Latvija discussion

233 views
Pļāpātava > Iepazīstamies?

Comments (showing 1-30 of 30) (30 new)    post a comment »
dateDown arrow    newest »

message 1: by Agnese (new)

Agnese | 123 comments Ja vēlaties, varat ar sevi iepazīstināt un kaut ko par sevi pastāstīt, lai citi zin, kas jūs par putniem!

Tad es sāku:
Sveiki, mani sauc Agnese un es esmu atkarīga no grāmatām! Pirmo reizi pati savu atkarību pamanīju tikai pēc vidusskolas, kad tā bija jau diezgan ielaista kaite. Tas bija smagi.. Kā man parādījās nauda, es to tērēju pērkot grāmatas, beigās jau bija vienalga vai tas Rainis, lubene vai astronomija, ka tik ko lasīt. Dienu no dienas tas viss palika arvien apkaunojošāk, un draugi, nespēdami palīdzēt, no manis novērsās, cieta arī ģimene, darbs. Nedabūjot ko lasīt es te kļuvu agresīva, te nomākta. Palēnām sāku izskatīties pēc zombija- miegaina, apsārtušām acīm, stīvu muguru...
Šobrīd ārstējos - mēģinu sevi kontrolēt. Vakar darbā neviens mani nepieķēra lasām. Un tas jau ir viens solis uz izveseļošanos!
:D


message 2: by Anna, Moderator (new)

Anna Kļaviņa (AnnaMatsuyama) | 279 comments Chau, mani sauc Anna.
Man loti patiik lasiit, varbuut mazliet par daudz :) Esmu ar mieru lasiit jebko, ja vien tas ir labi un saistosi uzrakstiits. Saakot ar fanfiction liidz klasikai.


message 3: by Inga (new)

Inga (ingav) Heisā - hopsā mani sauc Ingāāā! :D

Tāpat kā Agnesei ar grāmatu lasīšanu sāku aizrauties tikai pēc vidusskolas - secināju, ka man nepatika, kad uzspiež lasīt, tāpēc uzskatīju, ka grāmatas ir drauds.
Kaut ga, ja padomā, tad arī vidusskolā kaut ko lasīju, bet ne tā kā tagad. manas pirmās autores bija romānu rakstnieces: Džūdita Maknota (Judith McNaught) un Nora Robertsa (Nora Roberts), bet fantāziju valstībā mani ieveda Dž.K Roulinga (J.K.Rowling) ar Harija Potera grāmatām, tām sekoja Stefānijas Meijeres (Sephenie Meyer) Krēslas sāga. Tad es beidzot saņēmos lasīt grāmatas angliski un to daru jau ilgi. Lielākā daļa (praktiski 99%) no šogad izlasītajām grāmatām ir lasītas tieši angļu valodā. Pēdējā grāmata LV valodā bija Nīls Geimens "Amerikāņu Dievi" un tieši lasot šo grāmatu sapratu, ka savā dzimtajā valodā lasu lēnāk nekā angļu valodā - zinu - jānokaunas, bet angļu valodā ir tik daudz interesantu grāmatu un to autoru, kuri līdz LV tulkošanai var pat vispār nenonākt, tāpēc neko nenožēloju un nekaunos - tikai jāatgādina sev, ka jāpalasa arī LV valodā, lai galīgi neaizmirstas.
Esmu pamanījusi, ka grāmatas ir glābiņš, kad man dzīvē uznāk "zemienes", un liekas tāpēc es šogad būšu izlasījusi tik daudz grāmatas (tas man ir rekords) drīz būs 80 grāmatas un liekas būs vairāk, jo vēl tik daudz kas jāizlasa un taas vēl jāapvieno ar darbu. Hi, savā ziņā esmu sev varone.

