Lietuva / Lithuania discussion

Mergina traukiny
This topic is about Mergina traukiny
125 views
Virtualus knygų klubas > Paula Hawkins "Mergina traukiny" - 2015m. gruodžio mėn. knyga

Comments Showing 1-21 of 21 (21 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Efka (last edited Dec 02, 2015 12:12AM) (new) - rated it 2 stars

Efka (3fka) | 395 comments „New York Times“ bestseleris nr. 1

Trileris, kuris pakeis jūsų požiūrį į kitų žmonių gyvenimą.

Reičelė kasdien važiuoja priemiestiniu traukiniu tuo pačiu maršrutu: iš namų į Londoną ir atgal. Pakeliui ji pravažiuoja prie pat geležinkelio įsikūrusį namų kvartalą. Traukinys beveik kaskart sustoja prie raudono semaforo signalo, tad ji kone kasdien mato vieno iš tų namų gyventojus – porą, pusryčiaujančią ar geriančią kavą verandoje. Mato taip dažnai, kad jaučiasi beveik juos pažįstanti, sugalvojo jiems net vardus: Džesė ir Džeisonas. Jų gyvenimas, kokį jį mato Reičelė, tiesiog tobulas. Panašus į buvusį pačios Reičelės gyvenimą.

Bet kartą ji išvysta kai ką, kas ją pribloškia. Tik akimirksnis – ir netrukus traukinys vėl pajuda, tačiau to pakanka. Staiga viskas pasikeičia. Neįstengdama to nuslėpti, Reičelė papasakoja, ką žino policijai. Tolimesni įvykiai šokiruoja. Hičkokiškas įelektrinantis trileris Dingusios fanams.


Paula Hawkins (g. 1972 rugpjūčio 26) yra britų autorė, geriausiai žinoma dėl savo 2015m. romano "Mergina traukinyje".

Hawkins gimė ir užaugo Salisbury, Rodezija (dabar Hararė, Zimbabvė). Jos tėvas buvo ekonomikos profesorius ir finansų žurnalistas. Ji persikėlė į Londoną 1989 m., būdama 17 metų, o vėliau studijavo filosofiją, politiką ir ekonomiką Oksfordo universitete. Ji dirbo "The Times" žurnaliste, rašydama apie verslą. Po darbo "the Times", ilgą laiką dirbo freelancere, galiausiai parašė finansinių patarimų knygą moterims, "Pinigų deivė".

Maždaug 2009 Hawkins pradėjo rašyti romantinės komedijos žanre, pasivadinusi Amy Silver, bei parašė keturis romanus, tačiau nepasiekė didesnio proveržio, kol galiausiai nepasiryžo parašyti tamsesnį bei rimtesnį kūrinį. "Mergina traukinyje" buvo parašyta per 6 mėnesius - tuo metu autorė buvo sunkioje finansinėje padėtyje ir turėjo skolintis pinigų iš savo tėvo, kad galėtų užbaigti knygą. Šiuo metu Paula gyvena Pietų Londone.


Efka (3fka) | 395 comments Man asmeniškai iš autorės gyvenimo labai patiko dvi dalys, t.y., "Parašė finansinių patarimų knygą" bei "buvo sunkioje finansinėje padėtyje ir skolinosi babkes iš tėvo".


Caro the Helmet Lady (caro_helmet_lady) | 487 comments haha, geras :D na, dabar tai matyt visi sunkumai išsisprendė, kai bestselerį pardavė.


Efka (3fka) | 395 comments Kas nors be manęs dar pradėjo ją skaityt?


message 5: by Justė (new)

Justė | 574 comments Mod
aš dar ne, neapsisprendžiu, ar stot į eilę bibliotekoj ir skaityt anglišką variantą, ar iš LT užsisakyti, kad atsiųstų. Kindle angliškam variantui gaila pinigų :D


Efka (3fka) | 395 comments Gerai, kad gaila. Aš jau penktadalį perskaitęs ir kolkas visai nesužavėtas, tiesą pasakius.


message 7: by Justė (new)

Justė | 574 comments Mod
Tai tada lauksiu bibliotekoj, o gal net nelaukti? :D


Caro the Helmet Lady (caro_helmet_lady) | 487 comments Aš pradėjau vakar.


