Fantastyka discussion

81 views
Ogólnie o książkach > Co teraz czytamy?

Comments Showing 1-15 of 15 (15 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Ania (new)

Ania (radosiewka) Temat o książkach, które aktualnie czytamy, lub właśnie skończyliśmy, pojawia się na każdym forum. Nie mogło go zabraknąć również tutaj;)

Ja zabrałam się za książki Arthura Conana Doyle. Nakłonił mnie do tego serial BBC - Sherlock. Zaczęłam od książki - Pies Baskerville'ów The Hound of the Baskervilles by Arthur Conan Doyle . Czyta się szybko i przyjemnie.


message 2: by Damian (new)

Damian | 5 comments A ja czytam "Bogumiła Wiślanina". jest to polska książka autorstwa Pawła Rochali.

Dla interesujących się mitologią Słowian - jak dotąd polecam.


message 3: by Natalia (new)

Natalia (small_god) | 21 comments Anna wrote: "Ja zabrałam się za książki Arthura Conana Doyle. Nakłonił ..."

Serial spoko, ale Doyle mnie pokonal (przynajmniej na razie). ;) Przeczytalam chyba "A Study in Scarlet" i "The Sign of the Four", i zanim zabralam sie za Psa, jakos mnie opuscily checi.


message 4: by Marcin (new)

Marcin (waverone) | 1 comments Opowiadania Iwaszkiewicza. Przesycone ideałami epoki dwudziestolecia międzywojennego. Łatwe to to nie jest, ale brnę dalej...


message 5: by Piotr (new)

Piotr Maksymowicz (fantasmarium) | 1 comments 'Sklepy cynamonowe' Schulza. Od pierwszej strony jestem pod wrażeniem sposobu w jaki opisuje najzwyklejsze przecież rzeczy,coś pięknego.


message 6: by Rafał (new)

Rafał (whiteraven_pl) "Uczeń skrytobójcy" autorstwa Robin Hobb.
Równocześnie przysłuchuję się auddiobookowi "Złoty Kompas" Philipa Pullmana.

Kompas znałem z filmu, więc nie miałem problemu z wkręceniem się w książkę, ale Uczeń był początkowo strasznie męczący, nie wiele brakowało a poszedłby na półkę.


message 7: by Margo (new)

Margo Już dawno nie czytałam książek w języku polskim i niektóre nie mają jeszcze odpowiednika polskiego. Teraz jestem w trakcie czytania Bloodfire (Blood Destiny 1) by Helen Harper . Książka ta została mi polecona przez znajomych i w końcu udało mi się ją kupić, a więc zabieram się do czytania :)


message 8: by Makos (new)

Makos | 2 comments A ja zaatakowalem Cykl Barokowy Stephensona - juz niemal 8 lat odkad o nim glosno, a ja wciaz balem sie i objetosci i tematyki - czy dam rade zrozumiec te dywagacje o filozofii i matematyce.

Jakies wrazenia? Pro? Contre?


message 9: by Wiktor (new)

Wiktor Oczkowski | 5 comments Jesli chodzi o cykl barokowy to czytalem srednio jeden tom na pół roku. Warto dodatkowo przeczytać cryptonomikon chociaż tu autor troche przegiął objetością materiału. Miło wspominam obydwie lektury.


message 10: by Piotr (new)

Piotr | 7 comments Właśnie, polećcie coś fajnego teraz. Jestem rozczarowany Prarchettem, a Czarne Oceany były z kolei za ciężki. Co się teraz czyta?


message 11: by Joanna (new)

Joanna (spriggana) Piotr wrote: "Właśnie, polećcie coś fajnego teraz. (…)"
Sanderson (Droga królów), Butcher, Aaronovitch. Nie za ciężkie (treściowo, bo fizycznie Sandersonem można uszkodzić…), ale i nie wydmuszka. Wszystko wydane w Polsce, dziwnym zbiegiem okoliczności wszystko przez MAGa.


message 12: by Piotr (new)

Piotr | 7 comments Joanna wrote: "Piotr wrote: "Właśnie, polećcie coś fajnego teraz. (…)"
Sanderson (Droga królów), Butcher, Aaronovitch. Nie za ciężkie (treściowo, bo fizycznie Sandersonem można uszkodzić…), ale i nie wydmuszka. W..."


w ebookach?


message 13: by Joanna (new)

Joanna (spriggana) W ebookach po polsku jest tylko wcześniejsza trylogia Sandersona: http://upolujebooka.pl/autor,24758,br...


message 14: by Piotr (new)

Piotr | 7 comments Joanna wrote: "W ebookach po polsku jest tylko wcześniejsza trylogia Sandersona: http://upolujebooka.pl/autor,24758,br..."

ok, który tom jest pierwszy?


message 15: by Joanna (new)

Joanna (spriggana) W opisach masz :-)

1. Z mgły zrodzony
2. Studnia Wstąpienia
3. Bohater wieków


back to top