Uh, te jau sanāca eseja! :D

Bet nu, tas mazliet no manis.


message 4: by Ieva (last edited Oct 31, 2012 05:26AM) (new)

Ieva (dodartt) | 16 comments Mani sauc Ieva. ;) Grāmatas lasu kopš es sevi atceros, bet tā nopietni šim hobijam pievērsos pamatskolas beigās un pašlaik, mācoties vidusskolā vēl joprojām piekopju šo hobiju. Lielāko daļu brīvā laika pavadu lasot, bet skolas dēļ nesanāk lasīt tik daudz cik gribētos. Lasu lēni, tāpēc bieži vien nesaprotu, kā cilvēki var izlasīt 150 grāmatas gadā. Man ir svarīga kvalitāte (izlasītā un aptvertā informācija) nevis kvantitāte (lasīšanas ātrums). Lasu lēni, jo patīk izgaršot grāmatas. Visvairāk lasu klasiku, historical fiction un science fiction. Vērtējot grāmatu galvenokārt ņemu vērā to cik ļoti spēju identificēties ar galvenajiem varoņiem un kādas emocijas šī grāmata man izraisa. Manu vērtējumu neietekmē tas, vai šī grāmata ir kaut kādas tautas vai ēras nacionālais simbols, kurš visiem būtu jāmīl. Tāpēc var teikt, ka vērtējums vienmēr ir subjektīvs.


message 5: by Inga (new)

Inga (ingav) Ieva wrote: "Mani sauc Ieva. ;) Grāmatas lasu kopš es sevi atceros, bet tā nopietni šim hobijam pievērsos pamatskolas beigās un pašlaik, mācoties vidusskolā vēl joprojām piekopju šo hobiju. Lielāko daļu brīvā l..."

Čau, Ieva!

Pievienošos tev par 150 grāmatām gadā. Pašlaik esmu šokēta par vienu ārzemju meiteni, kurai sekoju līdzi - viņa sev kā goodreads challenge ir uzlikusi 300 grāmatas un nu jau tagad viņa ir pārkāpusi šo skaitli. Uzskatu, ka viņa grāmatām pārskrien pāri un neiedziļinās tajās. Tāpēc pilnīgi piekrītu tev. Kas attiecas uz mani, tad manas 80 grāmatas ir pilnībā izbaudītas. Cenšos lasīt tās, kuras mani uzrunā nevis tāpēc, ka tās pasaulē ir populāras, bet arī 80 man ir liels skaitlis, bet gada laikā to var dabūt gatavu un izbaudīt. Nav svarīgs lasīšanas ātrums, svarīgi, ko tu iegūsti no grāmatas.
Sveicieni no manis! ;)


Mairita (Marii grāmatplaukts) (mariigramatplaukts) | 102 comments Esmu Mairita. Bērnībā iemācījos lasīt, lai varētu pati lasīt to, ko gribu. Kopš tās reizes ar pārtraukumiem lasu daudz un dažādu žanru literatūru. Vairākus gadus domas par izlasīto piefiksēju blogā.


message 7: by Anna, Moderator (new)

Anna Kļaviņa (AnnaMatsuyama) | 279 comments Inga wrote: "Pievienošos tev par 150 grāmatām gadā. Pašlaik esmu šokēta par vienu ārzemju meiteni, kurai sekoju līdzi - viņa sev kā goodreads challenge ir uzlikusi 300 grāmatas un nu jau tagad viņa ir pārkāpusi šo skaitli. Uzskatu, ka viņa grāmatām pārskrien pāri un neiedziļinās tajās. Tāpēc pilnīgi piekrītu tev. Kas attiecas uz mani, tad manas 80 grāmatas ir pilnībā izbaudītas."

Sobriid sajaa gadaa esmu izlasijusi 371 graamatu. Protu lasiit aatri, bet es netikai graamatas izbaudu, bet arii tajaas iedzilinos.
Plus es varu alauties vairaakas stundas dienaa lasiit.


message 8: by Inga (new)

Inga (ingav) Anna wrote: "Inga wrote: "Pievienošos tev par 150 grāmatām gadā. Pašlaik esmu šokēta par vienu ārzemju meiteni, kurai sekoju līdzi - viņa sev kā goodreads challenge ir uzlikusi 300 grāmatas un nu jau tagad viņa..."

