Turkish Reading Challenges discussion

137 views
Genel - General > Kitap takası - book interchange

Comments Showing 1-22 of 22 (22 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Fulya (new)

Fulya Yılmaz | 7 comments Herkese merhaba!

Hepiniz bildiği gibi etrafımızda milyonlarca korsan kitap satılıyor ve bazen bunlardan alıyoruz (özellikle öğrenciyseniz ya da durumunuz müsait değilse) Ben orijinal okuma taraftarıyım fakat her zaman alamıyorum, yetişmiyor. Bu nedenle belki aranızda benim gibi kitaplarını takas edebilecek birileri vardır. Kitapların orijinal olması tek şart. Belirli bir günde buluşup hem kitaplarımızı değiştiririz hem de sohbet ederiz. Eğer katılmak isteyen olursa buradan zaman ve yer duyurusu da yaparım.

Hey guys!!

I want to interchange my books if you are interested with this topic please comment me.I like to read original books but sometimes i don't have enuogh money to buy them so i think it can be my solution. I just have two books in English but maybe other people have more for you!!


message 2: by Tûba (new)

Tûba (tubalinka) | 38 comments Ben varım!

I'm in! :))


message 3: by Betti (new)

Betti (_aenima_) ben de. me too :)


message 4: by Esteban (new)

Esteban | 2 comments Benim de takas edebileceğim bazı kitaplarım var.


message 5: by Durmus (new)

Durmus | 1 comments angaralı var mı? .:)


message 6: by Fulya (new)

Fulya Yılmaz | 7 comments sayimiz artinca bulusma yeri yazacagim / when the number of people increase i will write information about meeting place :)


message 7: by Memed (new)

Memed Koz (koridor) | 69 comments Kitap alma hızı kitap okuma hızından yüksek biri olarak, aldığım biri kitabı, daha önceden almışlığımı unutup yeniden aldığım oluyor. Bu küçük etkinlik çerçevesine onları dahil edebilirim ben de.


message 8: by Haktan (new)

Haktan Buluşma yeri ve zamanı uyarsa ben de memnuniyetle katılırım.


message 9: by Fulya (new)

Fulya Yılmaz | 7 comments Kadıköy olur büyük ihtimalle


message 10: by Kamer (new)

Kamer (kamerkarakus) | 15 comments Aa, çok güzel! Ben de katılmak isterim.:)
Hatta okuduğum kitaplar içerisinden, sizlerin okumadıkları ve takas etmek istediğiniz kitap olursa, bana söyleyebilirsiniz. :3


message 11: by [deleted user] (new)

ben bu konuya özel bir grup kurmuştum ama yeterli rağbet göremeyince kapatmıştım tekrar:)

çok kitap alanlar için bir yerden sonra o kitapları muhafaza etmek bile problem oluyor. ben de bu bağlamda kitaplığında sadece tekrar okuyabileceğim kitapları tutmaya karar verdim diğerlerini satmayı ya da takas etmeyi düşünüyorum. (işin satış kısmını sahaflara satmayı düşünmüyorum çünkü yok pahasına alıyorlar.)

takas fikri çok güzel, ankara için bir organizasyon yapılabilirse memnuniyetle katılırım.


message 12: by iko ikovski ∵ (new)

iko ikovski ∵ (ikovski) ben de ankara'da bir organizasyon yapılabilirse katılırım :) benim de takas etmek istediğim kitaplar var, ya da almadan önce okumak istediğim ve sonra seversem kitaplığımda bulunmasını arzuladıklarım var. ben de hep orjinal alıyorum ve bazen verdiğin paraya değmeyen bir şey alınca üzülüyor insan.


message 13: by Yeliz (new)

Yeliz Ulucay (yulucay) | 2 comments Merhabalar,
Öncelikle bir kitap kurdu sonrasında da bir kütüphaneci olarak belirtmeden edemeyeceğim. Özellikle öğrenciler ancak bence tüm halk için geçerli kitaplarınızı korsan almaktansa kütüphaneden ödünç alabilirsiniz. Böylece sadece kütüphanede bulamadığınız kitapları orjinal satın alabilirsiniz. Evinize en yakın kütüphaneyi bulmak için www.kutuphaneleriseviyorum.org web sayfasından yararlanabilirsiniz tamamen gönüllü bir girişimdir. Aynı zamanda her yıl 14 Şubat Uluslararası Kitap Degişim Günü olarak kutlanır bu etkinliğinizi bu tarihe denk getirirseniz belki daha fazla kalabalık toplanabilir. Sonuç olarak İstanbul'da yaşayan biri olarak severek bu organizasyona katılmak isterim. Biraz didaktik kaygı güttüğüm için affedileceğimi umuyorum...


message 14: by Şeyma (new)

Şeyma | 8 comments Konya'da değiş tokuş yapmak isteyen olursa iletişime geçebiliriz..


message 15: by Irem (new)

Irem Karakayis (iremkarakayis) | 1 comments Adana'da ya da Mersin'de takas yapabilecek olanları beklerim ^^


message 16: by Aydin (new)

Aydin Gulec (aydingulec) | 1 comments merhaba,

Ben de Antalya'dayım ve kitap takas edebileceğim ve kitaplar hakkında sohbet edebileceğim arkadaşlarla iletişime geçmek isterim.


message 17: by Fulya (new)

Fulya Yılmaz | 7 comments merhabalar,
Yeliz bu etkinlik ayrica insanlarin kitaplar uzerine sohbet etmesini de saglayacak ben bu nedenle bu sekilde yapmak ve kitap okuyan yeni insanlarla tanismak istiyorum.verdigin bilgiler icin tesekkur ederiz fakat bizim ayrica sosyal bir amacimizda var.

istanbul -kadikoy kimler gelebilir?


message 18: by Memed (new)

Memed Koz (koridor) | 69 comments Selamlar,

Bayramdan sonraki bir tarihte olması kaydıyla ben dahil olabilirim.

Ve de sistem nasıl işleyecek?


message 19: by Ömer (new)

Ömer (omercinar) Herkes elinden çıkarmak istediği ve aradığı kitapların listesini paylaşırsa belki sistem hızlanabilir. Bir fikir sadece...


message 20: by Fulya (new)

Fulya Yılmaz | 7 comments Ömer, evet liste paylaşımı faydalı olur dediğin gibi. Ben 2 kitap olarak düşündüm sayıyı.
Sistem şu şekilde: bir yerde buluşma olacak tercihim kadıköy / istanbul için ve herkes yanında 2 kitabıyla gelicek ve takas yapılacak hem de kitaplar üzerine sohbet etmiş oluruz. Kitapların korsan olmaması ve okunabilir durumda olması çok önemli..


message 21: by Ömer (new)

Ömer (omercinar) Liste paylaşımını şu yüzden de önerdim. Bahsettiğiniz iki kitabın hangi kitaplar olacağı önceden belli olmuş. Ben şu şu kitapları elden çıkarmak istiyorum, şu kitapları arıyorum... şeklinde.


message 22: by Kamer (new)

Kamer (kamerkarakus) | 15 comments Liste fikri mantıklı. Ben de daha önceden bu yüzden istediğiniz kitap olursa, bana söylemenizi önerdim. Liste ile her şey daha derli toplu olur gibi. ^^ Kadıköy'e ben gelebilirim! :3


back to top