Agata's Reviews > Farma lalek

Farma lalek by Wojciech Chmielarz

bookshelves: 2019

Dla mnie była to jedna z ciekawszych powieści w cyklu, głównie ze względu na ciekawą sprawę kryminalną, sugerującą grasującego po Krotowicach seryjnego mordercę. Dodatkowym smaczkiem są ciekawe uwarunkowania społeczne w tej miejscowości – żyje w niej bowiem mniejszość romska, która jest obwiniana przez polskich mieszkańców o każde zło, które ich spotyka. Bohaterowie są ciekawie skonstruowani, wątków jest dość dużo, przez co akcja jest zawikłana, ale nie powoduje to poczucia zagubienia w trakcie lektury. Niestety, nie przeszkodziło mi to w odkryciu już na dość wczesnym etapie, kto tak naprawdę stał za popełnionymi w Krotowicach zbrodniami.

W lekturze przeszkadzał mi jedynie jeden drobny szczegół – notorycznie lekarz medycyny sądowej nazywany był patologiem. Patolog zaś to inaczej patomorfolog, czyli lekarz, który zajmuje się badaniem tkanek i narządów, głównie pod kątem występujących w nich zmian. Duża część obywateli naszego kraju uważa patologa za lekarza medycyny sądowej i skłonna jest używać tych terminów zamiennie. Tym bardziej więcej jestem zdania, że nie powinno się powielać takich pomyłek w literaturze, nawet jeśli są one powszechne w codziennym języku.
1 like · flag

Sign into Goodreads to see if any of your friends have read Farma lalek.

June 6, 2019 – Shelved
June 6, 2019 – Shelved as: to-read