Lietuva / Lithuania discussion

The Caliph's House: A Year in Casablanca
This topic is about The Caliph's House
65 views
Virtualus knygų klubas > Tahir Shah "Kalifo rūmai: Metai Kasablankoje" - 2014 m. gegužės mėn. knyga

Comments Showing 1-22 of 22 (22 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

Justė | 574 comments Mod
– Ar jūs tikite džinais?
– Mais oui, be abejo, – atsakė ji.
Kol aš svarsčiau, ką čia atsakius, grafienė prakalbo:
– Pagyvenkite Maroke ilgiau, ir jie įsiskverbs jums į kraują. Gal jums tai nuskambės keistai, bet jie patys nusprendžia.
– Ką nusprendžia?
– Nusprendžia, ar leisti jums jais patikėti, – atsakė ji.

Tahir Shah(g. 1966 m.) – Londone gimęs anglų-afganų kilmės rašytojas, keliautojas ir dokumentinių filmų kūrėjas. Užaugęs diplomatų ir intelektualų šeimoje, 2003 metais paliko Jungtinę Karalystę ir persikėlė į Maroką, Kasablanką, kur iki šiol su šeima ir gyvena. Tahiras Shahas yra parašęs devynetą knygų, paremtų keliaujant įgyta patirtimi, jo dokumentiniai filmai rodomi per National Geographic Channel, The History Channel.

Vaikystėje autorių žavėjo tėvo pasakojimai apie Maroką, apie senelį, kuris paskutiniuosius gyvenimo metus praleido Tanžere. Ieškodamas vietos, kur svarbiausia – šeima ir laisvė, kur nėra europietiško smulkmeniškumo ir saugumo, kur galima būti savimi ir kur viskas nutvieksta išsiilgtos saulės, o ne persmelkta angliškos drėgmės, Tahiras Shahas leidžiasi į avantiūrą. Įsigyja nepaprastai žavų, bet apgriuvusį namą Dar Kalifa – kalifo rūmus – Kasablankoje, išsiveža žmoną, mažą dukrytę ir trijų savaičių sūnelį ir pradeda naują gyvenimą. Tačiau jis nė nenumanė, kad nuostabiuose kalifo rūmuose jo lauks tarnai, kurie tvarkys šeimininko gyvenimą savaip, gausybė džinų, kuriems išvaikyti reikės daugybės egzorcistų... Kad Maroke viskas kitaip – kitos tradicijos, kiti papročiai, kitoks laiko suvokimas ir žmonių elgesys. Niekuo negalima tikėti, niekas nėra toks, koks atrodo. Rausvas glitėsis ant kambario sienos, pasirodo, yra paslaptingas sėkmę nešantis ženklas, o geriausi staliai... bepirščiai. Tahiras Shahas atkakliai stengiasi prisijaukinti Maroką, Kasablanką ir kalifo rūmus, o skaitytojui telieka pripažinti, kad nieko juokingesnio ir labiau jaudinamo už tas pastangas jam nėra tekę girdėti. Daugybė nuostabiausių istorijų – apie knygų siuntą iš Anglijos, apie vėžlio pirkimą, džinų išvarymą, plytelių klojimą – rytietiškai puošnios kaip tūkstantis ir viena naktis, išmintingos ir juokingos. Tai knyga, kurią skaitant Maroko saulė nejučia nušvis kiekvieno gyvenime.

Puslapiai: 374
Leidykla: Tyto alba
Išleista: 2009 m., Vilnius
Vertėjas: Rasa Drazdauskienė


Asskaitau | 5 comments Kadangi skaičiau prieš kelis metus, tai praleidžiu šį mėnesį :) Bet knyga gera, laukia smagus skaitymas.


Justė | 574 comments Mod
Aš skaitau tęsinį - "Tūkstančio ir vienos nakties šalyje" ir labai rekomenduoju prisijungti su ta knyga ir Tau ;)


Asskaitau | 5 comments Buvo tokia mintis, nes ir turiu ją savo namų bibliotekoje :)


message 5: by Asta (last edited May 12, 2014 10:21PM) (new) - rated it 4 stars

Asta | 8 comments Mano abi jau skaitytos, tikrai puikios knygos! Tiesą pasakius, po jų užsikrėčiau visa Tahiro Shaho kūryba ir Tūkstančio ir vienos nakties pasakomis. Pradėjau domėtis įvairiais jų leidimais, vertimais ir t. t. Nuvylė, kad nėra rimto visų pasakų leidimo lietuvių kalba.
O manęs laukia kitos Tahiro Shaho knygos - angliškai "Eye spy" ir lietuviškai "Timbuktu". :)