Prieks, ka apgāžas manas domas! :))


message 9: by Ieva, Moderator (new)

Ieva (Aveirulz) | 211 comments Mani sauc Ieva - un kāds "pārsteigums", ne tikai mani :). Lasīt sāku kādus 2 gadus pirms 1. klases, kopš tā laika vietējā bibliotēkā apsver domu, vai manu dzīves vietu nedeklarēt tur. Lai gan jāsaka, ka pēc darba atrodas arvien mazāk laika lasīt. Skolas laikā ar paņemtām 5 grāmatām uz 2 nedēļām knapi ietika un pārsvarā nepietika. Tagad nav tā brīvā laika vairs, un varu iestrēgt pie vienas uz divām nedēļām: nevis tāpēc, ka lasu lēnām, bet lasu ļoti maz tajā periodā. Žēl. bet arī prieks, jo laika nav, jo ir kas cits, ko darīt... lai nu kā - lasu gandrīz tikai latviski (varu arī angliski un krieviski, bet man patīk lasīt latviski), patīk teju viss, lai gan maz uzmanības pievēršu detektīviem un dzejai...


message 10: by Kristīne (new)

Kristīne | 24 comments čau tārpi!

mani sauc Kristīne, un es lasu. tāpat kā jūs!

neteikšu, ka baigi urbos cauri grāmatām skolas laikā, vismaz ne līdz vidusskolai - tik1ai šis tas no obligātās literatūras, kāds harijs poters, šis tas, un viss. bet sava veidamīlestība uz literatūru izveidojās vidusskolā, kur mācījos klasē ar literatūras novirzienu. skolotāja bija leģendāra, biežāk biedējoša kā iedvesmojoša, bet savu daļu klasiķu izlasīju, un esmu pateicīga par to!
pēc tam jau sekoja brīvās gribas gadi, kad sāku nopietnāk pievērsties lasīšanai, vispirms ņemot grāmatas, kuras šķita interesantas sižeta dēļ, bet nu jau sāku skatīties arī pēc citiem aspektiem - gluži kā ar ēdienu - domā, ko tu ēd!
nu jau otro gadu cenšos pievarēt apaļu simtiņu (+-), kas arī bez piespiešanās sanāk, vienalga kas cits notiek manā dzīvē - darbs, skola vai vasara, vienmēr atrodu laiku lasīšanai, par ko draugi nav stāvā sajūsmā (jo kaut arī kvēli mīlēti, tomēr nav intelektuālās autoritātes manā dzīvē), tāpēc es šādus tumsonīgus komentārus neņemu galvā.

jau labu laiciņu domāju pievienoties kādam grāmatu klubam, un priecājos, ka parādījusies aktivitāte šajā grupā!


message 11: by Madara (new)

Madara | 1 comments Sveiki!
Mani sauc Madara un man ļoti patīk lasīt. Lai gan, jāsaka, laika šai nodarbei, sākoties studijām, atlicis pavisam maz.
Lasīt iesāku jau pavisam maza būdama, lai varētu sevi kaut kā izklaidēt un iegrimt citā, sev nezināmā noslēpumu pasaulē, kas arī lieliski izdevās, jo kopš tā brīža grāmata ir mans labākais un uzticamākais draugs.
Esmu tā teikt tipiskais sieviešu kārtas lasītājs, jo man patīk lasīt dažādus romānus, taču pēdējā laikā esmu iecienījusi grāmatas, kurās ir sarežģīti, ne uzreiz "atkožami" un izprotami varoņi.
Grāmatu par labu esam es atzīstu tad, ja pēc tās izlasīšanas tā man liek aizdomāties, padomāt un paskatītites uz pasauli savākāk, no neierastā skatu punkta.


message 12: by Lāsma (new)

Lāsma (gailela) | 4 comments Sveiki!

