Latvija discussion

Rebeka
This topic is about Rebeka
64 views
Ikmēneša kopīgā lasīšana > Ārzemju (jūnijs) – REBEKA

Comments Showing 1-8 of 8 (8 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Ieva, Moderator (new) - added it

Ieva (aveirulz) | 222 comments Jūnijā apspriežam Dafnes di Morjē „Rebeku” – angļu literatūras klasiku, mīlas, mistikas un kaislību caurvīto darbu, kura nosaukumu atradīsim vairākos topos starp labākajām grāmatām un grāmatām, kas obligāti jāizlasa.


Mairita (Marii grāmatplaukts) (mariigramatplaukts) | 102 comments "Rebeka" ir burvīgs romāns! No manu mīļāko grāmatu saraksta. Manuprāt, skaistākais grāmatas sākums, kādu esmu lasījusi. Patika gotiski romantiskā noskaņa, psiholoģiskā spriedze, noslēpums un atrisinājums. Brīnos, ka šis darbs ekranizēts tikai divreiz un pirmais to izdarījis Hičkoks tālajā 1940 gadā. Pilna atsauksme manā blogā http://gramatas.wordpress.com/2012/08...


message 3: by Rebeka (new) - added it

Rebeka | 2 comments Šis darbs jau sen ir lasāmo sarakstā, lielākoties tādēļ, ka mans vārds ir Rebeka. :D
Neesmu īsti pārliecināta, ka jūnijā izlasīšu, bet tagad būs papildus motivācija to beidzot izdarīt.


Agnese | 123 comments Lasīju Rebeku tikai pirms kādiem pāris gadiem (ne vairāk kā 5iem), bet liela daļa jau pabalējusi no atmiņas. Atceros, ka man grāmata likās lēna un pat garlaicīga, galvenie tēli kaitinoši, lielā mīla likās uzpūsta un no zila gaisa rauta, tāpat kā sižeta sarežģījumi. Protams, tas nav sliktākais manis lasītais romāns, vismaz valoda bija raita(ja pareizi atceros). Pārlasīt gan netaisos.


message 5: by Valdis (new)

Valdis Justs | 2 comments Romantisks darbs, laikam vairāk piemērots sievietēm. No 5. ballēm dotu 3,5.


message 6: by Anna, Moderator (new) - rated it 5 stars

Anna (annamatsuyama) | 279 comments Shodien pabeidzu lasiit. Intresenta graamata.

Es negribeetu piekrist Valdim, es domaaju, ka darbs pavisam noteikti nav romantisks, kaa Agnese mineeja, lielaa miila ir uzpuusta no zila gaisa. Manaa skatijumaa, nav tur lielaas miilas. Graamatas varone ir jauna un nepieredzeejusi, veledamaas aizbeegt no laika kaveetajas pie necieshamas sievietes vinya beigaas kluva laika kavetaaja savam viiram, uzticiga kaa suns. Kameer Rebekka bija kaa kakis.


Stacy | 14 comments Lasīts. Nebiju sajūsmā. Tik tiešām grāmata likās lēna, kā kaķi velkot aiz astes, tik lai sarakstītu daudz maz pieklājīgu lappušu skaitu (kas, jāatzīst, piemīt daudziem iepriekšējā gadsimta sākuma un agrākiem darbiem, jo dzīve tolaik bija daudz lēnāka un cilvēkiem kavēties pie 20-lappušu gara debess apraksta bija vakara cienīgs laika pavadīšanas veids).


Tomass | 5 comments Jāpiekrīt Stacy par to, ka daudzas iepriekšējo gadsimtu grāmatas liekas lēnas, tajā skaitā „Rebeka”, bet, manuprāt, tieši tas jau ir pats labākais, jo šim grāmatām parasti ir ārkārtīgi aizraujošas beigas. Tu esi sēdējis daudzas stundas pie grāmatas, kas ir interesanta, tomēr ne uzbāzīgi aizraujoša, te pēkšņi, jau pie beigām tu attopies, ka to vairs nevar nolikt malā. Un pats labākais – šo grāmatu kulminācijai ir pamats, nav tā, ka jau no paša sākuma lasītājs ir ierauts spriedzē un grāmata beidzas pirms varoņi ir īsti iepazīti. „Rebeku” par izcilu nesauktu, tomēr, manuprāt, tā ir interesanta lasāmviela, kuru bija vērts iepazīt.


back to top