message 6: by Efka (last edited May 13, 2014 04:11AM) (new) - rated it 5 stars

Efka (3fka) | 395 comments Gan keista knyga. Net ne tiek keista, kiek turbūt labiau tiktų žodis netradicinė. Todėl prieš pradėdamas skaityt abejojau, ar patiks, ypač turint omeny, kad pagrindinė jos tema - arabiškų šalių kultūra, kuri man iš principo yra nepriimtina ir nesuprantama. Bet, dideliam mano nustebimui, knyga pasirodė labai gera. Netgi kai kuriais momentais pasimiršdavo, jog skaitau tokį kaip ir autobiografinį kūrinį ir atrodydavo, jog čia kažkoks romanas, išgalvotas, nugi kad negali taip komplikuotai ir nesuprantamai viskas būti. Bet, aišku, kiek teko bendraut su žmonėmis, buvusiais Maroke, visų įspūdžiai labai panašūs į aprašytuosius, tad jų autentiškumas abejonių nekelia. Ką gi, dabar eilės laukia "Tūkstančio ir vienos nakties šalyje".. :)


Efka (3fka) | 395 comments P.s. Perskaitęs knygą šiek tiek pagooglinau ir kai ką radau - manau visiems skaičiusiems bus įdomu virtualiai pavaikščioti po Kalifo rūmus ir pažiūrėti, kaip jie atrodo realybėje.


Jurgita Grybauskaite | 11 comments Aš šią knygą šiek tiek anksčiau irgi esu perskaičiusi ir man ji labai patiko.
Esu iš jos pasižymėjusi šias mintis:

"Jei esi turtingas, pasidalyk turtu; jei neturtingas, pasidalyk širdimi."

"Kas spėja ateitį, meluoja, net jei sako tiesą."

"Pažadas - tai debesis, tesėjimas - lietus."

"Ramybė yra tylos vaisius."

"Tūkstančio ir vienos nakties šalyje" taip pat suskaičiau su malonumu.
O "Timbuktu" jau šiek tiek nuvylė ;(


message 9: by Justė (last edited May 13, 2014 12:55PM) (new) - rated it 5 stars

Justė | 574 comments Mod
Asta wrote: "Mano abi jau skaitytos, tikrai puikios knygos! Tiesą pasakius, po jų užsikrėčiau visa Tahiro Shaho kūryba ir Tūkstančio ir vienos nakties pasakomis. Pradėjau domėtis įvairiais jų leidimais, vertima..."

Man dabar tos pasakos taip parūpo, kad negaliu :) bandau internete ieškot lietuviškų vertimų, bet... pamenu, kaip dar vaikystėj viešėdama pas draugus buvau radusi visą "1001 nakties" kolekciją, tai nors imk ir paprašyk, kad parduotų, jei dar turi :)


Efka wrote: "Gan keista knyga. Net ne tiek keista, kiek turbūt labiau tiktų žodis netradicinė. Todėl prieš pradėdamas skaityt abejojau, ar patiks, ypač turint omeny, kad pagrindinė jos tema - arabiškų šalių kul..."

aš irgi gana skeptiškai žiūriu į arabiškas knygas, nesiskaito man tos istorijos, kaip moterims tenka bėgti nuo vyro, kaip jas ten už "nieką" laiko, tai prieš atsiversdama nesitikėjau to, ką radau ir likau maloniai nustebinta :)P.S. buvo smagu pažiūrėti video apie rūmus, nebuvau sugalvojusi, kad reik juos pagooglinti.

"Timbuktu", kiek supratau iš atsiliepimų visai kitokio stiliaus, bet vis tiek norėsiu perskaityti.


message 10: by Asta (new) - rated it 4 stars

Asta | 8 comments Juste, nemanau, kad yra lietuviškai visos 1001 pasakos išverstos. Bandžiau ieškoti, tai tarp padėvėtų knygų pardavėjų buvau radusi kelis skirtingus tomelius, vieną nusipirkau… bet tokio leidimo, kaip kad angliškasis Burton’o, tikrai nėra, deja..
Tas domėjimasis man dar labai pravertė ir žaidžiant protų kovose :)


Justė | 574 comments Mod
Aš pagooglinus randu, kad 1996 m., buvo 8 tomų leidimas, aišku, Burtonui neprilygsta, bet vis šis tas :)


message 12: by Asta (new) - rated it 4 stars

Asta | 8 comments tai taip, aš apie tą patį :) tuos 8 tomus, tik mano turimas 1-as yra 1994 metų leidimo. Norėčiau turėti visus 8 :) nuo pat vaikystės mėgau pasakas :)


message 13: by Efka (new) - rated it 5 stars

Efka (3fka) | 395 comments 2010 metais Penguin išleido pilną 1000 ir 1 nakties leidimą, trijų tomų. Net turinys taip ir suskirstytas "pirma naktis", "dvimdevinta naktis" ir t.t. The Arabian Nights: Tales of 1001 Nights, Volume 1

