Latvija discussion

92 views
Mēneša izaicinājums > Decembris Sērijas

Comments Showing 1-44 of 44 (44 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Anna, Moderator (new)

Anna (annamatsuyama) | 279 comments Decembra izaicinājums ir sākt lasīt vai turpināt grāmatu sēriju.

Pirmā vai ceturtā vai pat pēdejā grāmata ir OK.


Kopā mēs esam lasijuši pirmās grāmatas no 9 sērijām

Bada Spēles
Hobits jeb Turp un atpakaļ
Divpadsmit krēsli
Gone with the Wind
Devējs
Enijas bize
Citādie
Delīrijs
Mazās sievietes

Bada Spēles (The Hunger Games #1) by Suzanne Collins Hobits jeb Turp un atpakaļ by J.R.R. Tolkien Divpadsmit krēsli by Ilya Ilf Gone with the Wind by Margaret Mitchell Devējs by Lois Lowry Enijas bize (Likteņa līdumnieki #1) by Vladimirs Kaijaks Citādie (Divergent, #1) by Veronica Roth Delīrijs (Delirium, #1) by Lauren Oliver Mazās sievietes by Louisa May Alcott


message 2: by Lauma (new)

Lauma Lapa | 32 comments hmm. es ieteiktu arī Robin Hobb - kādu no apakšsērijām. izcila pasaule, valoda un sižeti.


message 3: by Anna, Moderator (last edited Dec 15, 2013 02:19AM) (new)


Mairita (Marii grāmatplaukts) (mariigramatplaukts) | 102 comments Šodien pabeidzu Outlander #1 Svešzemniece by Diana Gabaldon . Tagad sākšu The Milkweed Triptych #1 Rūgtās sēklas by Ian Tregillis


message 5: by Doronike (new)

Doronike | 26 comments Šodien izlasīju pirmo grāmatu no Nārnijas hronikām The Magician's Nephew


message 6: by Anna, Moderator (new)

Anna (annamatsuyama) | 279 comments @ Lauma
Ar kuru grāmatu Tu ieteiktu sākt?

@ Msmarii
Esmu lasijusi divas grāmatas no Gabaldones Lord John sērijas un Outlander bija manā tbr sarakstā, bet beigās es izlēmu tomēr nelasīt.

@ Doronike

Lasisi turpinājumus?


message 7: by Agnese (new)

Agnese (koyama) Pavisam nesen izlasīju Bada spēlēm otro un trešo daļu. Faktiski iznāk, ka ar decembra izaicinājumu nodarbojos novembrī :) Galvenie varoņi likās mazliet prātīgāki nekā 1. daļā :) Bet īpaši sajūsmā par šo sēriju neesmu.

Hobitu un Gredzenu pavēlnieku izlasīju jau sen, bet gribēju pakomentēt, ka Hobits man no visām tām grāmatām patika vislabāk :)

Pie sērijām noteikti būtu pieskaitāmas arī Prečeta Discworld grāmatas - īpaši ieteiktu Hogfather - tā ir par Diskzemes Ziemassvētku analogu :)


message 8: by Lauma (new)

Lauma Lapa | 32 comments Anna wrote: "@ Lauma
Ar kuru grāmatu Tu ieteiktu sākt?
no Hobas? Atkarībā no tā, kas patīk vairāk - ja noslēpumainas pārvērtības, tad Fool's Errand, ja zvēriņi un intrigas, tad ar Assassin's Apprentice, ja pūķi, tad vai nu Ship of Magic vai The Dragon Keeper. viss jau ap to pašu vien grozās u viens otrā pārtek.message 9: by Ieva (new)

Ieva Melgalve | 17 comments Es droši vien beidzot izlasīšu Feed, jo esmu lasījusi prīkvelu un 2. grāmatu. Ciktāl nu vispār par zombijiem jālasa (es kaut kā nespēju viņus iemīlēt), šis varētu būt viens no "reālistiskākajiem" un sakarīgākajiem variantiem.


message 10: by Ieva, Moderator (new)