Mani sauc Lāsma, un tāpat kā citiem šeit arī man patīk lasīt.
Grāmatām skolas dēļ nesanāk veltīt tik daudz laika, cik patiktos, bet manā somā vienmēr var atrast ko lasāmu. Ja man nav līdzi grāmatas, tad mani nepamet sajūta,ka kaut kas nav kārtībā.
Šā gada sākumā iesāku rakstīt atsauksmes par izlasītajām grāmatām tīri izmisuma, ka man nav neviena ar ko pārrunāt izlasīto. www.greeneyesnevertells.jimdo.com
Esmu zvērināta fantāzijas un fantastikas fane, lai gan nesmādēju arī vēsturiskos romānus un klasiku. Man pašai šķiet, ka mani ir visai vīrišķīga gaume - patīk skarbi stāsti, piedzīvojumi un pārdzīvojumi jeb kā mana ģeogrāfijas skolotāja izteicās "veču stāsti". Lai gan tas, ka laiku pa laikam pieķeru sevi pavadām ilgu laiku pie YA fantasy grāmatām, klusām iespiedzoties, kad galvenie varoņi beidzot viens otram atzīstas mīlestībā, ko nevilcinās apzīmogot ar skūpstu, šo pieņēmumu droši vien apgāž.
Mana guilty pleasure ir Supernatural/Twilight crossoveri un laika gaitā esmu nonākusi pie secinājuma, ka no visiem pārdabiskajiem mošķiem man mīļākie ir tieši vampīri.

L.


message 13: by Dita (new)

Dita (laliite) Brumm..
Lasu periodiski, cikliski un pilnībā atdodoties grāmatām. Parasti viens šāds cikls iestājas reizi divos mēnešos un ilgst kādu nedēļu/pusotru. Tajos brīžos pametu visu - mācības, darbu, dzīvi, draugus, lai tikai varētu 4/5 diennakts pavadīt lasot. Grāmatas riju nesakošļājot [to daru vēlāk, "tukšajos periodos"], nereti pēc izlasīšanas neatceros par ko bija sižets, bet varu perfekti raksturot savu favorīt-tēlu, tā iekšējos dēmonus un emocijas. Ļoti bieži šādas personificēšanas dēļ man ir grūti atgriezties sevī, nemaz nerunājot par bailēm kādā no tām grāmatām pazaudēt savu personību, bet tad atkal - atkarība ir spēcīgāka par mani. Oh, yes, it is..


message 14: by Agnese (last edited Jan 11, 2013 08:44AM) (new)

Agnese | 13 comments Sveiki!

Mani sauc Agnese. Savu dzīvi kopā ar grāmatām varu iedalīt divos periodos - bērnība un laiks pēc 9. klases. Kopš iemācījos no burtiem salikt vārdus un no vārdiem teikumus, bija izlasījusi teju visas mājās pieejamās bērnu grāmatas. Tā tas bija līdz kādai 5. klasei, pēcāk laikam parādījās citas intereses. Vairāk lasīju tikai to, kas bija kā obligātā literatūra (bet to pilnīgi visu), iespējams, tāpēc, ka īsti nezināju, kas mani saista.
9. klasē kādu dienu biju iegājusi skolas bibliotēkā un intereses pēc sāku pētīt daiļliteratūras grāmatas. Tā bija diena, kas izmainīja manu turpmāko dzīvi. Es ieraudzīju G. de Mopasāna grāmatu "Mīlulis", izlasīju aprakstu, un man šķita, ka būtu vērts pie tās atgriezties. Tā nu es izlasīju "Mīluli" (šķiet, tā bija pirmā manis ņemtā un izvēlētā grāmata vairāku gadu garumā) un sapratu, ka nevarēšu tā vienkārši dzīvot, nepalasot vēl kaut ko. Tad nāca vēl viena Mopasāna grāmata, tad kāds cits franču romāns un tā tas turpinās līdz šai baltai dienai. Kā nododu vienu grāmatu, tā ņemu citu. Vēlos izdzīvot aizvien vairāk un vairāk varoņu dzīves. Citreiz vienlaicīgi lasu vairākas grāmatas uzreiz. Parasti izvēlos romānus (sevišķi vēsturiskos), taču dažkārt palasu arī dzeju un lugas.
Tagad diemžēl brīvā laika ir mazāk, tāpēc arī pie grāmatām nevaru atgriezties tik bieži, kā gribētos, bet es ceru, ka viss mainīsies uz labo pusi. Vasarā mani bez grāmatas pie sāna jau nu noteikti neieraudzīsiet.

