Čtenářský klub Cz/Sk discussion

44 views

Comments Showing 1-10 of 10 (10 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Illyria (new)

Illyria (illyriab) | 385 comments Tento měsíc se bedeme zabývat komiksy.
Jaké máte zkušenosti s komiksy? Čtete je často? Jaké jsou vaše nejoblíbenější? Které se vám naopak nelíbily? Máte v plánu číst víc komiksů?

Napište, jaký komiks jste četli tenhle měsíc. Co se vám na něm líbilo? Proč jste si vybrali tuhle knihu?

Pokud nevíte co si vybrat, tady je pár návrhů. Můžete si vybrat jednu z nich nebo můžete číst něco jiného.
The Crow - Vrána
Anya's Ghost - Anin duch
V for Vendetta - V jako vendeta
Maus I : A Survivor's Tale : My Father Bleeds History - 1. Otcova krvavá pouť dějinami
The Incal - Incal

VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!!!


message 2: by Illyria (new)

Illyria (illyriab) | 385 comments Já komiksy nečtu - je tam příliš moc obrázků a málo příběhu. Tohle jsem si vždycky myslela, ale pravda je, že jsem jim nikdy nedala šanci a to je (dle mého názoru) chyba.

Z knihovny jsem si pučila X-men: První třída. Hlavně, protože jsem si předsevzela letos přečíst nějakou knihu ke každému písmenu v abecedě. Nepřekvapí vás, že jsem si s X nevěděla moc rady. Navíc jsem viděla několik dílů filmů a docela se mi líbily. Jen jsem si nikdy nebyla jistá kdo je kdo..
.
Tento komiks nebyl příšerný - přečetla jsem to během jednoho sezení, ale lhala bych, kdybych tvrdila, že to na mě udělalo dojem. Nemusím tenhle styl ilustrací, neměla jsem dojem, že bych se skutečně seznámila s postavy, ani s dějem. Pořád s něčím bojovali, ale jak ten problém vznikl, jaké měl následky? To jsem někdy nevěděla.

Myslím, že je to hlavně moje vina, protože jsem si vyprala špatnou knihu. Tuhle chybu už neudělám. Ve škole jsme teď začali dělat druhou světovou válku a to je ideální čas na to, abych si přečetla Mause. Tahle kniha zní mnohem lákavěji.


message 3: by Martina (last edited Dec 13, 2013 01:15PM) (new)

Martina (sechmet5) | 121 comments Když nepočítám Kačera Donalda, tak jsem ke komixům nikdy neměla moc dobrý vztah. Ty nejpropagovanější jsou superhrdinovské a to mě fakt nebere. Ale mám hodně ráda film Vrána, a tak už dlouho toužím po tom, přečíst si předlohu. Jenže to do mě bohužel ani tak neleze (ale je fakt, že tam je blbej font). Další problém je, že to nezvládne moje čtečka...
Další komix, u kterého jsem si věřila ještě víc než u Vrány, že to přečtu, je Scott Pilgrim. Tady mé čtení ztroskotalo na tom, že film se zdá být přesnou kopií komixu, a vypadá to, že čtení mi nic nového nepřinese.

Je pravda, že občas čtu krátké komixy na internetu, jako třeba Looking for Group nebo komixy od Yuumei, která dělá opravdu krásné věci s dobrým příběhem. 1000 Words je třeba krásná věc. Jen je problém, že se člověk dost načeká. Nehledě na to, že má yuumei rozjetých více sérií najednou.


message 4: by Illyria (new)

Illyria (illyriab) | 385 comments Tak jsem už dočetla i Mause a rozhodně se mi líbil víc než X-meni.

Ilustrace se mi líbily, i když by se mi líbily ještě víc, kdyby byly barevné. Jelikož autor příběh podává jako rozhovor s otcem v dnešní době, může zároveň soudit události nazákladě událostí, které se teprve stanou. Tím to dává i do širšího kontextu. Vypráví to s humorem a čtivě, zbytečně se nezdržuje dlouhými popisy.

