Turkish Reading Challenges discussion

Ruhi Mücerret
This topic is about Ruhi Mücerret
93 views
Tartışmalar - Discussions > Ruhi Mücerret ile ilgili tartışma

Comments Showing 1-5 of 5 (5 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Ugur, Challenge Generator (new) - rated it 5 stars

Ugur (ugur_basak) | 1329 comments Mod
Murat Menteş'ın Ruhi Mücerret kitabı ile ilgili tartışmaya buradan başlayabilirsiniz.


message 2: by Ugur, Challenge Generator (new) - rated it 5 stars

Ugur (ugur_basak) | 1329 comments Mod
İlk yorum benden gelsin. Yazarın bu okuduğum ikinci kitabıydı. Belirli bir tarzı oluşturmuş ve kurallar ile kitaplar yayınlamakta. Bazıları bu konuyu sıkıcı bulurken, ben kitabın hızlı ilerlemesi ve eğlendirmesi sebebi ile beğeniyorum bu tarzı.

Kitap ile ilgili genel yorumumu burada bulabilirsiniz. Türk edebiyatındaki farklı tatlardan birisi olması sebebi ile tercih ediyorum okumayı.


Luna (inceliksiz) | 15 comments Menteş sahiden değişik bir adam. Kaldı ki Türk edebiyatında böyle yazan çok az insan var. Belki onlardan bir diğeri Alper Canıgüz olabilir ki -bunu söylemek her ne kadar bana düşmese de- kendisinin bu konuda Menteş'in ustası olabileceği kanaatindeyim. Dublörün Dilemması, Korkma Ben Varım ve Ruhi Mücerret'i bu sıralamayla okumuş bir Menteşsever olarak Menteş'in Korkma Ben Varım'ının peşisıra gelen Ruhi Mücerret'inin; Alper Canıgüz'ün Oğullar ve Rencide Ruhlar'ı ile Alper Kamu - Cehennem Çiçeği arasındaki gibi bir grafik artışı yakalayamadığını düşünüyorum. Ama yeter ki yazsınlar, gün gelip yaşlandıklarında kötü yazsalar bile ben okurum :) Tarzlarından çok nefret etmiyorsanız, size de tavsiye ederim naçizane.


Ebru (galanima) | 28 comments Bana bu kitabı anlat deseler okuduğumu anlatamam film gibiydi izlemeniz lazım diyebilirim.Altı çizilecek çok güzel cümleler vardı.Ama sabun köpüğü gibi akılda kalmıyor malesef


Pinariki (pinarchan) | 210 comments Ebru'nun yorumuna katılıyorum.. Sabun köpüğü gibi bir kitap olmuş bu. Üstelik tüketim toplumunu eleştireceğim diye, reklamları bol bol kullanan ve sadist bir reklamcının 'kötü karakter'i canlandırdığı bu roman, malesef, günümüz hızlı tüketim mallarndan biri olup çıkıyor böylelikle.
Murat Menteş'in okuduğum ilk kitabı. Grubumuzda da beğenilen, sevilen, yazılı ve görsel basında da övgüler toplayan bir yazar olduğu için, belki fazla bir beklentiye girerek okumaya başladım.
Belki de bu yüzden, hayalkırıklığı oldu benim için.
Ha keyifli bir kitaptı. Okuduğum süre boyunca güzel vakit geçirtti. Arada güldürdü, bazı cümleleri (ya da aforizmaları) vay be dedirtti. Ama genel olarak baktığmızda, 'güzel iş, iyi edebiyat, seneler sonra dönüp tekrar okurum' diyeceğim bir eser değildi.


back to top