Čtenářský klub Cz/Sk discussion

43 views
Ostatní - off topic > Změny k lepšímu

Comments Showing 1-5 of 5 (5 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Illyria (new)

Illyria (illyriab) | 385 comments Poslední dobou se diskuzí účasnilo jen pár lidí - někdy jsem dokonce byla jediná.
Proč? Nezajímají vás vybrané knihy? Nemáte čas na čtení? Mohli bychom dát každé knize dva měsíce... Nebo možná nemáte dost času danou knihu sehnat? Máte vůbec ještě zájem pokračovat?

Pokud byste s něčím měli problém nebo chtěli něco změnit, napište to do komentářů a uvidím, co s tím budu moct udělat.


message 2: by Petr (new)

Petr Šimčík (petrsimcik) | 5 comments Tak, já třeba přečtu v tramvaji jednu knihu za 3 - 5 dní, ale tak nějak čtu co mi přijde pod ruku a na co je zrovna chuť. Takže čtení na povel mě moc nebere. Až bude něco co jsem četl rád se pochlubím :)


message 3: by Martina (new)

Martina (sechmet5) | 121 comments Na jednu stranu byly prázdniny, a já jsem to tu moc nesledovala, na druhou stranu to mám trochu jak Petr, že nedokážu číst jen tak na povel.

* Ale napadlo mě, že by bylo dobré, kdyby každý napsal, jaké knížky nejraději čtou, případně přidal pár příkladů. Aby se lépe tvořili žánry pro nové hlasování.
Já mám ráda hlavně žánry fantasy, sci-fi a romance, moc si nepotrpím na povinnou četbu, protože už tak ji mám rozebranou do posledního písmenka, ale jsou výjimky. Chci se začíst do mystery a horrorů.
Moje oblíbené knížky
* Třeba by se mohli knížky vybírat i podle podobného obsahu nebo různých pojetí jednoho tématu...
* Mohla by se dávat alternativní kniha, ale to je asi blbost teď zavádět, když se nekomentuje ani k jedný.


message 4: by Illyria (new)

Illyria (illyriab) | 385 comments Hodně jsem přemýšlela o tom, jak nejlépe pokračovat s touto skupinou v novém roce.

Došla jsem k závěru, že bude lepší nevybírat jednotlivé knihy ke každému měsíci, ale místo toho vybereme téma, o kterém si budeme povídat. Na začátku vždycky uvedu několik doporučených knih, ale každý si může vybrat libovolnou knihu z této oblasti a o té napíše.

Můžeme se bavit i obecně o žánrech a porovnávat jednotlivé knihy. Takto můžeme objevit nové knihy, o kterých jsme do teď neslyšeli, ale zní zajímavě. Jednou za čas několik z těchto knih vyberu a z nich budeme hlasovat, kterou si společně přečteme. To by probíhalo podobně jako do teď.

V lednu bychom mohli číst knihy, které letos vyhrajou v některé z kategorií Goodreads Choice Awards. Každý si může vybrat knihu, která ho nejvíc zaujala, a pak o ní napsat.

Doufám, že vám tenhle plán bude vyhovovat. Napište, jestli máte lepší návrhy nebo otázky.


message 5: by Martina (new)

Martina (sechmet5) | 121 comments Ten plán se mi líbí ;)


back to top