Lea's Reviews > Being There

Being There by Jerzy Kosiński
Rate this book
Clear rating

by
8592560
's review
Apr 04, 2012

it was amazing
bookshelves: eesti-keeles, usa, fiction

Lugesin eestikeelset väljaannet. Äärmiselt koleda kujundusega muidugi. Olion 2005. 71 lk Ühe hommikusöögiga sai läbi. Oli muidugi parasjagu pikk hommikusöök ka.
Aga raamat ise super. Vanamoodne aga hea. Polnudki ammuilma sellist stiili lugenud: "EE ei osanud määratleda tundeid, mida mees temas sütitas. Ta tundis, kuidas pulss kiirenes, kui ta oli tema läheduses. Tema mõtted viibisid ainult mehe juures ja tal oli raske säilitada mehega rääkides jahedat tasakaalukat tooni. Ta soovis meest tundma õppida ja tahtis alistuda ta soovile. Ta oli avastanud endas loendamatuid tahke, mida mees temas äratas." jne lk 40
Raamatu peategelane on nõrgamõistuslik Chance, kes elas ja töötas lapsepõlvest saati ühe rikka vanahärra juures aednikuna. ta ei tohtinud majaski eriti ringi liikuda ja majast väljas polnud ta kunagi käinud. Ta ei suhelnud eriti kellegiga peale teenijanna. Ta vaatas kogu aeg telekat. Ja kui ta peale vanahärra surma majast välja tõstetakse, sest pole mingeid tõendeid, et ta seal kunagi elanud oleks, siis... (readernaut on ülejäänud jutu ära söönud)
flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Being There.
Sign In »

No comments have been added yet.