Latvija discussion

Uz kraujas rudzu laukā
This topic is about Uz kraujas rudzu laukā
106 views
Ikmēneša kopīgā lasīšana > Jauniešu (jūnijs) – UZ KRAUJAS RUDZU LAUKĀ

Comments Showing 1-14 of 14 (14 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Ieva, Moderator (new) - rated it 3 stars

Ieva (aveirulz) | 223 comments Jūnijā apspriežam Dž. D. Selindžera „Uz kraujas rudzu laukā” – amerikāņu literatūras klasiku, kura popularitāti un aktualitāti nezaudē gadu gaitā.


Mairita (Marii grāmatplaukts) (mariigramatplaukts) | 102 comments Paņēmu bibliotēkā un mazliet apmulsu - tai grāmatā ir vairāki stāsti. Vai sanāk, ka "Uz kraujas rudzu laukā" ir stāstu krājums, kurš nosaukts pēc viena no krājumā iekļautajiem stāstiem?


message 3: by Ieva, Moderator (new) - rated it 3 stars

Ieva (aveirulz) | 223 comments Msmarii wrote: "Paņēmu bibliotēkā un mazliet apmulsu - tai grāmatā ir vairāki stāsti. Vai sanāk, ka "Uz kraujas rudzu laukā" ir stāstu krājums, kurš nosaukts pēc viena no krājumā iekļautajiem stāstiem?"

Nē, tas ir atsevišķs romāns, lai gan pietiekami īss, tāpēc bieži tiek izdots kopā ar citiem darbiem. Piem., 1969. g. Liesams izdevumā ir klāt Augstāk spāres, namdari! ; Labi kožas banānzivtiņas ; Cilvēks, kas smējās ; De Domjē-Smita zilais periods ; Ķēpausis.


message 4: by Ieva, Moderator (new) - rated it 3 stars

Ieva (aveirulz) | 223 comments „Uz kraujas rudzu laukā” esmu lasījusi pat 2 reizes, tāpēc, ka vajadzēja par to spriest, bet pēc gada nebija atmiņā aizķēries NEKAS no romāna. Pēc otrās reizes aptuveni iegaumēju sižeta līniju, bet sajūsmā nebiju. Garlaikoja mani – nekādas simpātijas visa romāna laikā tā arī neviens tēls neguva.


Mairita (Marii grāmatplaukts) (mariigramatplaukts) | 102 comments Paldies, Ieva. Man kā reiz trāpījies 1969. gada izdevums.


Dace (timequake) | 13 comments Piekritīšu Ievai. Es gan viņu izlasīju tikko, nevis jau divas reizes, bet ticu, ka pēc kāda laika es arī vairs neatcerēšos neko no romāna. Ir pāris labu citātu, taču visā visumā es tiešām nesaprotu, kāpēc šis darbs tiek tik ļoti cildināts. Varbūt interesants ir skatupunkts un problēmas, kas ir visai atbilstošas arī mūsdienu jaunieša domāšanai un ikdienai, taču vispārīgi.. es nezinu. Ja būtu nopirkusi, būtu vīlusies. Un tas ir galvenais rādītājs jebkura daiļdarba vērtējumā.


Guna (gunaguna) | 14 comments Man savukārt, kad lasīju, ļoti patika, un liekas, ka tas, ka tur it kā nekā tāda nav, arī ir visa romāna sāls.


Ieva (ieva__) | 16 comments Esmu pamanījusi, ka lielai daļai šī grāmata patīk jaunībā, bet vēlāk pārlasot liekas garlaicīga. Izlasīju 16 gados, atbilstošā laikā un man ļoti patika. Precīzi atainots jaunības maksimālisms, nihilisms, nicinājums pret tagadni. Domāju, ka katram būtu jāizlasa skolas gados.


Mairita (Marii grāmatplaukts) (mariigramatplaukts) | 102 comments Mjā, šis garais stāsts tiešām ir jālasa 16 gados. Man patika kā Selindžers raksta, kādiem izteiksmes līdzekļiem pasniedz savu ideju, spēju novērtēt viņa talantu, bet pats sižets mani atstāja vienaldzīgu. Novērtēju kā labu klasiku, kurai ne vienmēr ir jāpatīk.


message 10: by Rebeka (new) - added it

Rebeka | 2 comments Ne patika, ne nepatika. Tiešām tāda sajūta, ka nekas īsti nenotiek. Līdz grāmatas pusei gaidīju kādu notikumu, bet tad sapratu, ka laikam nespīd.


Stacy | 14 comments Laikam jau lasīju par vēlu, nebija jau tie 16, tāpēc romāna darbība likās bezjēdzīga, kaitinoša vietām.


message 12: by Anna, Moderator (new) - rated it 5 stars

Anna Kļaviņa (annamatsuyama) | 279 comments Man loti patika.
Holdens noteikti ir viens no neaizmirstamakajiem graamatu varoniem. Personiski, man skiet sis ir diezgan skumjs staasts, it kaa nekas tragisks jau nav noticis, bet es beigaas pat apraudaajos. Un mani saraudinaat ir gruuti.


Tomass | 5 comments Grāmata atstāja mani ar pārdomām. Sākumā autora valoda tā kaitināja, ka tik tikko nenoliku nost. Vēlāk laikam pie tās pieradu.
Interesanti, ka Džona Lenona slepkavu Marku Čepmenu ļoti iespaidoja šis darbs. Pēc slepkavības viņš palika nozieguma vietā, lasīdams „Uz kraujas rudzu laukā”. Tiesā viņš arī citēja grāmatu. Var palasīt Wikipedia par viņu. Tas man lika paskatīties arī uz grāmatu no cita skatupunkta.


message 14: by Anna, Moderator (new) - rated it 5 stars

Anna Kļaviņa (annamatsuyama) | 279 comments Tomass wrote: "Grāmata atstāja mani ar pārdomām. Sākumā autora valoda tā kaitināja, ka tik tikko nenoliku nost. Vēlāk laikam pie tās pieradu.
Interesanti, ka Džona Lenona slepkavu Marku Čepmenu ļoti iespaidoja š..."


Intresanti


back to top