Aišku, ne lietuviškai čia, bet labai norint, ir angliškai galima suskaityt viską... Bet tik labai norint, nes čia beveik 3000 puslapių gaunasi. :)


Rolanda Rimkevičienė (rolandar) | 190 comments Pabaigiau, ir įvertinau puikiai. Tikriausiai viena iš skaitytų smagiausių knygų, jau seniai skaičiau kažką, ką norėčiau puslapiais cituoti kitiems, kad ir jie pasidžiaugtų komiškomis situacijomis, keistais sutapimais, kultūrų skirtumais.
Tikriausiai niekas taip neperteiks kitos šalies kultūros, nei svetimšalis žiūrintis į viską iš šono ir butent toks svetimšalis, kokie tikriausiai ir mes būtume. Kiekvienoje situacijoje įsivaizdavau save, oi tikriausiai būčiau labai greitai iš ten pabėgusi.
Ačiū Efka už video, net nebuvo kilusi mintis paieškoti. Buvo labai įdomu.


message 15: by Efka (new) - rated it 5 stars

Efka (3fka) | 395 comments Prašom prašom. Džiaugiuosi pasižymėjęs :))))


Skaistė | 257 comments Mano skaitymas šįkart nusitęsė į birželį. Tema apie Afriką knygų lyg ir nebuvau skaičius, nežinojau ar ši sudomins. O pasirodo visai nieko. Puslapis po puslapio supratau, kad juokinga skaityti, kaip autorius aprašinėja apie kitos kultūros šalyje patiriamus nuotykius ir nesusipratimus. Aišku, patirti visa tai pačiai juokinga nė kiek nebūtų. Vargu ar būčiau stengusis ištverti ten taip ilgai kaip sugebėjo autorius. Atrodo, žinai, kad žmonės skiriasi, kultūros skiriasi, bet tiesiogiai nesusidūrus sunku įsivaizduoti, kaip labai skiriasi, ir kad gali egzistuoti toks skirtingas požiūris į pasaulį. Į pabaigą ėmiau galvoti, kad būtų įdomu pamatyti, kaip galiausiai atrodo tie rūmai, bet jei ne nuoroda, kaži ar būčiau prisiruošus paieškoti, ačiū už ją :) Man dar smalsu būtų, kaip atrodė, kai viskas buvo išgriauta ir tęsėsi nesibaigiantys remontai. Žodžiu, knyga patiko ir būtų įdomu paskaityti ir kitas autoriaus knygas. O tūkstantis ir viena naktis pasakos nuo vaikystės laikų siejasi su paslaptingumu ir ypatingumu, nors net nepamenu ar teko jas skaityti. Kad jau užsiminėt, sudominot ir mane :)


message 17: by Efka (new) - rated it 5 stars

Efka (3fka) | 395 comments Aš kadangi irgi likau labai patenkintas Kalifo rūmais, tai iškart susižvejojau tęsinį skaityt - tūkstančio ir vienos nakties šalyje. Nors tiesą sakant, tai net tęsiniu sunku ją įvardinti, čia kaip dvi vienos knygos dalys. Taigi, Skaiste, gali drąsiai imtis ir jos, jei kalifo rūmams davei 5 žvaigždes, tai maža tikimybė, kad antrą dalį įvertinsi mažiau.


Justė | 574 comments Mod
Tęsinys ir man labai patiko, toks filosofiškesnis, bet ne mažiau smagus už pirmą knygą. Su šypsena prisimenu, kai kuriuos autoriaus posakius (pvz.buvo kalbama apie turtuolius ir jų rūkomus cigarus riešo storio, tai akyse vis dar matau tą ir kitus kuriozinius vaizdus, liux).


Skaistė | 257 comments Tai tada reikia neatidėlioti ir pasiimti kai tik pasitaikys proga.


Skaistė | 257 comments Dabar, kai užsiminėt, prisimenu, kad kai baigėsi knyga, pagalvojau, jog dalis istorijos liko nepapasakota, pavyzdžiui, kas bus su gangsteriu, lūšnynu ir Kamaliu.


message 21: by Efka (new) - rated it 5 stars

Efka (3fka) | 395 comments Truputį paspoilinsiu ir pasakysiu, kad du iš trijų klausimų taip ir liks neatsakyti ar atsakyti tik dalinai. Bet vat trečias... :)


Skaistė | 257 comments O, tai laukia įdomi istorija :D


back to top