Ak jā, un, tā kā man patīk ne tikai lasīt, bet arī rakstīt, tad pagaišgad izveidoju savu blogu, kur rakstu par redzētajām filmām un lasītajām grāmatām. Tas viss gan ir angļu valodā, jo vēlos, lai arī ārzemnieki novērtētu. Ja ir interese, palūkojieties http://agneseloveswriting.blogspot.com/


message 15: by Gints (last edited Feb 08, 2013 04:13AM) (new)

Gints | 5 comments Labdien, mani sauc Gints un es neesmu alkoholiķis.

Grāmatu lasīšanā man vienmēr svarīgāks ir šķitis pēcapstrādes process, tas ir, apdomāšana, viedokļa formēšana, atstāstīšana/apspriešana.
Lasu galvenokārt fantastiku un fantāziju, jo šie žanri ļauj aplūkot pašiem sevi kontekstā, kurā nav jāurbjas cauri biezajiem sociālā līguma, kulturālās normas un vispārpieņemto signālu un zīmju slāņiem. Ir ļoti grūti runāt par mīļākajām grāmatām, bet formējošās gan ir salīdzinoši viegli. Viena no pirmajām grāmatām vispār man bija Stīvena Hokinga "Īsi par laika vēsturi". Bišķin traumējoši mazgadīgam bērnam, arvien nedomāju, ka esmu atkopies. Vēl liela nozīme bija Roberta Šeklija "Šis tas par velti", Aizeka Azimova "Es, Robots", Frenka Herberta "Dune", Orsona Skota Kārda "Endera spēle". Pusaudzības nozīmīgākā grāmata man bija Egila Ermansona "Cilvēks ar bērnu ratiņiem" un pēdējos gados varu atsaukties uz Elīzera Judkovska "Harry Potter and the methods of rationality" kā arī Apostolos Doksiadis un Kristos Papadimitru "Logicomix".

A Brief History of Time by Stephen Hawking Šis tas par velti by Robert Sheckley I, Robot by Isaac Asimov Dune (Dune Chronicles, #1) by Frank Herbert Ender's Game (Ender's Saga, #1) by Orson Scott Card Cilvēks ar bērnu ratiņiem by Egils Ermansons Harry Potter and the Methods of Rationality by Eliezer Yudkowsky Logicomix An Epic Search for Truth by Apostolos Doxiadis


message 16: by Guna (new)

Guna Rābante-buša | 2 comments Sveiki!
Mani sauc Guna un es grāmatas nelasu. Es tās "ēdu". Lielām čupām. Jau no brīža, kad iemācījos lasīt. Ātrlasīšanu apguvu netīšām vēl nesasniegusi pusaudžu gadus. Bibliotēkās pret mani bija īpaša attieksme. Varēju ņemt, ko gribēju, cik gribēju un kad gribēju un pat no plauktiem, kas teorētiski bija pieejami tikai bibliotekāram.
Bibliotēkas jau kādu laiku neapmeklēju. Tagad esmu pārņemta ar iegūšanu savā īpašumā. Grāmatnīca manam makam nozīmē sirdstrieku.
Vislabākās grāmatas ir tās, kur autors ir spējis vārdus savirknēt tā, ka acis ieplešas, redzot, kā var spēlēties ar vārdiem.
Grāmatas mēdzu arī pārlasīt. Sevišķi tās, kurās valoda ir bijusi īpaši krāšņi vai vienkārši ipaši izmantota.
Pusi no izlasītajām grāmatām vairs neatceros. Atmiņa nevelk. Bet parasti tas arī nav bijis nekas nozīmīgs.