Ieva (aveirulz) | 222 comments Es šoreiz pati radīju savu interpetāciju, man ir suņu grāmtu sērija :). Izlasīju The Art of Racing in the Rain by Garth Stein , tagad lasu The Dogs of Christmas by W. Bruce Cameron . Vēl no bibliotekas paņēmu A Dog's Journey by W. Bruce Cameron , kas ir nākmā rindā un beidzot arī īsta sērijas grāmta, otrā no A Dog's Purpose (veselas 2 sērijā :D ).


message 11: by Doronike (last edited Dec 07, 2013 12:22AM) (new)

Doronike | 26 comments Anna wrote: "

@ Doronike Lasisi turpinājumus?

Jā, protams, vienreiz taču to vajag izlasīt :)message 12: by Menessmeitens (last edited Dec 07, 2013 12:30AM) (new)

Menessmeitens | 26 comments Es lasu "The Mortal Instruments" sēriju, tagad City of Ashes. Man tikai jautājums, kas tad skaitās pie sērijas "Vējiem līdzi"?


message 13: by Agnese (new)

Agnese (koyama) Izlasīju I, Robot, kas esot Asimova grāmatu sērijas Robot grāmata nr. 0.1 :)


message 14: by Sabine (new)

Sabine (sabinet) | 15 comments Menessmeitens wrote: "Es lasu "The Mortal Instruments" sēriju, tagad City of Ashes. Man tikai jautājums, kas tad skaitās pie sērijas "Vējiem līdzi"?"

šeit - https://www.goodreads.com/series/5851... :)


message 15: by Menessmeitens (new)

Menessmeitens | 26 comments Nu vispar pedejo gramatu ir sarakstijis cits autors. Un otra,tresha ir tas pats kas pirma,tikai izdota divas daljas. Tadelj sho manuprat gan ir muljkjigi par seriju uzskatit.


Mairita (Marii grāmatplaukts) (mariigramatplaukts) | 102 comments @Anna Kāpēc tomēr nolēmi nelasīt Outlander? Cik sapratu, tad Lord John ir tāda kā paralēlā līnija, (kas varētu arī nebūt tik laba).

Domāju sākt Borisa Akuņina Erasta Fandorīna sēriju: #1 "Azazēls" jeb angliski The Winter Queen (Erast Fandorin Mysteries, #1) by Boris Akunin . Vai varbūt Kushiel's Dart (Phèdre's Trilogy, #1) (Kushiel's Universe, #1) by Jacqueline Carey , kas iekļaujas veselās divās sērijās: Phedre`s Trilogy, #1 un Kushiel`s Universe, #1


message 17: by Ilze Sweeney (new)

Ilze Sweeney | 18 comments Pagaidām vēl nevaru izšķirties, kurā sērijā tad iekšā mesties - Susan Ee Angelfall vai Margaret Atwood MaddAddam triloģijā Oryx and Crake. Jā, un patreiz lasu Gabaldones Outlander, bet nav vēl pārliecības, ka mēs "sadraudzēsimies":)


message 18: by Anna, Moderator (new)

Anna (annamatsuyama) | 279 comments @ Agnese, man Bada spēles laikam patika vēl mazāk nekā Tev. Izlasiju 1. daļu un man ar to pietika.

Ar Prečetu man ir hit or miss. Carpe Jugulum iedevu 2* , bet The Amazing Maurice and His Educated Rodents 4* :/

@ Lauma
Paldies, pievienoju Assassin's Apprentice

@ Menessmeitens, mana kļūda.

