Mihaela B.'s Reviews > Acolo unde cântă racii

Acolo unde cântă racii by Delia Owens

it was ok

Văd că sunt în minoritate gravă cu cele două steluțe chinuite ale mele, dar mi-a venit s-o arunc cât colo de câteva ori, prima dată bulversată de „mămicăi” acela atât de supărător (da, știu că e acceptat în DOOM), apoi ori de câte ori, în suferința ei, Kya se mai oprea să recite o poezie. În rest, previzibilă (partea detectivistă) și neverosimilă (partea cu dezvoltarea ei în izolare). Aaa, și plină de „expresii frumoase”, ca în compunerile de clasa a patra. M-am mirat tot timpul că insist s-o termin. În fine, a avut marketing bun și tot felul de reacții entuziasmate, motiv pentru care am cumpărat-o. Tre' să fiu mai atentă la ce cumpăr. Pe asta probabil o s-o fac cadou cuiva care chiar o vrea.

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Acolo unde cântă racii.

March 19, 2020 – Started Reading
March 19, 2020 – Shelved
March 26, 2020 – Finished Reading

Lavinia P. Nu esti in minoritate, nu suntem noi targetul pentru cartea asta. Trebuie sa fim mai atente cand selectam ce e laudat pe piata, eu banuiam ca nu imi va placea, dar m-am lasat sedusa de cronicile entuziaste.

Ionela Dan Buna, oare aveți cumva cartea în format PDF ?

Mihaela B. Lavinia wrote: "Nu esti in minoritate, nu suntem noi targetul pentru cartea asta. Trebuie sa fim mai atente cand selectam ce e laudat pe piata, eu banuiam ca nu imi va placea, dar m-am lasat sedusa de cronicile en..."

Eu nici măcar n-am bănuit. :) Ei, asta e, gusturi și gusturi. Next!

Mihaela B. Ionela wrote: "Buna, oare aveți cumva cartea în format PDF ?"

În perioada asta și nu numai, librăriile și editurile au reduceri. Poți să urmărești s-o cumperi la un preț bun, dacă recenziile noastre nu te-au descurajat. :D

message 5: by Alina (new)

Alina bine de stiut sa ma feresc de ea :))

Mihaela B. Nu știu ce să zic. Multora clar le-a plăcut. Dacă ești curioasă, poate o împrumuți să-ți faci singură o părere. :)

message 7: by Veronica (new) - added it

Veronica Iaca, mă inscriu și eu cu o steluță acordată cu indulgență acestei cărți. Tare rău imi pare că mă las convinsă de comentarii sau recenzii copleșitoare; poate de data aceasta mă învăț minte să nu mai arunc banii pe fereastră. 😤

Mihaela B. Părerile sunt clar împărțite. Am auzit și impresii favorabile, chiar printre cunoștințele cu care împart des cărți și gusturi, dar și altele similare cu a mea și, iată, cu a ta. Asta e. Unii sunt cârcotași și văd doar că povestea e cusută cu ață albă, alții văd doar povestea.