Mně se to líbilo a doporučuju i dalším lidem, kteří se zajímají o tuhle dobu, ale nechtějí se obtěžovat čtením celého dlouhého romanu v běžné formě.


hisgamingmajesty | 19 comments Maus je klasika, o tom není sporu!!!


message 6: by Sam (new)

Sam | 20 comments Já komiksy moc nečtu, protože jim většinou něco schází. Náhodou jsem ale objevila i takové, které odpovídají mému vkusu - intelektuálně přínosné. Mým oblíbeným autorem je Petr Kopl, i když jsem od něj četla jen tři díla Procitnutí, Druhé procitnutí a Návrat do údolí stínů. Ráda bych si taky přečetla V jako Vendeta, All You Need Is Kill - Stačí jen zabíjet a Zbytky dětství.


message 7: by Eva (new)

Eva | 39 comments Přečetla jsem komix, který je inspirativní ale ne svým příběhem. Jsou v něm komixovou formou ztvárněné prožité životní lekce a postřehy z úhlu pohledu jedné profese. Korektor mi za přečtení rozhodně stál a dost jsem se u toho pobavila.


message 8: by Veronika (new)

Veronika Jako malá jsem měla komiksy ráda, ale potom mě to nějak přešlo právě proto, že jsem z nich začala mít pocit "hodně obrázků, skoro žádný text" a přestalo mě to bavit. V posledních měsících si k nim ale znovu nalézám cestu a může za to fakt, že jsem jako náctiletá přišla k anime a následně objevila i mangu. Teď už mám doma několik různých komiksů a těším se, až se k nim dostanu. Dnes si myslím, že i tento druh knih má něco do sebe.


message 9: by Martin (new)

Martin Dolezal (nethar) | 146 comments Já se komiksům vždycky spíš vyhýbal (tedy myslím takový ty knižní, nepočítám Čtyřlístek, Rychlé šípy, apod. :-)), přesně z těch důvodů, jak tu už víckrát zaznělo. Přišlo mi to takové "podřadné" čtení, samé obrázky, samé "ugh", "wow", "bum", "křach" a kde nic tu nic. Ale ačkoliv to nebývá bohaté na stylistické obraty, uznávám, že je to prostě zase vlastně jiný styl, jako je film něco jiného než kniha, že ty obrázky jiným způsobem dokreslí atmosféru, že to asi má něco do sebe. Ale zkušenosti mám minimální. Před pár lety jsem dal bratrovi první díl Sandmana od Gaimana - The Sandman, Vol. 01: Preludes & Nocturnes - pak jsem si to také přečetl (prohlédl?) a nebyl jsem z toho úplně na větvi, ale nebylo to vůbec tak špatné, jak bych si myslel. Mě prostě odrazují takoví ti věčně se bijící superhrdinové jako je Batman, Superman, Spiderman atd.
No nicméně i na základě znovuoživení téhle diskuze jsem se rozhodl, že si teda trochu rozšířím obzory, kolega v práci toho má hodně, takže jsem ho poprosil a půjčil si pár těch podle něj zajímavějších a uvidíme, co to se mnou udělá.
Jako první tam mám úplnou klasiku - The Dark Knight Returns.


message 10: by Illyria (new)

Illyria (illyriab) | 385 comments Já pořád nemůžu říct, že by mě nějaký komiks úplně uhranul, ale přece jen jsem to od svého minulého komentáře zkoušela dál, ve směs úspěšně. Můžu s klidným svědomým doporučit Ságu Saga, Vol. 1 (minimálně první čtyři díly jsou v češtině, já ale zatím četla jen první dva).

Zkoušela jsem to taky s mangy, začala jsem s Death Note a prvních pár dílů mě docela bavilo. I tak jsem to ale vzdala před koncem série, u 9. dílu.

Dostala jsem se i k Vráně, ale velký dojem na mě neudělala (četla jsem to v prosinci, ale nic si z toho napamatuji)


back to top