@ Msmarii
Es izlasiju šo atsauksmi https://www.goodreads.com/review/show... un es uzticos viņas viedoklim un takā es nebiju stāvā sajūsmā par Lord John...


message 19: by Agnese (new)

Agnese (koyama) Juhū, decembris vēl nav pusē, bet paspēju izlasīt vēl vienu Robot sērijas grāmatu, The Caves of Steel. Ja I, Robot bija īsie stāsti un likās vairāk tā kā robopsiholoģijas izzināšana un loģikas uzdevumi, tad Caves of Steel bija viens romāns, un drīzāk kriminālromāns nekā robotiņu lietas. Bet loģikas uzdevumi bija joprojām, un man patīk Asimova centieni cilvēku rasi reizēm parādīt no kādas citas rases viedokļa, iedot tādu kā "novērojumu no ārpuses". Klasika.


message 20: by Doronike (new)

Doronike | 26 comments @ Anna
Zini, es tai Steelwhisper vērtēšanas ziņā pārāk neuzticētos, jo nekad vēl neesmu redzējusi kādam Goodreads tik daudz vienu zvaigznīti versus piecām zvaigznītēm, totāls love/hate piegājiens. Un grāmatu izvēle viņai tāda krietni vienpusēja, krietni daudz nevērtīgā.
Es nevērtēju (kā Steelwhisper) romānu no vēsturiskās patiesības viedokļa, tā ir tikai izklaide, un arī nekādi nesaskatīju tur nekādu vardarbību Klēras un Džeimija starpā, tur meitenei kaut kāds personiskais bziks.
Ja tev nepatika cits Gabaldones romāns, tad pilnīgi iespējams, ka tev viņa vispār nepatīk kā rakstniece, tā jau cita lieta.


message 21: by Ilze Sweeney (new)

Ilze Sweeney | 18 comments Es arī lasu šo grāmatu tikai un vienīgi kā izklaides materiālu, un Gabaldones stils man pat ļoti patīk (droši vien lasīšu arī pārējās šīs sērijas grāmatas), bet nu par vardarbības nelielu pārsālīšanu un attaisnošanu Klēras prātojumos, man tomēr daļēji ir jāpiekrīt Steelwhisper. Es, kā lasītājs, arī bez tā visa būtu sapratusi, kas un kā tad tur īsti bija ar sieviešu tiesībām tajā laikā. Lai gan neesmu no pārlieku jūtīgajām, tomēr brīžiem man tas stāstījuma "sadomazo mētelītis" bija nedaudz par biezu...Ceru, ka manas domas, domiņas netiks norakstītas uz kaut kāda "bzika" esamību:)


Mairita (Marii grāmatplaukts) (mariigramatplaukts) | 102 comments @ Ilze Tu par to, kad Džeimijs viņai sadeva pa dibenu? Es to pieņēmu kā normāla tā laika sadzīves reāliju un man tas nešķita par daudz, ņemot vērā, ka viņa pakļāva riskam vairākas dzīvības. Man bija problēmas ar Džeimija un Rendela ainu.... Bet nu tie ir mani "bziki" :)

Šodien pabeidzu Azazēls (Detektīva Erasta Fandorina piedzīvojumi, #1) by Boris Akunin , patika tas vecmodīgais rakstīšanas stils, laba izklaide un noteikti turpināšu sēriju par Erastu Fandorīnu, tik tas droši vien būs jau nākamgad.


message 23: by Ilze Sweeney (new)

Ilze Sweeney | 18 comments Msmarii wrote: "@ Ilze Tu par to, kad Džeimijs viņai sadeva pa dibenu? Es to pieņēmu kā normāla tā laika sadzīves reāliju un man tas nešķita par daudz, ņemot vērā, ka viņa pakļāva riskam vairākas dzīvības. Man bij..."

Tā pa dibenu sadošana ( patiesībā jau riktīga klapēšana, kā nu tur rakstīts - "not surprisingly it left me half smothered in the greasy quilts with a knee in my back, being beaten within an inch of my life") pati par sevi jau it kā laika periodam piederoša, bet paša Dzeimija apgalvojums, ka viņam šis process patika, man ne visai gāja pie dūšas. Nu tā kaut kā...

Pie Džeimija un Rendela ainas vēl neesmu tikusi, bet laikam nojaušu, kas nu tur būs...