Efka (3fka) | 395 comments Justė wrote: "Tai tada lauksiu bibliotekoj, o gal net nelaukti? :D"

Nežinau, jei vadovausies rekomendacijom, tai nemanau, kad ilgai užtruksiu ją perskaityt, tad gali palaukt, kol parašysiu review ir žinosi, ar verta, ar ne.


message 10: by Efka (new) - rated it 2 stars

Efka (3fka) | 395 comments Caro wrote: "Aš pradėjau vakar."

Kaip tau pati rašymo forma?
Man tai siaubinga.


message 11: by Caro (new) - rated it 2 stars

Caro the Helmet Lady (caro_helmet_lady) | 487 comments Kol kas sunku pasakyti, porą skyrių perskaityti tespėjau, bet iš karto jauti, kad gruzas prasidėjo, kažkodėl.


message 12: by Efka (new) - rated it 2 stars

Efka (3fka) | 395 comments Nes labai nemaloni ta mergina traukinyje kaip personažas.


message 13: by Caro (new) - rated it 2 stars

Caro the Helmet Lady (caro_helmet_lady) | 487 comments Efka wrote: "Nes labai nemaloni ta mergina traukinyje kaip personažas."

Įtariu jau.


message 14: by Justė (new)

Justė | 574 comments Mod
Tai ir "Tamsumose" buvo tokia trenktoka mergina, bet susiskaite kazkaip.


Viktorija (victoriajuod) | 5 comments Skaitau anglišką, dažniausiai važiuodama autobusu (ale, bandau nuotaiką atitaikyti). Veiksmas labai lėtas, kažkaip apsunkina protą ,personažai nekokie. Noriu pabaigti skaityti jau vien dėl to, kad viską išsiaiškinti, kas ten kaip, bet stebuklo šitoj knygoj kol kas neradau.


Edvardas | 2 comments Aš taip pat skaitau anglišką variantą. Perskaičiau apie trečdalį knygos, bet siužetas ir personažai kažkaip nesužavėjo.


message 17: by Efka (new) - rated it 2 stars

Efka (3fka) | 395 comments Pabaigiau. Nu ir bjauri knyga. :) Neišeina vistik šūdu vadint, bet nustebino, kad laimėjo GR savo kategorijoj.


message 18: by Justė (new)

Justė | 574 comments Mod
Skaičiau Tavo apžvalgą, Efka, tai sakai nuo pusės jau geriau skaitosi, ane? O čia dabar kokia naujoviška mada, personažus bjaurybėm is versti, ar kaip? Kas čia per filosofija? :)


message 19: by Efka (new) - rated it 2 stars

Efka (3fka) | 395 comments Ten dar buvo žodis "barely", kurį kažkodėl ignoruoji. :D
Nuo vidurio iš nykios ir prastos knygos pasidaro tokia biškį raiša, biškį luoša, bet kažkiek paeinanti, ne daugiau. :D

Dėl personažų, tai čia gal norėjo autorė parodyt, kad "kiekvienas spintoj turim po skeletą" (jei ką, tai aš neturiu, vo!), bet realiai išspaudė tik banalią istoriją apie tris idiotes ir du budulius, or smth. :))


message 20: by Caro (new) - rated it 2 stars

Caro the Helmet Lady (caro_helmet_lady) | 487 comments Ką galiu pasakyti, nepatiko man šita knyga, nepatiko. Taip, pabaigiau, nes vis gi buvo smalsu, kas nukneckino vieną iš veikėjų. Ir tiek. Man atrodo iki Dingusios lygio netempia.


message 21: by Efka (new) - rated it 2 stars

Efka (3fka) | 395 comments Va va. Mano atveju irgi galima pasakyt, kad curiosity killed the cat. Nes tik dėl jo ir skaičiau iki galo.


back to top