Lietuva / Lithuania discussion

303 views
Užsienio literatūra > Skandinavų literatūra

Comments Showing 1-24 of 24 (24 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Justė (new)

Justė | 574 comments Mod
Sveiki, domiuosi skandinavų literatūra. Prašau pasidalinti rekomendacijomis ir pasiūlyti bet kokio žanro kūrinių iš norvegų, švedų, suomių, danų ir islandų autorių.


Evelina | AvalinahsBooks (avalinahsbooks) Monika Fagerholm - "Amerikietė mergaitė". Švedų :)
dar "Ana, Hana ir Johana", Marianne Fredriksson.


message 3: by Jonas (new)

Jonas | 4 comments Mod
Jeigu patinka klasika, tai Knutas Hamsunas :) pvz "Panas".


message 4: by Gabrielė (new)

Gabrielė (apwohalyptica) | 44 comments SUOMIAI (nors ir ne skandinavai :)
Arto Paasilinna „Kaukiantis malūnininkas“ (5/5)
Arto Paasilinna „Gudrioji nuodų virėja“ (5/5)
Kari Hotakainen „Apkasų kelias“ (4/5)
Sofi Oksanen „Valymas“ (4/5)
Sofi Oksanen „Stalino karvės“ (žadu skaityti)
Ranya Paasonen „Saulės padėtis“ (4/5)

SUOMIJOS ŠVEDAI :)
Tove Jansson „Trolių Mumių“ serija (būtina perskaityti kiekvienam save gerbiančiam šiauriečių literatūros mylėtojui)
Tove Jansson „Vasaros knyga“ (5/5)

ŠVEDAI
Henning Mankell „Kurto Volanderio“ serija (pats mylimiausias detektyvų herojus)
Stieg Larsson „Millennium“ trilogija
Ingmar Bergman „Fani ir Aleksandras“ (5/5)
Henning Mankell „Žmogus iš Beidžingo“ (5/5)

Čia ką esu pati skaičiusi ir galiu rekomenduoti. Be to, siūlau panagrinėti „Best Scandinavian and Nordic Literature“ sąrašą :)


message 5: by Justė (new)

Justė | 574 comments Mod
Ačiū už pasiūlymus. Lauksiu dar. Kai kurie paminėti kūriniai su dideliu malonumu jau perskaityti :)


message 6: by Asta (new)

Asta | 8 comments Juste, kokio žanro literatūra domina?
manau bevik suomiška klasika tapusį "Sinuhę egiptietį" esate skaičiusi?
Herbjorg Wassmo knygas? Jas visas rekomenduočiau, bent jau tos, kurios išverstos į lietuvių kalbą.


Evelina | AvalinahsBooks (avalinahsbooks) kaip galėjau pamiršti Sinuhę :)


message 8: by Gabrielė (new)

Gabrielė (apwohalyptica) | 44 comments O, yra Mikos Waltario skaitytojų... :) Turiu klausimą — jis yra parašęs kažką tikro suomiško? (ne apie egiptiečius, graikus, romėnus ir t.t.) Norėčiau paskaityt didžiojo suomių rašytojo knygų, bet kad nerandu tinkamos..


message 9: by Justė (new)

Justė | 574 comments Mod
Visokie žanrai domina!

O "Sinuhės" neskaičiau, bet Waltari žinomas iš nuogirdų. Matyt, šito ir imsiuos! Ačiū :)


message 10: by Justė (new)

Justė | 574 comments Mod
Gabriele, irgi istorinė, bet jau iš šaltesnių regionų būtų "Karina Mauno duktė".Mika Waltari
Karina, Mauno duktė

Puslapiai: 240
Leidykla: Tyto alba
Išleista: 2009 m., Vilnius
Vertėjas: Aida Krilavičienė
Viršelis: kietas
ISBN kodas: ISBN 978-9986-16-728-0

Knygos anotacija
Garsiausio suomių rašytojo Mikos Waltario (1908–1979) pirmasis romanas „Karina Mauno duktė“, parašytas 1942-aisiais, pasakoja apie nepaprastą nepaprastos moters gyvenimą. Dabar, kai pasaulyje vis daugiau moterų kopia į aukštus politinius postus, ši knyga įgyja netikėto aktualumo.