Prieks, ka Fandorins Tev patika. Es tikai pirmās daļas esmu lasījusi, bet gribētu turpināt. Varbūt izdosies tikt pie krievu valodas oriģināliem.


message 24: by Anna, Moderator (last edited Dec 08, 2013 11:47AM) (new)

Anna (annamatsuyama) | 279 comments Doronike wrote: "@ Anna
Zini, es "


Man nav iebildumi pret Gabaldoni kaa rakstnieci, man nav iebildumi lasiit par vardarbiibu, bet man nepatiik graamatas, kuraas "rape culture" ir vairaak vai mazaak OK.

ETA: Esat ieveerojushi, ka uz lv graamatas vaaka Svešzemniece by Diana Gabaldon ir stonehenge un nevis Craigh na Dun. https://www.pinterest.com/pin/4136979...


message 25: by Kristīne (new)

Kristīne | 25 comments Anna wrote:
ETA: Esat ieveerojushi, ka uz lv graamatas vaaka Svešzemniece ir stonehenge un nevis Craigh na Dun. https://www.pinterest.com/pin/4136979...


Craigh na Dun kā tāds neeksistē, tas ir autores izdomājums - iedvesmojoties no vairākam vietām.
Bet vāks pats par sevi vizuāli ne pārāk veiksmīgi rada priekšstatu par grāmatu.


Bet Rape Culture? Es laikam vispirms izlasītu grāmatu, un tad spriestu, kādas autoram ir tendences. Bet arī tas katram savās krāsās rādās.


message 26: by Anna, Moderator (new)

Anna (annamatsuyama) | 279 comments Kristīne wrote: "Anna wrote:
Craigh na Dun kā tāds neeksistē, tas ir a..."


Jaa, Craigh na Dun neeksistee, bet stonehenge? Callanish vismaz atrodaas Skotijaa...

Bet Rape Culture? Es laikam vispirms izlasītu grāmatu, un tad spriestu, kādas autoram ir tendences. Bet arī tas katram savās krāsās rādās.

o.0

Ja nu gadijumaa, te ir kaads paarpratums es biju domaajusi ar rape culture : Rape culture is a concept that links rape and sexual violence to the culture of a society, and in which prevalent attitudes and practices normalize, excuse, tolerate, and even condone rape. (wiki)

Es dazkaart lasu atsauksmes pirms izlemt lasiit vai nelasiit kaadu graamatu. Daudziem maniem GR draugiem shii graamata lyoti patika, tiem kuriem nepatika par iemeslu mineeja Claire un Jamie attiecibas un "rape culture" tika piemineeta. Tapeec es izleemu, ka es sho graamatu nelasishu.

Protams, ir pilniigi iespeejams, ka peec izlasishanas mans viedoklis buutu liidzigaaks shim http://www.sarahdarkmagic.com/content...


message 27: by Aija (new)

Aija | 1 comments Par Steelwhisper's viedokli par vēsturisko precizitāti Gabaldones darbos atļaušos izturēties ļoti skeptiski. Viņa klaji atdzīst, ka tikai "pārskrējusi" pāri lielai daļai teksta (daudzi viņas iebildumi atkristu, ja būtu izlasījusi visu). Bet tie ir sīkumi. Jau pāris gadu sekoju Gabaldones darbībai un varu droši apgalvot, ka viņa ir faktu fanātiķe. Daudzas lietas viņas grāmatās ir mani iedvesmojušas papētīt lietas sīkāk un viss vienmēr ir sakritis.

Kristīne wrote: "Bet Rape Culture? Es laikam vispirms izlasītu grāmatu, un tad spriestu, kādas autoram ir tendences. Bet arī tas katram savās krāsās rādās."