message 17: by Anna, Moderator (new)

Anna Kļaviņa (AnnaMatsuyama) | 279 comments Sveika, Guna!


message 18: by Zenta (new)

Zenta  (juljeta) | 5 comments Sveiki!
Mani sauc Zenta. Ar grāmatu lasīšanu sāku aizrauties no brīža, kad iemācījos lasīt, kas manā gadījumā bija vasara pēc 1.klases(kam šodien tikai retais notic). Laikam šī atpalikšanas no pārējiem vēlāk deva stimulu pievērsties grāmatām vēl vairāk. Vēl tagad atceros, ka pamatskolā spēju izlasīt grāmatas ātrāk kā man brālis, kas ir par 4 gadiem vecāks. Kopumā 9 gadu laikā biju izsmēlusi savas lauku bibliotēkas jauniešu un bērnu nodaļas piedāvājumu. Bibliotekāra pat jokojās, ka viņai jau vairs nav ko piedāvāt, un sāka ieteikt darbus no pieaugušo sekcijas.
Pārvācoties uz pilsētu, lasīšanai atvēlamais laiks samazinājās, tāpēc sāku pievērsties e-grāmatām. Tomēr tās nekad neaizstāja rokās noturamo formātu.
Lai arī šobrīd vairāk lasu e-grāmatas, ik palaikam pārskatu bibliotēkas plauktus, kā arī grāmatnīcas.
Visvairāk lasīšanā mani piesaista tas, ka cilvēks spēj atslēgties no realitātes un kaut vai uz mirkli, nokļūt savādākā, labākā pasaulē.
Lēnām esmu arī sākusi veidot personīgo grāmatu pulku, īpaši izvērtējot grāmatnīcu piedāvājumu.
Mans grāmatu tops bieži mainās, tomēr pirmajās vietās ir vainu romāni vai fantāzijas žanra darbi.


message 19: by Anna, Moderator (new)

Anna Kļaviņa (AnnaMatsuyama) | 279 comments Sveika, Zenta!
Es arii iemacijos lasiit veelu! Vecaaki mani aizsutija latvieshu skolaa nelikdamies ne zinis, ka es latviski nesapratu ne vaarda.
Kad beidzot iemacijos lasiit tad nu arii saaku cakli apmekleet biblioteekas un pieprasiit graamatas gramatnicaas!


message 20: by Lelde (new)

Lelde (Lellde) | 3 comments Sveiki,
esmu Lelde. Grāmatas mīlu jau kopš bērnības, bet šobrīd tā pamazām kļūst par atkarību. Nekas mani nenomierina un neiepriecina vairāk, kā iespēja izstaigāt grāmatnīcu un nopirkt jaunu grāmatu. Nekad neskumstu par naudu, ko iztērēju grāmatām.
Lasu periodiski, atkarībā no noskaņojuma. Varu nedēļu no vietas lasīt grāmatu pēc grāmatas un pēc tam mēnesi nelasīt neko. Bet, kad es lasu un lasu ko labu, tad pārējais vienkārši pārstāj eksistēt...(līdz pienāk pēdējā lappuse)


message 21: by Anna, Moderator (new)

Anna Kļaviņa (AnnaMatsuyama) | 279 comments Sveika, Lelde! GR ir istaa vieta lai nostiprinaatu atkaribu no gramataam! :)


message 22: by Antra (new)

Antra (pastkarte) Sveiki!
Es esmu Antra, un arī man, kā jau daudziem no šejienes, lasīšana ir ļoti mīļa, un gandrīz vai atkarības līmenī.
Lasu jau sen, no tiem senajiem sākumskolas( vai pat pirms) laikiem, kad bibliotēku apmeklēju katrā starpbrīdī, lai kaut ko palasītu.
Lasu daudz un dažādas grāmatas, pat īpaši nešķirojot, vai pieaugušo vai bērnu, galvenais lai tik piesaista. Es esmu cilvēks, kas lasa vidējā ātrumā- dažiem tas varbūt liktos nedaudz par ātru, bet man pašā laikā, jo reizē visu izlasīto informāciju arī spēju uztvert un apstrādāt.


