Michal Červený's Reviews > Šiel som až na hranu

Šiel som až na hranu by Vladimír Palko

1. Nesúhlasím s hystériou, ktorá sprevádzala vydanie knihy. Aj keď s niekým nesúhlasíme, mali by sme sa s ním rozprávať.
2. Sudor si však nevybral rovnocenného partnera. Palko je dogmatik, ktorý napríklad zákaz kondómov nedokázal vysvetliť a odvolal sa na to, že katolicizmus vníma ako celok. Žiaľ, nekriticky.
3. Rád by som zdôraznil, že nemôžeme stotožňovať konzervatívcov s veriacimi. Niekedy som mal pocit, že Palko si vieru vedome vybral, pretože mu ponúka jasné odpovede na zložité otázky a on sa akoby bál situácií, ktoré nie sú jednoznačné. Ako matematik, žiaľ, často rozmýšľa len v jednotkovej sústave. Buď je niečo správne alebo nie. Buď poznáte katolícku pravdu, alebo sa mýlite.
4. Aj keď sa na všetkých okrem katolíkov pozerá zvrchu, aspoň uznáva, že aj oni môžu žiť v súlade s Bohom, čo som teda od neho nečakal a potešilo ma to.
5. Ak by respondent nebol dogmatik a ešte by aj mal vyššie EQ, dal by som aj päť hviezdičiek.

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Šiel som až na hranu.

November 26, 2019 – Started Reading
November 26, 2019 – Shelved