Kristina Čechová's Reviews > Vina a lež

Vina a lež by Stella Duffy
Rate this book
Clear rating

by
5231162
's review
Mar 09, 2012

liked it
bookshelves: 2009
Read from March 13 to 17, 2012

Stella Duffy je pro mne naprosto neznámou autorkou a přesto už má na kontě více knih než ti, které tak obdivujeme. Po této knize jsem sáhla v knihovně vesměs náhodou a i když jsem knížce dala jen tři hvězdičky, opravdu jsem si příběhu užila.
Četba pro mne byla trošičku náročnější, jelikož kapitoly byly pouze číslovány a přesto byla každá vyprávěna někým jiným a dokonce i v jiném čase. Takže jsem se musela velmi soustředit, abych odhadla "kde a s kým jsem".
Vina a lež má trošku detektivní nádech, a má v sobě hned několik témat, o kterých se moc nemluví a která jsou přesto tak strašně aktuální. Jedním z nich je lesbický vztah dvou mladých žen, které se rozhodnou společně vychovávat dítě. Do toho se prolíná tak vážné téma, jako je šikana na střední škole. To samozřejmě anotace neuvádí, a já si osobně myslím, že je to velká chyba, jelikož by tahle kniha upoutala možná mnohem více lidí.
Autorka má určitě na psaní talent. Má dar se vcucnout do psychického rozpoložení všech svých hrdinů. Těch ubližujících, i těch, kterým je ubližováno. Hlavní zápletka knihy je sice na konci vyřešena, ale nekončí příliš dobře. Inu, ne vše, co jsme si v mládí zaseli, se podaří vyřešit tak, abychom žili spokojeně a nepronásledoval nás vlastní stín z mládí.
Nemám ponětí, co bych knize vytkla. Možná jen to, že by si zasloužila hvězdiček více. Ale to by se mnou musela ještě více zacloumat.
flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Vina a lež.
Sign In »

Reading Progress

03/14/2012 page 46
18.0% "Kupodivu, tohle je zatím fakt dobré..."
show 3 hidden updates…

No comments have been added yet.