Luu's Reviews > The Chosen One

The Chosen One by Carol Lynch Williams

bookshelves: contemporary, young-adult, stand-alone, polhviezdicka-dole, zrecenzuj-ma

Hlavná hrdinka Kyra žije v komunite polygamistov. Všetko riadia náboženskí fanatici, ženy nemajú žiadne práva, knihy a čítanie (okrem Biblie) sú zakázané. Všetko z našej civilizácie je dielo Satanovo, a kto sa pokúsi ujsť, je buď zbitý, alebo zastrelený. Jedno z pravidiel je, že ženy musia poslúchať, a keď sa váš šesťdesiatročný strýko rozhodne, že sa stanete jeho siedmou ženou, tak sa stanete jeho siedmou ženou.

Toto sa prihodí trinásťročnej Kyre. Tá by pred sobášom najradšej utiekla, ale ak by sa jej aj ujsť (a prežiť) podarilo, už nikdy by už nevidela svoju rodinu, ktorá by bola za trest rozpustená, a jej 15 súrodencov by po zvyšok života trpelo ako spodina.

V istom zmysle mi to pripomínalo Sold. Že je to reálne, že je to postavené na hlavu, že sa to ozaj deje a vy nechápete, že je to možné. Príbeh nie je nič pre slabé povahy, niektoré scény sú skutočne ťažké psycho - (view spoiler) - a aj keď samotné spracovanie nie je až také dobré, ten opis života v komunite je taký zvrátený, až sa nemôžete prestať pozerať.

Po celý čas som chcela dať 3 hviezdičky, ale keď prišiel koniec a (view spoiler) tak som tak strašne revala, že to zdvihnem na 4. 7/10
1 like · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read The Chosen One.

message 1: by [deleted user] (new)

Ehm... takže to asi nemám čítať, čo?

message 2: by Luu (new) - rated it 4 stars

Luu Ehm... ty definitívne nie.

message 3: by Luu (new) - rated it 4 stars

Luu Onedlho z toho bude zoznam, Knihy, ktoré som zakázala Stormy čítať.

message 4: by [deleted user] (new)

Ale ako sa poznám, ja raz na niektorý zákaz zabudnem, celá nadšená sa do toho pustím a týždeň budem chodiť ako zombie :D