Alina's Reviews > Życie pełne barw

Życie pełne barw by Malwina Ferenz

bookshelves: read-in-polish

Bardzo mi się ta książka podobała! Jest to właściwie zbiór opowiadań o kilkorgu ludzi, których łączy to, że wszyscy gościli w klimatycznej wrocławskiej Neon Cafe i opowiedzieli barmanowi swoje historie. Spotykamy między innymi starszą panią, która z powodu jednego zdjęcia całkowicie zmieniła swoje życie, policjanta i jego niezwykłego kota, tajemniczego człowieka z gitarą, który do niedawna wiódł zupełnie inne życie, czy Ukrainkę, przed którą stoi ważny wybór. A pomiędzy nimi życzliwy, empatyczny barman, który dziwnym trafem zawsze wie, na co mają ochotę jego goście. Wrocław też jest swoistym bohaterem tej opowieści, przedstawionym przez autorkę jako żywy organizm, którego sercem jest oczywiście Rynek. Książka oscyluje wokół magicznego realizmu, uwodzi pięknym stylem i nienachalnym humorem. Najbardziej podobała mi się opowieść pani Eufrozyny, najmniej - motorniczego Zenka, była dla mnie zdecydowanie za wulgarna. Ale ludzie są różni, różne są ich charaktery, historie, a w każdej jest coś interesującego. Krótko mówiąc: serdecznie polecam tę książkę! Zwłaszcza mieszkańcom i sympatykom Wrocławia 😊
1 like · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Życie pełne barw.

Started Reading
June 3, 2019 – Finished Reading