Latvija discussion

Nejaušā vakance
This topic is about Nejaušā vakance
140 views
Ikmēneša kopīgā lasīšana > NE-LATVIEŠU - janvāris - Nejaušā vakance

Comments Showing 1-7 of 7 (7 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 2: by Anna, Moderator (new) - rated it 4 stars

Anna Kļaviņa (annamatsuyama) | 279 comments Graamata laba. Realistisks socials skatijums. Daudz varonu, visi labi uzrakstiti un atdzivojas lapuses. Skarbs un paties skatijums uz cilveeku pasa sleptakajam domam.
Man patika.
Starp citu BBC taisis serialu.


Ella (ellux) | 18 comments Īpatnēja grāmata par sociālajām problēmām. Parāda atšķirīgu sociālo slāņu un dažādu personību savstarpējo attiecību samudžinātos mezglus. Roulinga jau atkal ir spējusi uzpīt zirnekļa tīklu, kur paraujot vienu pavedienu sekas atspoguļojas uz visu trauslo struktūru.
Cilvēkiem, kas gaida ko līdzīgu Harijam Poteram nāksies smagi vilties - šī grāmata ir skarbais reālisms ar tādiem elementiem kā sekss un rupja valoda. Liek aizdomāties par bērnu un vecāku attiecībām, par vērtību sistēmām un dzīvi kopumā.


Mairita (Marii grāmatplaukts) (mariigramatplaukts) | 102 comments Es vēl neesmu tikusi līdz pusei, bet man iet jocīgi - ir ļoti aizraujoši gabali un personāži, kuriem jūtu līdzi, bet tad ir gabali, kad man pilnīgi vienalga, kas notiek un es vairākas reizes iemigu. Tas ir traki....Bet es turpināšu lasīt cerībā, ka drīz viss paliks skaidrāks un visi personāži savīsies kopā kaut kādā cīņā vai kā tamlīdzīgi.
Vispār seriāls varētu būt labāks. Es jau gara acīm redzu izspūrušus vidējās un zemākās klases tēvaiņus dzeram aliņus un lamājamies, kamēr viņu sievas līdzīgi Burkā kundzei pie tējas klačojas :D


Agnese | 123 comments Atklāti sakot, pēdējā ceturtdaļa bija tā, kas šo grāmatu izvilka jeb paglāba no pliekanas grāmatas vērtējuma. Pat grāmatas pusē visu laiku domāju- ai, metīšu mieru, nav ko, uz galda stāv daudz labākas grāmatas, ka žēl tērēt laiku. Tomēr pie beigām lika tā kā aizdomāties un, ka nav jau nemaz tik traki.
Grāmata ir tik melna, bezcerīga, nomācoša... "Life sucks and then you die". Lasīt vēlreiz? Nē. Un diez nu vai šī grāmata būtu tik populāra, ja autore slavu jau nebūtu iemantojusi ar HP. Tomēr ir arī labi vārdi. Forši ir tas, kā viņa māk tēlus savīt kopā.
Nu ja, manuprāt, tas ir tas grāmatā jūtamais ļaunums (vai kas tml.), kas man traucēja. Vai tur maz bija kāds pozitīvais tēls - vieni vienīgi egoisti, varmākas, varaskāri lopi, cietēji un citi zvēri...


message 6: by Ieva, Moderator (last edited Sep 21, 2013 12:06PM) (new) - rated it 3 stars

Ieva (aveirulz) | 223 comments Tagad izlasīju arī es. Man par daudz drūmo toņu... Garāka atsauksme: http://www.goodreads.com/review/show/...


Andra | 13 comments Lasīju anglisko oriģinālu, par tulkojumu neko nemāku teikt. Man patika, viena no labākajām pēdējā gada laikā lasītajām grāmatām. Nebūtu žēl, ka aizņem vietu grāmatplauktā.
Tai pašā laikā tā nav grāmata, ko ieteiktu visiem un visur. Tāds nopietnības un ironijas sajaukums var nepatikt. Un vēl beigas, kas vispār izkrīt no grāmatas formāta, bet nu līdz beigām ir jātiek, 500 lpp.
Lieliska tēlu galerija, mūsdienas. Par pēdējo runājot, nāk prātā Bridžita Džounsa (Bridget Jones's Diary), kur, manuprāt, 50% komisma bāzējas uz pilnīgām lokalitātēm (tas ir, to saprot tikai tie, kas tajā konkrētajā laikā dzīvo Londonā, skatās tā laika UK TV, iet uz tā laika veikaliem, pērk tā laika preces, utt.), un viss, tas ir tāds mūsdienu apraksts, ko neviens vairs nespēs lasīt un saprast pēc pārdesmit gadiem. Tad šī grāmata kaut kādā ziņā atgādina Džeinu Ostinu (Jane Austen) - ģeniāli, 200 gadi paiet, un tu iebrauc tajā laikā, tā laika cilvēkos. Oki, par Roulingu, protams, man tā tikai liekas, ka tā būs, grāmata izdota 2012.


back to top