Elham Ghafarzadeh's Reviews > ماهنامه ناداستان ۵: بازی

ماهنامه ناداستان ۵ by محمد طلوعی
Rate this book
Clear rating

by
3671012
's review

liked it
bookshelves: non-fiction

ناداستان ۵ در مورد بازی است و خواندنش برای من که تمام دوران کودکی‌ام را صرف ساختن، تجسم و اجرای بازی کردم بسیار لذت بخش بود. بعد از خواندن روایت مستند در مورد پوکر و مغازه‌ی پدر زپتو آرزو کردم من کاش من هم این تجربه را داشتم. تجربه‌ی بازی پوکر و تجربه‌ی سال‌ها زندگی با عروسک‌ها...
اما در گذار از کودکی به نوجوانی و بزرگسالی چه زمانی از بازی کردن دست می‌کشیم؟ این لحظه اصلا برای من واضح نیست.. کی و کجا بازی کردن را کنار گذاشتم و تصمیم گرفتم دیگر لذت نبرم.. روی لپ تاپ و موبایلم بازی‌ای نصب نباشد و وقتی صحبت از بازی می‌‌شود تنها به گفتن خاطرات سال‌های دور اکتفا کنم.. روایت استادِ بازی از زندگی میاموتو خالق سوپرماریو و نینتندو را که خواندم به این فکر کردم که بچه‌ها کجا از دنیای بازی خارج می‌شوند..؟ کاری که میاموتو نکرد و در عوض دنیایی را برای ما خلق کرد تا بتوانیم همان لذت را تجربه کنیم.. هر سن و سالی که داشته باشیم.
اما اگر به آینده نگاه کنیم چه خواهیم دید؟ میاموتو تمام کودکی‌اش را بدون اسباب بازی در طبیعت و غار و جنگل و ساحل سپری کرده است.. خالق بازی‌های آینده الان کجا هستند..؟ غرق در بازی‌های ساخته شده برایشان؟ یا در بازی‌هایی که خود برای دنیای کودکانه‌ی خود ساخته‌اند؟
3 likes · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read ماهنامه ناداستان ۵.
Sign In »

Reading Progress

January 9, 2020 – Started Reading
January 30, 2020 – Shelved
February 14, 2020 – Finished Reading
February 17, 2020 – Shelved as: non-fiction

No comments have been added yet.