Петър Стойков's Reviews > Anatomy for Runners: Unlocking Your Athletic Potential for Health, Speed, and Injury Prevention

Anatomy for Runners by Jay Dicharry

Не знам дали е уместно да нарека тази книга "Starting Strength на бягането", но ще го направя, макар нищо да не разбирам от бягане.

Anatomy for Runners не се занимава толкова с бягането и програмирането на тренировките, колкото изследва всички аспекти на бягането от гледна точка на анатомията и физиологията на човека, за да направи изводи за най-добрия начин на бягане, възстановяване, хранене и екипировка от тази гледна точка.

На пръсти ли да се стъпва или на пети, наведен напред или изправен, обувки с по-висока пета или по-ниска, по-мека или по-твърда, да се слага ли лед на коленете и глезените или напротив - да се загряват след тежка тренировка - всички тия въпроси са обект на безкрайни спорове по бегаческите форуми и книги от десетилетия и Джей Дичари, мисля, доста успешно се справя ако не да им отговори веднъж завинаги, то поне да даде основна, научна насока на търсенето на отговорите им.

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Anatomy for Runners.

December 3, 2019 – Started Reading
December 3, 2019 – Shelved