Polska / Poland discussion

107 views
Booklikes

Comments Showing 1-10 of 10 (10 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Katarzyna (new)

Katarzyna | 85 comments Czy ktoś wypróbowywał Booklikes? Dopiero dzisiaj się o niej dowiedziałam i buszuje. Warto, nie warto?


message 2: by Mat (new)

Mat | 140 comments Pierwszy słyszę, co to i jak pierwsze wrażenia?


message 3: by Katarzyna (new)

Katarzyna | 85 comments Bo to świeżynka. Przeczytałam, że 14 maja ruszyła polska wersja. Na razie importuję książki, nie ma z tym problemu. To ma być takie połączenie bloggera i goodreads. Pomysł dobry. Zastanawiam się tylko czy jeszcze jedna strona moli książkowych wbije się w rynek. Poszperam, zobaczę, coś wtedy więcej napiszę.
Półki jak w Na Kanapie, oś czasu jak w FB, komentarze jak posty w blogerze. Taka hybryda ;)
A może ktoś już próbował, czy jestem pierwsza?


message 4: by Margo (new)

Margo Julka, chyba byłaś pierwsza. Po przeczytaniu twojego postu, zaraz weszłam na Booklikes i się zalogowałam. Jak na razie to importuje książki z goodreads, ale piszą mi, że planowany czas importu wynosi 7 godzin (a było 12 więc już mamy postęp). Jak na razie nie wiem jeszcze co i jak, ale jak się książki załadują i będę miała parę dni na "zabawę" to dam znać co myślę na temat Booklikes, oki?


message 5: by Paulina (new)

Paulina (paula_22) | 19 comments Ja tam zajrzałam i stwierdziłam, że to gorsza wersja goodreads. Ale to tylko moje wrażenie, a poza tym za dużo dodatków - jakieś blogi itp - przesadzone.


message 6: by Margo (new)

Margo Z tego co widziałam, to blog jest opcjonalny (to poprawne polskie słowo?), ale Paulina ma racje, że pierwsze wrażenie to kopia goodreads. Jednak tak jak mówię, nie miałam czasu jeszcze rozgryść strony.


message 7: by Paulina (new)

Paulina (paula_22) | 19 comments Wiadomo jak komu co pasuje. Ja jak weszłam w goodreads to nie umiem korzystać z niczego innego, np. lubimyczytać.pl. Tak ciężko mi szło, że dałam sobie spokój :)


message 8: by Katarzyna (new)

Katarzyna | 85 comments Sprawdzić zawsze warto. Z ciekawości założyłam konta na Lubimy czytać, Biblionetce i Na kanapie też chyba mam. Ale zawsze wracam i tak do goodreads.
Z tego co na razie widzę, to Booklikes raczej będzie chciało konkurować z bloggerem niż z goodreads. Pierwsza wada jaką znalazłam, to to, że po wyświetleniu książki nie widać recenzji innych osób. Po kliknięciu w zakładkę "więcej" przenosi nas na stronę empiku. Czyli można poczytać blogi innych osób i poustawiać sobie książki na półkach. Dla mnie to za mało.


message 9: by Margo (new)

Margo Właśnie zauważyłam ten sam problem. Można tylko zobaczyć recenzje danej osoby, do której należy blog, no chyba że ktoś dodaje komentarz do danej książki na danym blogu.

Jest też problem z załadowanymi książkami. Nie wszytko się zgadza z okładkami. Książka ma inny tytuł niż okładka.

Trzeba takrze samemu ustawić sklepy w jakich chcemy szukać nasze książki i zamiast szukać książek we wszystkich sklepach jakie mamy ustawione, system pozwala nam na przeszukanie tylko jednej bazy księgarni na raz :/. Trochę się naklęłam przy poprawkach, aż w końcu dałam sobie spokój. Poprawiłam tylko książki z pułki 'favorite', a resztę zostawiłam tak jak było.

Jak na razie wygląda to jak zwykły blog o książkach. Wole goodreads, gdzie widzę opinię moich przyjaciół na temat książek i gdzie mogę znaleźć rekomendacje ustawione według moich pułek. Dam stronie miesiąc i zobaczę czy się w ogóle opłaca trzymać tej witryny, ale jak na razie nie widzę powodu.


message 10: by Kama (new)

Kama (Okama) I co? Bawie sie na booklikes. Najwieksza wada booklikes to mala liczba czytelnikow. ;) Troche inne ma zalozenia od GR, ale powoli chyba ogarne. ;)


back to top