo.


message 18: by Justė (new)

Justė | 575 comments Mod
Senas, bet geras Sabaliauskaitės rašinys. Patiks Užkalnio nemėgėjams ;)

http://lietuvosdiena.lrytas.lt/-13131...

Dėl Mantel knygos: visgi šiek tiek gaila tų išleistų 20 eurų...


message 19: by Caro (new)

Caro the Helmet Lady (caro_helmet_lady) | 487 comments Justė wrote: "Dėl Mantel knygos:..."

Ouch. :o


message 20: by Justė (new)

Justė | 575 comments Mod
Va, turėjau nuojautą, kad Sabaliauskaitė šiemet vėl nudžiugins skaitytojus ir pasirodo, jau laaabai greit. Straipsnis ne apie būsimą knygą, bet gal turi kažkokių sąsajų su ja?...


http://www.15min.lt/kultura/naujiena/...


message 21: by Caro (new)

Caro the Helmet Lady (caro_helmet_lady) | 487 comments Turėkime tokią viltį. ;)


message 22: by Justė (new)

Justė | 575 comments Mod
Bet niekaip nesuprantu, kodėl nepareklamuoja ar tiesiog viešai nepraneša kažkaip minimaliai, o laiko paslapty, čia tokia nauja mada, kad pakurstyti audras ar kaip?


message 23: by Caro (new)

Caro the Helmet Lady (caro_helmet_lady) | 487 comments Justė wrote: "Bet niekaip nesuprantu, kodėl nepareklamuoja ar tiesiog viešai nepraneša kažkaip minimaliai, o laiko paslapty, čia tokia nauja mada, kad pakurstyti audras ar kaip?"

Kad nepavogtų idėjos. :P :D


message 24: by Justė (new)

Justė | 575 comments Mod
Idėja ta pati. Kas nėra blogai.

http://www.15min.lt/m/id/kultura/lite...


message 25: by Caro (last edited Oct 20, 2016 04:18AM) (new)

Caro the Helmet Lady (caro_helmet_lady) | 487 comments Justė wrote: "Idėja ta pati. Kas nėra blogai.

http://www.15min.lt/m/id/kultura/lite..."


Oh. My. God!!!!


back to top