Karina – istorinis asmuo. Karina – „mergaitė iš liaudies“, gimusi 1550 metais, patyrė ir neturtą, ir dvaro puošnumą, ir karūnos sunkumą ant savo galvos, ir permainingą karališką laimę. Atskirta nuo vaikų, nekenčiama ir niekinama, netekusi vyro, Švedijos karaliaus, ji narsiai ir ištvermingai gyvena toliau kaimyninėje Suomijoje. Tik jau visai kitaip...

„Karina Mauno duktė“ – tai paminklas moters grožiui, kantrybei ir sumanumui. Rūsti Šiaurės atmosfera, pilkas Švedijos dangus ir nesvetingi rūmai, nuauksinti karaliaus Eriko XIV meilės atspindžių, kovos dėl valdžios, nepalankios žvaigždžių ištarmės ir pilies kieme besiliejantis kraujas – visa tai Mika Waltaris supina į jaudinančio pasakojimo kamuolį.

Šešiolikto amžiaus Švedijos ir Suomijos istorijos fragmentas, papasakotas per karalienės Karinos, Mauno dukters, gyvenimą, atgyja skaitytojo akyse – negailestingi, žiaurūs ir įspūdingi buvo karaliaus Eriko XIV valdymo metai. Kaip gyva iškyla ir Karina, mylinti, sumani, nepalaužiama – žemiška ir tikroviška. Ne veltui jos, palaidotos Turku katedroje, atminimas iki šiol gerbiamas abiejose šalyse.


message 11: by Gabrielė (new)

Gabrielė (apwohalyptica) | 44 comments Netraukia manęs tokios knygos, ką gi, liksiu be Waltario...

Jei dar kas nors žinot suomių rašytojų, prašau parekomenduokit, labai myliu tą šalį ir stengiuos vis atrast jų literatūrą! :)


message 12: by Justė (new)

Justė | 574 comments Mod
Beje, Herbjorg Wassmo knygos visos (išverstos į lietuvių k.) jau perskaitytos. Nors garbaus amžiaus autorė, bet gal dar pasirodys naujų knygų? Nes ji viena mano mylimiausiųjų! Reikia pasiknisti google, gal kokį interviu neseną rasiu...

Gabriele, šiemet iš suomių su Paasilina susipažinau (labai puiki pažintis, bet Tu jį jau žinai) ir dar su J. Sinisalo (skaičiau "Trolį" ir labai nepatiko, bet visų skoniai skiriasi, tai gal Tau kaip tik patiktų).


message 13: by Gabrielė (new)

Gabrielė (apwohalyptica) | 44 comments A. Paasilinna yra tikras suomiškos literatūros perlas, jo „Kaukiantį malūnininką“ nusipirkau dar tą pačią dieną, kai tik sužinojau, kad jis pasirodė mūsų „Pegase“ Kėdainiuose (netgi teko užeiti į darbuotojų kambarėlį, kur iškilmingai knyga buvo išpakuota iš didžiulio siuntinio bei įteikta man — tas šviežias spaustuvės kvapas neapsakomas!) Jį skaičiau kelis kartus, buvau paskolinusi paskaityti geriausiai draugei ir lietuvių k. mokytojai. Bandžiau įbrukti ir mamai, bet ji sakė, jog pabaiga per liūdna, kad galėtų pabaigti...

