Kitty's Reviews > Skincare: the Ultimate No-Nonsense Guide

Skincare by Caroline Hirons

bookshelves: favorites

kui aus olla, siis see raamat sai mult 5 tärni juba enne, kui ma teda nägingi. lihtsalt... suur osa sellest, mida Caroline Hirons nahahoolduse (ja üldse maailma asjade kohta) ütleb, on puhas kuld, ja ka seda, mis ei ole, väljendab ta ikkagi nii tabavalt ja meeleolukalt, et ma olen valmis kuulama... päris pikalt (koroona-lockdowni ajal tootsid kõik mu lemmikud sotsiaalmeediasse nii palju sisu, et ma sain aru, et lõputult ei jaksa ma kuulata isegi parimaid neist).

aga siis jah, Caroline Hirons, mu lemmik kõigist maailma ilublogijatest. kes on alustuseks piisavalt vana, et tõesti ollagi blogija (mäletate veel seda meediumi?), mitte instagrami-influencer või mis need praegusaja kahekümnesed nüüd ongi. mul ei ole Instagramiga mingit probleemi ja ka Caroline on seal nüüdseks väga aktiivne, sest publik on blogidest sinna ümber kolinud... aga ma mõtlen rohkem seda, et nahahoolduse teemal tahan ma 40-aastase naisena kuulda seda, mida on öelda 50-aastasel naisel, kellel on mõnikümmend aastat ilutööstuse kogemust, vastav haridus ja, khm, 50-aastane nahk. mul ei ole probleemi ka 20-aastaste naistega ja nende iluga, aga mul on vaja guru, kes teab, mis tunne on mitte enam olla 20.

ja mul on vaja guru, kes end niiviisi väljendab - "no-nonsense" raamatu alapealkirjas kirjeldab Caroline'i stiili tabavalt. ta on väga konkreetne, väga vaimukas, väga... britiliku keelekasutusega. kui ma suureks saan, siis ma hakkan temaks.

ahjaa, ma ütlen ilublogija, aga Caroline'i ala ja seega selle raamatu teema on tõesti just näohooldus. meigist kirjutab ta imevähe, kehahooldusest ka minimaalselt. see on ka üks põhjus, miks ta mulle nii istub - ma ei oska ega viitsi end meikida ja loodan sellele, et kui näonahaga hästi ümber käin, siis pole väga vaja ka. seni on see lähenemine hästi töötanud.

mulle kui Caroline'i pikaajalisele jälgijale on siin raamatus vähe päris uut, pigem kenasti ootuspäraselt kokku võetud kõik ta olulised põhimõtted, lendlaused ja seletused selle kohta, mida teevad nahahooldustooted me nahaga ja kosmeetikatootjad me ajudega.

nagu öeldud, puhta kullana ma kõike, mis ta soovitab, ei võta (ei ole mul aega mingite niisutavate spreide jaoks ega selleks, et duši all nägu kuivaks jätta), aga ma arvan, et ta ei solvuks, kui ta seda teaks. igas asjas on ta juhtmõte see, et iga inimene teeb oma välimusega (ja oma rahaga), mis tahab, aga et meil on õigus teada, mis tegelikult kuidas töötab, ja mitte lasta brändidel endale maha müüa mingeid asju, mis ei saagi töötada. see kõik on värskendavalt teaduspõhine. jaa, meil on tegu kosmeetikaraamatuga, kus tsiteeritakse Neil deGrasse Tysonit: "The good thing about science is that it's true, whether or not you believe it."

raamatu ülesehitus on mu jaoks veidi ootamatu - kohe alguses (noh, pärast väikest enese, inimnaha füsioloogia ja oma tähtsamate põhimõtete tutvustust) hüpatakse üle pea sisse ja alustatakse igapäevasest nahahooldusrutiinist, mis päris algajale nahahooldajale tuleb võibolla kerge ehmatusena; ikka tükk aega tuleb edasi lugeda, et hakata aru saama, milleks (ja kas üldse) kõik need seerumid ja happetoonikud ja retinoolid vajalikud on. aga pikapeale see kõik selgub ja lõpupoole sain isegi mina, kes ma end edasijõudnud kasutajaks pean, teada uusi asju päiksekaitsekreemide ja 500 daltoni reegli kohta. veidi hüplik on see kõik, vahel on tunne, et mingist teemast ei räägita piisavalt, ja siis selgubki, et pärastpoole räägitakse veel. aga see on pisasi.

mis siin siis veel on, kummutatakse müüte ("kuulsused ei pese nägu", "tselluliidikreem töötab", "detox" jne), käiakse läbi igasugused eriolukorrad - reisimine, festivalid, kuidas pigistada punne (jah, kõik teavad, et seda ei tohi, aga kõik teevad seda ikkagi), akne jm keerulised nahakonditsioonid. kuidas lugeda toodetel olevaid termineid ja koostisosade nimekirju. tootekategooriate kaupa see, mis peaks inimesel (vanusegruppide kaupa) olemas olema ja mida kindlasti ei peaks kasutama (Caroline vihkab kirglikult niiskeid salvrätte näiteks).

ilus raamat! sama sisu saaks edasi anda ka nii, et ta majapidamises vähem ruumi võtaks (kasvõi fotode ja leheküljesuuruselt trükitud ühelauseliste tsitaatide arvelt), aga selgelt on ühtaegu tegu ka CH fännitootega, mille ostsin rõõmuga kõvakaanelisena ja panen oma riiulisse aukohale teiste tähtsate teadjanaiste kõrvale.

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Skincare.

June 22, 2020 – Started Reading
June 22, 2020 – Shelved