Nu kā to ņem - Diānai sanāk pa kādai ainai gandrīz katrā grāmatā (šķiet tikai piektajā un septītajā ne), bet par izvarošanas slavināšanu vai ko tmldz. es to gan nesauktu. Man liekas, ka autore gluži vienkārši brutāli attēlo tā laika kultūru, kas mums šajos laikos, protams, nav pieņemams un ir reti sastopams "vieglajā" literatūrā.


message 28: by Doronike (new)

Doronike | 26 comments @ Anna
Man tieši bija iebildumi pret to Steelwhisper tekstu, ka grāmatā ir kāds rape culture (ar to saprotot izvarošanas attaisnošanu). Starp Klēru un Džeimiju vispār ir tikai viena vardarbīga scēna, kur viņš viņai sadod pa dupsi ( tā IR dīvaina aina, bet iederas laikmetā), savukārt pārējais, lielākoties Džeimija sodīšanas ainas, tiek rakstītas ne jau aiz kāda pašmērķīga iemesla.
Es arī bieži lasu atsauksmes, kad svārstos par grāmatas izvēli, bet tad arī pētu citus lasītāja vērtējumus. Tai Steelwhisper ir tik daudz grāmatu ar vieglu sado-mazo, ka viņai jau tāds visur rādās.
Tas nu tā, katram jau savs skatupunkts :)


message 29: by Ilze Sweeney (last edited Dec 09, 2013 06:05AM) (new)

Ilze Sweeney | 18 comments savukārt pārējais, lielākoties Džeimija sodīšanas ainas, tiek rakstītas ne jau aiz kāda pašmērķīga iemesla.

Nu nezinu, nezinu - esmu patreiz pie tās daļas, kur Džeimijs, Ians un Dženija atcerās bērnības dienu pēršanas ainas, un tas velkas pāris lapaspušu garumā - nogurdinoši un nevajadzīgi gari, manuprāt...bet, kā Tu saki - katram savs skatupunkts:)

P.S. Uz ķildu nevelku, un lai dzīvo miers, draudzība un tartāns!


message 30: by Doronike (new)

Doronike | 26 comments Ilze

Es piekrītu, ka visi tie sišanas skati varēja būt īsāki, bet nu pavisam no tiem atbrīvoties arī nevajag, sava doma tur paslēpta.
Es ceru uz to, ka nākamās grāmatas Gabaldonei būs veiklākas, šitā tomēr tikai debija.


message 31: by Ilze Sweeney (new)

Ilze Sweeney | 18 comments Doronike wrote: "Ilze

Es piekrītu, ka visi tie sišanas skati varēja būt īsāki, bet nu pavisam no tiem atbrīvoties arī nevajag, sava doma tur paslēpta.
Es ceru uz to, ka nākamās grāmatas Gabaldonei būs veiklākas, š..."


Kaut kur lasīju, ka turpinājumi ir nedaudz vieglāki šajā aspektā. Protams, ka bez attiecīgajam laika periodam piederošās vardarbības neiztiks, bet tas mani neatturēs no sērijas turpināšanas:) Pats Gabaldones darba kodols man pat ļoti simpatizē.


message 32: by Anna, Moderator (new)

Anna (annamatsuyama) | 279 comments Doronike wrote: "@ Anna
Man tieši bija iebildumi"


Bet re kur taa atskiriba.

“Half smothered in the greasy quilts with a knee in my back, being beaten within an inch of my life.”

Tu sauc to par sadod pa dibenu un arii daudzi citi lasiitaaji, citiem tas, ka Jamie shaadi izturejaas pret Claire ir nepiedodami, jo vins ir atteelots kaa pozitiivs un romantisks varonis.

OK, un te ir kaut kas ko mees visi varam izbaudiit http://www.youtube.com/watch?v=qOR_8t...


message 33: by Doronike (last edited Dec 09, 2013 11:46AM) (new)

Doronike | 26 comments Anna

Anna, lai mēs varētu produktīvi diskutēt, tev tomēr būs jālasa grāmata. Par vienu teikumu, kas izrauts no konteksta, tas nebūs iespējams.


message 34: by Anna, Moderator (new)

Anna (annamatsuyama) | 279 comments Doronike wrote: "Anna

Anna, lai mēs varētu produktīvi diskutēt, tev tomēr būs jālasa grāmata. Par vienu teikumu, kas izrauts no konteksta, tas nebūs iespējams."