Vėliau skaičiau ir „Gudriąją nuodų virėją“, ir garsiuosius „Zuikio metus“, ir net draugo parūpintą „Grupinės savižudybės magiją“ audio formatu (pastaroji, ko gero, dėl to, kad buvo ne popierinė, o garsinė, patiko mažiausiai, nes ko jau ko, bet klausyti knygų nemoku visiškai :))

J. Sinisalo „Trolį“ irgi skaičiau — irgi nepatiko :) Štai visa mano suomių lentyna (tiek skaitytų, tiek laukiančių savo šlovės valandos): goodreads.com/apwohalyptica/finnish

Kad ir kaip bebūtų gaila, kai kurios knygos nenori su manimi draugauti — tokių pasitaikė ir suomių literatūros tarpe. Sąrašas čia: goodreads.com/apwohalyptica/unfinished


message 14: by Asta (new)

Asta | 8 comments Gabrielė wrote: "Netraukia manęs tokios knygos, ką gi, liksiu be Waltario...

Jei dar kas nors žinot suomių rašytojų, prašau parekomenduokit, labai myliu tą šalį ir stengiuos vis atrast jų literatūrą! :)"


Gabriele, o suomiškai skaitai? parekomenduočiau tada daugiau, nes į lietuvių kalbą išversta nedaug suomių knygų.


message 15: by Asta (new)

Asta | 8 comments Gabriele, mielai pasidairyčiau po tavo suomišką lentyną, bet ji skirta tik draugams :)


message 16: by Asta (last edited Sep 05, 2013 11:49AM) (new)

Asta | 8 comments Gabrielė wrote: "O, yra Mikos Waltario skaitytojų... :) Turiu klausimą — jis yra parašęs kažką tikro suomiško? (ne apie egiptiečius, graikus, romėnus ir t.t.) Norėčiau paskaityt didžiojo suomių rašytojo knygų, bet ..."
Yra parašęs ir tikro suomiško, bet jos neišversto nei į lietuvių, nei į anglų kalbą. Yra trilogija apie komisarą Palmu, yra pasakų, siaubo romanų :) Nes jis rašė tikrai ne vien istorinius romanus.
Gabrielė wrote: "Netraukia manęs tokios knygos, ką gi, liksiu be Waltario...

Jei dar kas nors žinot suomių rašytojų, prašau parekomenduokit, labai myliu tą šalį ir stengiuos vis atrast jų literatūrą! :)"

Suomių autoriai yra mažai verčiami į lietuvių kalbą.
Bet šiaip iš turimų galiu rekomenduoti Leene Lander ("Tegul užeina audra"), Risto Isomäki, Kaari Utrio ("Ievos dukterys").


message 17: by Pranykustolumoj (new)

Pranykustolumoj | 6 comments grįžtant prie kitų skandinavų, man patiko švedės M.Tikkanen "Raudonkepuraitė" - labai savotiškas stilius, tokia labai moteriška knyga, bet ne iš tų saldžių, graudenančių, tokia labiau tikroviška, vietom skaudi


message 18: by Gabrielė (new)

Gabrielė (apwohalyptica) | 44 comments Asta, ačiū už net kelis atsakymus :)
1. Suomiškai, deja, neskaitau, o labai norėčiau... Ir suomių literatūros vertimų situaciją puikiai suprantu — Lietuvoj nėra didelės paklausos: leidyklos vaikosi populiarių, ergo pelningų leidinių (negaliu tokių kaip „50 shades of Grey“ vadint knygomis), o visa protingoji (vadinkim ją taip) literatūra lieka kažkur ten, užnugaryje; ją leidžia tik drąsios leidyklos, kurios nebijo klientams siūlyti ne vien „duoną ir žaidimus“.
2. Atsiprašau, kad po lentyną dairytis neleidžia — Goodreads politika žmonėms iki 18 m. automatiškai viską paslepia po devyniais užraktais :) Už 11 dienų jau turėtų leisti pažiūrėti, pabandysiu dar pakeitaliot nustatymus.
3. Leene Lander knygą laikiau rankose, kažkodėl nepatraukė. Gal ne ta skaitymo nuotaika buvo :) Risto Isomäki „Sarasvati upės smėlį“ pamačiau vienam knygyne labai atsitiktinai — buvo padėta šūsnis knygų už mažiau nei 5 Lt ir už akies užkliuvo įtartinai suomiškai atrodanti pavardė... Griebiau, perskaičiau, patiko :) Kaari Utrio dar negirdėta, reiks paieškot.