message 23: by Daiga (new)

Daiga Kņaza | 5 comments Reiz pārvācoties, aizdomājos par to, kuras ir svarīgākās mēbeles mājās.
Protams, gulta, galds un krēsls. Bet tūlīt pēc tam – grāmatplaukts!
Grāmatas noder teju katrā dzīves situācijā. Mēs tās izmantojam mācībās
un studijās. Mēs lasām par nopietnām un ne tik nopietnām lietām.
Grāmatas dāvinām un saņemam kā dāvanas. Mēs atveram tās virtuvē, kad
gribas pagatavot ko īpaši gardu. Mēs ielūkojamies vārdnīcās un ceļvežos,
kad plānojam ceļojumus. Vakaros ņemam tās talkā, midzinot bērnus.
Ar grāmatām mēs īsinām laiku garos pārbraucienos. Tajās atrodam
sabiedroto vientulības brīžos. Un to nevar aizstāt nekas cits.
Arī garajos, drēgnajos un vētrainajos rudens vakaros paši labākie sabiedrotie ir silta sega, tējas
tase un laba grāmata. Un, ja nav elektrības, sveču gaismā lasīt ir vēl romantiskāk.
Izvēloties lasāmvielu, instinktīvi jūtu, kas man katrā dzīves situācijā der, tāpēc reti esmu vīlusies. Katrā
literatūras žanrā ir vērtīgas grāmatas, kuras ne tikai nedrīkst nelasīt, bet kuras noteikti jāizlasa
un jāiesaka draugiem.
Kopš izgudrota grāmatu iespiešana, ar savu gara lidojumu iespējams dalīties neierobežoti. Paldies
tiem cilvēkiem, kas to ieviesuši, turpinājuši un attīstījuši, lai arī divdesmit pirmajā gadsimtā mēs
spētu novērtēt grāmatu!


message 24: by Anna, Moderator (new)

Anna Kļaviņa (AnnaMatsuyama) | 279 comments Hello, Antra un Daiga!


message 25: by Daiga (new)

Daiga Kņaza | 5 comments :)


message 26: by Kristiāna (new)

Kristiāna Zihmane | 2 comments Sveiki,es esmu Kristiāna un pirms kāda laika vēl nespēju iedomāties, ka varēšu nosēdēt pie grāmatas visu dienu, lai tikai to izlasītu.
Agrāk es nelasīju. Varētu pat teikt, ka vairāk interesēja ilustrācijas vai kaut kas uz to pusi. Vienīgais ko es lasīju, bija obligātā skolas literatūra.
Lasīt es sāku pavisam nesen. Precīzi gan nevarēšu pateikt, varbūt kādus divus gadus atpakaļ.
Tagad es grāmatas lasu braucot transporta līdzekļos. Iekāpju, atrodu brīvu vietu un sāku lasīt. Ir gadījies lasīt arī stāvot kājās. Ir gadījies pieķert sevi pie domas ''varbūt neaiziet uz skolu, bet pabraukāties un palasīt?'' Ir bijuši gadījumi, kad jāizkāpj ārā tieši tad, kad grāmatā notiek kaut kāds pavērsiens un tu gribi zināt, kas notiks tālāk. Bet ir taču jāizkāpj.


message 27: by Anna, Moderator (new)

Anna Kļaviņa (AnnaMatsuyama) | 279 comments Sveika! GR istaa vieta, lai uztureetu graamatlasisanas prieku! :) Ceru, ka Tev patiks GR un muusu grupa :)

Kad Tu celo, kaadam graamatu formatam Tu dod prieksroku?


message 28: by Kristiāna (new)

Kristiāna Zihmane | 2 comments Lasu iespiestās grāmatas. Formātam un biezumam nav īpašas nozīmes, galvenais, lai somā var ielikt un panest arī. :)


message 29: by Miķelis (new)