Varbuut, arii kaadu dienu izlasishu, iipashi ja es redzeeshu seriaalu un man tas patiks. :)


message 35: by Ieva, Moderator (new)

Ieva (aveirulz) | 222 comments Ilze wrote: "Pagaidām vēl nevaru izšķirties, kurā sērijā tad iekšā mesties - Susan Ee Angelfall vai Margaret Atwood MaddAddam triloģijā Oryx and Crake. Jā, un patreiz lasu Gabaldone..."
Par Oriksu un Kreiku tikai nesn atklāju, ka tā ir sērija - tā ir viena no manām mīļākjām grāmatām, atklāta vēl vidusskolas laikā, kad neko no tāda žanra nebiju lasījusi un vispār neko par anti-utopiju nezināju. Tā ir tāda nopietna grāmata, ar daudz zemtekstiem... Turklāt beigas likās tik pilnvertīgas, ka brīnos, ka ir turpinājumi.


message 36: by Doronike (new)

Doronike | 26 comments Ieva
Otrā daļa būtībā nav turpinājums, bet paralēlstāsts no sieviešu (dārznieču) viedokļa. Grāmata beidzas tai pašā vietā, kur pirmā. Trešo daļu vēl neesmu lasījusi, nesen iznāca.


message 37: by Ieva, Moderator (new)

Ieva (aveirulz) | 222 comments @ Doronike
Paldies par ziņkārības apmierināšanu. Es nevru saņemties meklēt angliski...


Mairita (Marii grāmatplaukts) (mariigramatplaukts) | 102 comments Piekrītu Doronikei šai diskusijā par "Svešzemnieci" un piekrītu Kristīnei par to, ka vāks sniedz ne gluži pareizu vēstījumu.
Mani vakar saskumdināja izdevniecības meitenes, sakot, ka turpinājumu šai sērijai visticamāk latviski neizdos.


message 39: by Ilze Sweeney (new)

Ilze Sweeney | 18 comments Msmarii wrote: ".
Mani vakar saskumdināja izdevniecības meitenes, sakot, ka turpinājumu š..."


Kas šādam lēmumam ir par iemeslu? Pieprasījuma vai resursu trūkums?


message 40: by Doronike (new)

Doronike | 26 comments Msmarii wrote: "Mani vakar saskumdināja izdevniecības meitenes, sakot, ka turpinājumu š..."

Nu galīgi nepatīk tāds vēstījums :( Mani stipri vien tracina, ka daudzām sērijām izdod tikai pāris grāmatu (un labi, ja tās ir sākuma grāmatas).


message 41: by Kristīne (new)

Kristīne | 25 comments @Msmarii

gauži gauži bēdīgi...

bet šajā gadījumā gribas teikt, izdevniecība ne bez grēka, jo es veikalā labi jūtu, kam ir bijusi reklāma un kam ne. Svežzemnieces gadījumā, klusi parādījās, klusi nozudīs...


Mairita (Marii grāmatplaukts) (mariigramatplaukts) | 102 comments @ Ilze, Doronike, Kristīne: uz to, kāpēc nebūs turpinājums vislabāk droši vien spēs atbildēt Bārbala, jo es neuzprasīju konkrētu iemeslu. Mani arī mulsina, ka "Svešzemniece" tā kā nobīdīta pabērna lomā.


message 43: by Agnese (new)

Agnese (koyama) Turpinu piedalīties Decembra sēriju izaicinājumā - iesāku Terry Pratchett & Stephen Baxter garās zemes sēriju ar pirmo grāmatu - The Long Earth. Man ļoti patika. Un galīgi ne-Diskzemes stilā.
Globusā darbiniece kkad pažēlojās, ka viņi mēģinājuši tirgot kko no Prečeta, bet te neviens īsti nepērkot. Nez, varbūt tur kkāda īpaša reklāma vajadzīga, lai izglītotu latviešu lasītājus.


message 44: by Agnese (new)

Agnese (koyama) Paspēju vēl decembrī izlasīt The Long War, otro grāmatu garās zemes sērijā :) tagad jāgaida, kad izdos nākamo daļu.


back to top