Ačiū už rekomendacijas. Išsiunčiau Jums pakvietimą į draugus, taip greičiau parodys suomių lentyną :)


message 19: by Skaistė (new)

Skaistė | 260 comments Hm, nelabai skaitau skandinavų literatūrą. Tačiau vieną esu skaičius - danų autoriaus Peter Høeg "Panelės Smilo sniego jausmas".

http://www.goodreads.com/book/show/26...

Nebuvau tokios girdėjus, draugė rekomendavo paskaityti - pamėginau ir visai patiko. Tokia įdomi, savotiška knyga, kažkuo sužavi. Įdomi pagrindinė veikėja, siužetas, sniego aprašymai. Gal dar neteko skaityti :)

Yra išėjusi šio autoriaus ir antra knyga lietuvių kalba - "Tylioji mergaitė". Tikiuosi anksčiau ar vėliau perskaityti, įdomu, kokia bus ši istorija. O, dar beieškodama užtikau ir dar porą išverstų knygų - "Dramblių prižiūrėtojų vaikai" ir "Moteris ir beždžionė". Matau Libis bibliotekų sistemoje yra ir dar kelios knygos anglų, rusų ir vokiečių kalbomis.


message 20: by Skaistė (new)

Skaistė | 260 comments Dar netyčia užtikau porą skaitytų knygų - švedų autorės Katarina Mazetti "Vaikinas nuo gretimo kapo" bei "Šeimos kapas". Čia lengvi romanai, bet mane sužavėjo tuo, kad pakankamai įdomi, o svarbiausia - prajuokinanti istorija. Libis sistemoje radau ir kelias jos knygas originalo knyga.


message 21: by Pranykustolumoj (new)

Pranykustolumoj | 6 comments P.Høeg "Tylioji mergaitė" man labai patiko. net užsimaniau nuosavos, o "Panelė Smila" manęs dar laukia. o štai apie naująją "Dramblių prižiūrėtojų vaikai" atsiliepimai gerokai šaltesni, bet jei kada užtiksiu bibliotekoje, vis tiek norėsiu bent pabandyti paskaityti.


message 22: by Skaistė (new)

Skaistė | 260 comments Ak, prisiminiau dar kelias, jos daugiau skirtos jaunesnio amžiaus skaitytojams, bet vis vien gali būti įdomu paskaityti.

Vaikystėj skaičiau švedų autoriaus seriją apie Pieterį ir mane labai sužavėjo, tuo metu norėjau būti tokia kaip Pieteris ir patirti tokių nuotykių (Hans Peterson "Pieteris nuotykiautojas", "Pieteris svetimšalis", "Pieteris jūrų plėšikas").

Kita labai žavi knyga, taip pat skaityta vaikystėje - švedų autoriaus Sven Nordqvist "Petsono tortas. Lapių medžioklė". Kitos tokios juokingos istorijos (ypač "Petsono tortas" buvo be galo juokingas) ir su tokiomis nuostabiomis iliustracijomis neteko skaityti. Dabar knygynuose yra daug šio autoriaus knygų apie Petsoną - naujai išleista leidyklos "Nieko rimto".


message 23: by Renata (new)

Renata Ko (makatumbis) | 1 comments Kas mėgstat pasinerti į keistą vienišių pasaulį, rekomenduoju švedų autoriaus Torgny Lindgren "Dorė biblija", taip pat "Kamanių medus".


message 24: by Eugenija (last edited May 02, 2017 07:28AM) (new)

Eugenija U | 16 comments Camilla Lackberg,Jo Nesbø, Jørn Lier Horst, Lars Kepler, Anne Holt, Henning Mankell


back to top