Miķelis (mikelis) | 4 comments Labvakar, visiem!
Mans vārds ir Miķelis un es mēdzu lasīt.
Galvenokārt lasu non-fiction literatūru, tādēļ arī ikmēneša grupas lasīšanas diskusijās iesaistīties nesanāk, vismaz pagaidām, kamēr nav šādas sadaļas šeit vai intereses man.
Noteiktai tēmai neesmu pievērsies, kā reiz patīk lasīt un uzzināt par dažādām tēmām, gan kā par elementārdaļiņām, tā arī par neiroloģiju vai vēl ko pavisam citu. Ja tomēr lasu ko no daiļliteratūras, tad visticamāk, ka tā ir klasika, bet arī ne tikai un vienīgi tā.
Saku, ka mēdzu lasīt tādēļ, ka lasīšana nav mans vaļasprieks, kuram veltu visvairāk laika vai pūļu, tomēr, transportā vai pirms gulētiešanas parasti mēdzu kādu brīdi ko palasīt. Gadās gan arī, ka brīdis ievelkas līdz rītam.
Lai gan tagad lasīšanu tomēr varu ierindot starp hobijiem, tā tas man vienmēr nav bijis. Vēl pirms skolas ne visai aizrautīgi lasīju bērnu grāmatas (toties lasīju laikrakstus un žurnālus), skolas laikā, lai gan gandrīz vienmēr izlasīju visu, kas bija jālasa (12 gados neizlasīju vienu vai divas grāmatas), ārpus noteiktās literatūras lasīju ļoti maz. Šķiet, ka līdz ar to ātra lasīšana nav mana stiprā puse. Aktīvi lasīt sāku tikai universitātē, kad tuvāk iepazinos ar non-fiction žanru un tā nu to tagad daru regulāri un no brīvas gribas. Kā saka - labāk vēlāk, nekā nekad.


message 30: by Andra (new)

Andra | 13 comments Sveiki!

Kopš varu (māku) lasīt vācu valodā (pēdējos trīs gadus), galvenokārt lasu grāmatas vāciski. Sākumā izmantoju plašos Svešvalodu bibliotēkas resursus, bet laime bija īsa – bibliotēka tika likvidēta, kaut kas nonāca Centrālajā bibliotēkā. Te bija labi tas, ka varēja lasīt vācu valodā tulkoto literatūru. Tagad pamatā ņemu grāmatas Gētes institūtā, kur ir tikai vācu oriģinālliteratūra, nu jā, pašai dīvaini to pat apzināties. Ha, bet vispār vāciski esmu izlasījusi grāmatas, ko citādi rokā neņemtu, un tādējādi iepazinusi tīri labus autorus, kā arī, ja paskatās, kas man te izlasītajās grāmatās parādās, tad varētu domāt, ka mana iecienītākā literatūra ir trilleri un grāmatas pusaudžiem. Nu nēēēē...vnk viegli lasās, vai?

Pagātnē – liela lasītāja bērnībā un pusaudža gados, arī vēlāk lasīšanu nepametu, bet apjomi krieeetni saruka. Ja man ir jāizceļ kaut kāds viens "virziens", tad tā viennozīmīgi ir latviešu literatūra. Sākot ar Blaumani – "Velniņi" bērnībā un uz priekšu, nekad nav bijusi sajūta, ka runa ir par kaut ko tālu un nesaprotamu. Ko nevaru teikt par savu mīļāko rakstnieku nr.2 – Jaunsudrabiņu. Bērnībā, cik skolā vajadzēja, tik no "Baltās grāmatas" izlasīju. Pieaugu un sāku saprast, ko viņš vispār raksta, un secināju, ka brīnišķīgi raksta! Bet pēdējais lielais vilnis man bija vēl īsi pirms vācu valodas – pati smējos, ka taisos kļūt par literatūrzinātnieci par Anšlava Eglīša tēmu.

Andra (1972, Rīga, LU FMF)


back to top