Петър Стойков's Reviews > АК-47. Оръжието на ХХ век

АК-47. Оръжието на ХХ век by C.J. Chivers

it was ok

Историята на създаването на АК-47 е побрана в стотина страници в тази книга и половината от тях са излишни.

Самата книга започва с дълъг и предълъг предговор, който с витиеватото си словоблудство прекрасно олицетворява какво ни чака понататък.

"АК-47. Оръжието на ХХ век" е изградена от ирелевантни на каквото и да било случки, анекдоти и техническа информация (която не е техническа информация за самите оръжия, а техническа информация за продажби и производства) и доста малко интересна и истинска информация.

Книгата разглежда създаването на първите автоматични огнестрелни оръжия, омаловажава опитите на германците за създаването на щурмова винтовка/картечен пистолет и практическото открадване на дизайна на sturmgewehr 44 от Калашников, занимава ни надълго и нашироко с разни войни, които нямат нищо общо с АК 47, освен че известно количество от него са използвани в тях и като цяло е три пъти по-дълга, отколкото би трябвало да бъде.

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read АК-47. Оръжието на ХХ век.

August 4, 2019 – Started Reading
August 4, 2019 – Shelved